:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Hadis-i şerif
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
55.gif
İbretlik bir hadis-i şerif Rabbim razı olsun....alabilirmiyim paylaşımları arkadaşım ..
SENDEN DE ARKADAŞIM TANİKİDE ALABİLİRSİN BENDE DAHA ÇOK VAR SIRAYLA EKLEYECEÄžİM BİRDE UZUN KONULAR VAR OKUNMAZ DİYE EKLEMİYORUM
gerçekten ibret alınacak bir hadisi şerif tşkler sibel Allah Razı olsun

ayrıca bencede uzun konuları eklemem çok doğru bir karar genelde kimse okumuyor çünki
sağol murat evet o yüzden kısa ve öz olursa akılda kalıcı olur hadisi şerifler bile çokk öenli duyarlılığın için teşekkürler...
Bence hiç farketmio kısa da olsa okuyanlar aynı uzun da olsa yine aynı olcak sanırım ..
serhad arkadaşım sence farketmiyor biliyorum ama uzun die kimse pek yaklaşmaz sanırım benim için sorun değil asla okurum önemli olan okumak değer vermek
bende burda sibel'e katılıyoum çünki bunun demelerini ben bizzat yaptım uzun konu olunca kimse pek okumuyor fakat kısa olunca geneli okuyor tabiki bizimde temnmenimiz okunmasından yana çünki orda bir emek sarfedilmiş o emeğe saygı gözstermek lazım
Teşekkürler arkadaşım paylaşımın için...bu hadisi şerifi okuyunca maddiyat için gönül yıkanlar aklıma geldi.halbuki insan gönlü maddiyattan daha değerlidir.gönül yıkmak hoş bir şey değildir.nitekim yunus emre demiştir ki:-bir kez gönül yıktın ise,bu kıldığın namaz değil, yetmiş iki millet dahi elin yüzün yumaz değil-ayrıca Yüce Allah-ben hiç bir yere sığmam ama kulumun gönlüne sığarım-demiş.allah halim yani yumuşak olanları sever.bu nedenle insan nefsine hakim olmalı ve bazı çıkarlar için gönül yıkmamalı.
evet çok haklısın gönül kırmak çok büyük günahlardandır ...
Sayfalar: 1 2