:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hadis-i şerif
TutkuM
55.gif
Ara
Ebu-CeNDeL
İbretlik bir hadis-i şerif Rabbim razı olsun....alabilirmiyim paylaşımları arkadaşım ..
Ara
TutkuM
SENDEN DE ARKADAŞIM TANİKİDE ALABİLİRSİN BENDE DAHA ÇOK VAR SIRAYLA EKLEYECEÄžİM BİRDE UZUN KONULAR VAR OKUNMAZ DİYE EKLEMİYORUM
Ara
adyge55
gerçekten ibret alınacak bir hadisi şerif tşkler sibel Allah Razı olsun

ayrıca bencede uzun konuları eklemem çok doğru bir karar genelde kimse okumuyor çünki
Ara
TutkuM
sağol murat evet o yüzden kısa ve öz olursa akılda kalıcı olur hadisi şerifler bile çokk öenli duyarlılığın için teşekkürler...
Ara
Ebu-CeNDeL
Bence hiç farketmio kısa da olsa okuyanlar aynı uzun da olsa yine aynı olcak sanırım ..
Ara
TutkuM
serhad arkadaşım sence farketmiyor biliyorum ama uzun die kimse pek yaklaşmaz sanırım benim için sorun değil asla okurum önemli olan okumak değer vermek
Ara
adyge55
bende burda sibel'e katılıyoum çünki bunun demelerini ben bizzat yaptım uzun konu olunca kimse pek okumuyor fakat kısa olunca geneli okuyor tabiki bizimde temnmenimiz okunmasından yana çünki orda bir emek sarfedilmiş o emeğe saygı gözstermek lazım
Ara
yasemin1
Teşekkürler arkadaşım paylaşımın için...bu hadisi şerifi okuyunca maddiyat için gönül yıkanlar aklıma geldi.halbuki insan gönlü maddiyattan daha değerlidir.gönül yıkmak hoş bir şey değildir.nitekim yunus emre demiştir ki:-bir kez gönül yıktın ise,bu kıldığın namaz değil, yetmiş iki millet dahi elin yüzün yumaz değil-ayrıca Yüce Allah-ben hiç bir yere sığmam ama kulumun gönlüne sığarım-demiş.allah halim yani yumuşak olanları sever.bu nedenle insan nefsine hakim olmalı ve bazı çıkarlar için gönül yıkmamalı.
Ara
TutkuM
evet çok haklısın gönül kırmak çok büyük günahlardandır ...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  40 Hadis eRCi 2 335 04-08-2022, Saat: 02:20 PM
Son Yorum: wildfang
  Her G?n Yeni Bir Ayet Ve Yeni Bir Hadis _kardelen_ 5 436 04-04-2022, Saat: 09:24 PM
Son Yorum: wildfang
  Hadis konusuna Kur'an ışığında birlikte bakalım. halukgta 1 582 09-14-2012, Saat: 12:16 PM
Son Yorum: history
  Hadis yazımı ve peygamberimizin bu konudaki tavrı. halukgta 0 548 12-10-2011, Saat: 03:50 PM
Son Yorum: halukgta
  » Hadis-i Şerifler « ÐŽeşaren 82 8,211 05-11-2011, Saat: 02:03 PM
Son Yorum: MaSaL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-12-2024, 02:08 AM