:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Asker Anlat?yor ...
Firari Fırtına
1974' teki K?br?s ??karmas?na kat?lan bir asker anlat?yor:

'' ?ok ?iddetli bir taarruz vard?. Mermiler kula??m?z?m?n dibinden ge?iyordu. Siperde daha ?nce hi? g?rmedi?im bir asker yan?ma yakla?t?. Belli ki bizim birlikten de?ildi. Bir zarf ??kard? ve:
'' Memlekete d?n?nce bu zarf?, ?zerindeki adrese b?rak?r m?s?n? ''
-''?kimiz de d?neriz in?allah'' dedim.
Israrla kendisinin d?nemeyece?ini, benim ise memleketime ve aileme kavu?aca??m? s?yl?yordu. Biraz isteksiz de olsa zarf? ald?m. Ancak o ?at??ma s?ras?nda birbirimizi kaybettik. Taarruz bitip memleketime d?nd???mden bir iki y?l sonra eski e?yalar? kar??t?r?rken o zarf? buldum. Unuttu?um g?revi, ge? de olsa yerine getirmek i?in ?stanbul' a gittim. ?zerindeki adres, Akasaray' da eski bir eve g?t?rd? beni. Kap?y? ya?l? bir amca a?t?.
'' Merhaba amca. Ben K?br?s' ta sava?an o?lunuzdan bir mektup getirdim. Belki kendiside gelmi?tir. ''
'' Bizim K?br?s' ta sava?an o?lumuz yoktu ''
Beni i?eri davet ettiler. E?i, bir foto?raf alb?m? ile geldi. Fot?raflar? g?sterip:
- ''Sana zarf? bu gen? mi verdi? ''
- ''Evet. ?ok iyi hat?rl?yorum. Buydu. '' ve i?te o an beni ?ok eden ve hala akl?m? ba??ndan alan ?u cevab? verdi:
- '' Bu ?ocuk benim o?lumdu. Fakat onu 15 sene ?nce Kore harbinde ?ehit verdik!!... ''

B?ylesi olaylarda var hayat?m?zda ...

Sevg ....
Firari Fırtına
Bu asker boşamı anlatmış bunu ...
Ara
blue_belial
Şehitler, Onlara ölü demeyiniz, zîrâ onlar ölü değillerdir.

Boyle seylerı okuyunca aklıma su gelıyo, hanı sehıt olanlara cennettekı makamları gosterılınce, onlarda Allah'u tealaya, ya rabbı, keske tekrar dunyaya gıdebılsekde, tekrar ve tekrar sehıt olsak...

Belkıde bazılarının duası, o kadar içtendirki, geri çevrilememiştir...
Firari Fırtına
Dualar soınsuz ola ...

Teşekkürler ...

Sevg ...
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
[yt]_ZvdyOp6V0Q[/yt]

en sevdigim cocuklugum ilahisi Smile nacizane buda benden
Ara
Firari Fırtına
Çok teşekkür ederim ....Lakin açılmadı seyredemedim Sad

Sevg ...
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
hayret bende aciliyor ama eger istersen youtube grup genc sehitler olmez izleyebilirsin oradanda Smile
Ara
Firari Fırtına
Açıldı .... çok tşk.....
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
begendiysen sevindim Smile ama asil tesekur sana boyle guzel bi konuya degindigin icin Smile
Ara
Firari Fırtına
Canımsın çok sağol .....

Sevg ...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  s?n?fta kalman?n babaya anlat?lmas? d€n!z kısı 2 490 04-07-2022, Saat: 03:02 PM
Son Yorum: wildfang
  Bana Bir Masal Anlat BABA İçinde BEŞİKTAŞ Olsun............. GCLRNFNS 0 544 01-01-2008, Saat: 02:14 PM
Son Yorum: GCLRNFNS

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 11:03 PM