:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Bir Asker Anlat?yor ...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2

Firari Fırtına

1974' teki K?br?s ??karmas?na kat?lan bir asker anlat?yor:

'' ?ok ?iddetli bir taarruz vard?. Mermiler kula??m?z?m?n dibinden ge?iyordu. Siperde daha ?nce hi? g?rmedi?im bir asker yan?ma yakla?t?. Belli ki bizim birlikten de?ildi. Bir zarf ??kard? ve:
'' Memlekete d?n?nce bu zarf?, ?zerindeki adrese b?rak?r m?s?n? ''
-''?kimiz de d?neriz in?allah'' dedim.
Israrla kendisinin d?nemeyece?ini, benim ise memleketime ve aileme kavu?aca??m? s?yl?yordu. Biraz isteksiz de olsa zarf? ald?m. Ancak o ?at??ma s?ras?nda birbirimizi kaybettik. Taarruz bitip memleketime d?nd???mden bir iki y?l sonra eski e?yalar? kar??t?r?rken o zarf? buldum. Unuttu?um g?revi, ge? de olsa yerine getirmek i?in ?stanbul' a gittim. ?zerindeki adres, Akasaray' da eski bir eve g?t?rd? beni. Kap?y? ya?l? bir amca a?t?.
'' Merhaba amca. Ben K?br?s' ta sava?an o?lunuzdan bir mektup getirdim. Belki kendiside gelmi?tir. ''
'' Bizim K?br?s' ta sava?an o?lumuz yoktu ''
Beni i?eri davet ettiler. E?i, bir foto?raf alb?m? ile geldi. Fot?raflar? g?sterip:
- ''Sana zarf? bu gen? mi verdi? ''
- ''Evet. ?ok iyi hat?rl?yorum. Buydu. '' ve i?te o an beni ?ok eden ve hala akl?m? ba??ndan alan ?u cevab? verdi:
- '' Bu ?ocuk benim o?lumdu. Fakat onu 15 sene ?nce Kore harbinde ?ehit verdik!!... ''

B?ylesi olaylarda var hayat?m?zda ...

Sevg ....
Bu asker boşamı anlatmış bunu ...

blue_belial

Şehitler, Onlara ölü demeyiniz, zîrâ onlar ölü değillerdir.

Boyle seylerı okuyunca aklıma su gelıyo, hanı sehıt olanlara cennettekı makamları gosterılınce, onlarda Allah'u tealaya, ya rabbı, keske tekrar dunyaya gıdebılsekde, tekrar ve tekrar sehıt olsak...

Belkıde bazılarının duası, o kadar içtendirki, geri çevrilememiştir...
Dualar soınsuz ola ...

Teşekkürler ...

Sevg ...
[yt]_ZvdyOp6V0Q[/yt]

en sevdigim cocuklugum ilahisi Smile nacizane buda benden
Çok teşekkür ederim ....Lakin açılmadı seyredemedim Sad

Sevg ...
hayret bende aciliyor ama eger istersen youtube grup genc sehitler olmez izleyebilirsin oradanda Smile
Açıldı .... çok tşk.....
begendiysen sevindim Smile ama asil tesekur sana boyle guzel bi konuya degindigin icin Smile
Canımsın çok sağol .....

Sevg ...
Sayfalar: 1 2