:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rüyaların Süresi ...
Firari Fırtına
R?yalar?n S?resi
R?yalarda ya?ananlar inan?lmayacak kadar h?zl? geli?ir. Bir ka? dakikal?k r?ya esnas?nda bile ?ok uzun s?rd???n? san?lan garip, ?a??rt?c? ve ?ok de?i?ik olaylar birbirlerini izler, bu nedenle r?yada zaman kavram? olu?maz. Ancak zaman kavram?n?, uyand?ktan sonra beyinin ??retileri ve al??kanl?klar? do?rultusunda saptad???m?z bir anlar toplam?d?r sadece.
Bilimadamlari r?yan?n s?resi ?zerinde kesin bir sonuca varamam??lard?r. Bir k?sm? r?yalar?n sadece birka? saniye s?rd???n? iddia ederken, di?er bir k?sm? da saatlerce devam eden r?yalar?n oldu?u fikrindedir. Bu tart??malar s?ras?nda Dr. B. Klein ad?nda Amerikali bir bilimadam? bir ara?t?rmaya ba?lam?? ve g?n?ll? olarak se?ti?i ki?ileri hipnotize ederek uyutmaya ba?lam??t?r ve belli bir s?re sonra uyand?r?p r?yalar?n? dinleyerek, bir r?yan?n 20 saniyeyi ge?meycek kadar k?sa s?rd???n? belirlemi?tir. Dr. Klein'?n s?rd?rd??? bu ara?t?rman?n sonunda en uzun r?yan?n 90 saniyeyi ge?irmedi?i ortaya ??km??t?r.
MasaL_perisi
Teşekürler Fırtına...
Hayrola arkadaşım rüyalara mı adadın kendini....SmileSmileSmile
Ara
Firari Fırtına
Yoo sadece rüya göremiyom ona kızdığım için yazdım işte bişeyler..

Sevg ...
MasaL_perisi
Belki kızdın için rüyalar korkuyor ve kaçıyor senden....Smile
Ara
Firari Fırtına
Olabilir belkide Smile
kayıp_gölgeler
nasıl rüya görmüyorsun ya bende çok rüya görürüm şunun yolunu bana da öğretsenizSmile
Ara
Firari Fırtına
kay?p_g?lgeler Adlı Kullanıcıdan Alıntı:nas?l r?ya g?rm?yorsun ya bende ?ok r?ya g?r?r?m ?unun yolunu bana da ??retsenizSmile

Walla g?lmeyin bana ama ger?ekden r?ya g?remiyorum ben , bu konuda ciddiyim . Ha yard?mc? olay?m sana ....

Hayatta hi? bir?eyi kafana takma , s?k?nt? alma , rahat ya?a , kendin i?in ya?a

R?YA G?RMESS?NN .....

Unutmadan birde elyaf yast?k kullanma , sert olsun yast?k ..Vee uyurken kimseyi d???nme sadece kendini d???n ve bir bardak ?l?k su i? ...Smile

Sevg ...
bilgeis
uzun zamand?r r?ya g?remiyorum..??nk? uyumuyorum Confusedmiley19:
Firari Fırtına
Bu çok kötüüüü

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rüyaların Türleri ... Firari Fırtına 5 637 04-04-2022, Saat: 06:18 AM
Son Yorum: wildfang
  Kevser Suresi okumak sıla 0 688 08-20-2011, Saat: 11:06 AM
Son Yorum: sıla
  RüyaLarin YorumLanmasi... ÐŽeşaren 1 661 01-02-2009, Saat: 11:39 PM