:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Rüyaların Süresi ...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link

Firari Fırtına

R?yalar?n S?resi
R?yalarda ya?ananlar inan?lmayacak kadar h?zl? geli?ir. Bir ka? dakikal?k r?ya esnas?nda bile ?ok uzun s?rd???n? san?lan garip, ?a??rt?c? ve ?ok de?i?ik olaylar birbirlerini izler, bu nedenle r?yada zaman kavram? olu?maz. Ancak zaman kavram?n?, uyand?ktan sonra beyinin ??retileri ve al??kanl?klar? do?rultusunda saptad???m?z bir anlar toplam?d?r sadece.
Bilimadamlari r?yan?n s?resi ?zerinde kesin bir sonuca varamam??lard?r. Bir k?sm? r?yalar?n sadece birka? saniye s?rd???n? iddia ederken, di?er bir k?sm? da saatlerce devam eden r?yalar?n oldu?u fikrindedir. Bu tart??malar s?ras?nda Dr. B. Klein ad?nda Amerikali bir bilimadam? bir ara?t?rmaya ba?lam?? ve g?n?ll? olarak se?ti?i ki?ileri hipnotize ederek uyutmaya ba?lam??t?r ve belli bir s?re sonra uyand?r?p r?yalar?n? dinleyerek, bir r?yan?n 20 saniyeyi ge?meycek kadar k?sa s?rd???n? belirlemi?tir. Dr. Klein'?n s?rd?rd??? bu ara?t?rman?n sonunda en uzun r?yan?n 90 saniyeyi ge?irmedi?i ortaya ??km??t?r.
Teşekürler Fırtına...
Hayrola arkadaşım rüyalara mı adadın kendini....SmileSmileSmile

Firari Fırtına

Yoo sadece rüya göremiyom ona kızdığım için yazdım işte bişeyler..

Sevg ...
Belki kızdın için rüyalar korkuyor ve kaçıyor senden....Smile

Firari Fırtına

Olabilir belkide Smile
nasıl rüya görmüyorsun ya bende çok rüya görürüm şunun yolunu bana da öğretsenizSmile

Firari Fırtına

kay?p_g?lgeler Adlı Kullanıcıdan Alıntı:nas?l r?ya g?rm?yorsun ya bende ?ok r?ya g?r?r?m ?unun yolunu bana da ??retsenizSmile

Walla g?lmeyin bana ama ger?ekden r?ya g?remiyorum ben , bu konuda ciddiyim . Ha yard?mc? olay?m sana ....

Hayatta hi? bir?eyi kafana takma , s?k?nt? alma , rahat ya?a , kendin i?in ya?a

R?YA G?RMESS?NN .....

Unutmadan birde elyaf yast?k kullanma , sert olsun yast?k ..Vee uyurken kimseyi d???nme sadece kendini d???n ve bir bardak ?l?k su i? ...Smile

Sevg ...
uzun zamand?r r?ya g?remiyorum..??nk? uyumuyorum Confusedmiley19:

Firari Fırtına

Bu çok kötüüüü