:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Öleceğim Diye Akşam Korkudan Altıma Kaçırıyorum - Ünal Arık
Şžiranlı@
DSCF3065-300x219.jpg
[SIZE=5]TOPAL SAVCI ÜNAL ARIK'IN İŞKENCE İTİRAFLARI
[/SIZE]

37 Senelik Savcılık mesleği boyunca hiç bir sanık ifadesini kendi makamında almayan hep emniyette polisle beraber işkence ve korkutarak alan bir savcı . Demeki bazı savcılar polisten bile betermiş.

Merhaba emmiler ben Kahraman Maraş-Pazarcıklı Emekli Cumhuriyet
Savcısı Mehmet Ünal ARIK...Eski Adalet Bakanı Şevket KAZAN'ın akrabasıyım.

Şevket Kazan 1997 de beni Adalet Bakanı Müsteşarı yapacakken Hükümet yıkıldı bu sebeple müsteşar olamadım ve pisikolik bunalıma girdim. Bu sebepten dolayı geçmişte yaptığım bazı yanlışlıklar dolayısıyla yıllar sonra vicdan azabı çekiyorum. Akşam yatınca rahat uyuyamıyorum. Bazen de altıma kaçırıyorum. Çünkü zamanında Solculara, Alevilere ve Kürtlere çok baskı yaptım. Bunlardan her kimse suç işleyince bunların ifadelerini Karakolda baskı ve işkence zoruyla zorla alıyordum. Sonra birde Doktoru karakola çağırıp birde darp yoktur diye rapor alıyorduk sonrada bu ifadelerle Solcu, Alevi ve Kürt sanıkları idama yoluyorduk hepsininde ceza almasını sağlıyordum.

ESKİDEN HEP BU ZİHNİYETLE SAVCILIK YAPTIM.
M.Ünal ARIK Em.Cumhuriyet Savcısı
Ben bu mesajı Emekli Cumhuriyet Savcıcı Ünal ARIK adına benden yazmamı rica ettiği için adına yazıyorum.
Gazi, seni tebrik ediyorum. Sarız Arıklarından değilsin. Halep Türkmenlerindensin. Pazarcık da 1500 kişi ARIK var. Beyleri benim. İsmim Ünal ARIK. Emekli Savcıyım. Telefon numaram 0 532 611 48 49. Kahramanmaraş Pazarcık İslahiye Muğla-Milas ve Adana yöresi Halep Suriye Türkmenlerindendir. İslâmla beraber 1300 yıl önce Anadolu'ya gelmişlerdir. Muhakkak ki hepsi Devletten yanadır. Allah'a kulluğu, etrafa hükmetmeyi şeref sayarlar. Benim 3.Dedem Halep Kadısıdır. Ben onun torunu olarak mesleğini icra ediyorum.
Saygılar sunuyorum. Gözlerinden öpüyorum. ÜNAL ARIK

ŞİMDİ ÇOK VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM
Ben 17 Haziran 1949 Kahraman Maraş-Pazarcık doğumluyum. Çocukluğumdan beri büyüklerimden dinlediğim Solcu, Alevi ve Kürt düşmanlıklarınla büyüdüm. Kahraman Maraş katliamı baş sanığı "Ökkeş Şendiller çok samimi dostum olur." 1970 de Savcı oldum sırasıyla 1970-75 Tortum 1976-78 Besni 1978-79 Develi 1979-81 Hakkari 1981-83 Erzincan 1983-88 Muğla 1988-1991 Gaziantep 1991-2001 İzmir 2001-2007 Beyoğlu Cumhuriyet Savcı yardımılığı ve Cumhuriyet Savcılığı yaptım. 37 senelik bu savcılık görevlerimde Solcu, Alevi ve Kürtlerden her hangi bir kimse suç isleseydi onların ifadelerini asla keni makamımda almazdım gider Karakolda alırdım. İfadeleri almadan önce Polisleri tenbihlerdim korkutun derdim sanıklar çocuksa cinsel organına elektrik vereceğiz sonra "erkekliğin kalmaz" gibi psikolojik baskı, birde ayaklarını sandalyenin altından geçirtip ayakalarına vurdururdum. İfade alınca çocuğa sorardım derdim evladım polisler seni dövdülermi çocuk dövdüler diye cevap verince bende peki: "Biz sana her hangi bir şey yaptık mı derdim çocukta yok diyince bu iş kapanıyordu." Meslek hayatım boyunca Solcu, Alevi ve Kürt sanıklaın ifadelerini hep Karakolda polisle beraber baskı ve işkence ile aldım. Sağcı, Ülkücü ve Türk olunca hep kendi Savcılık makamımda alıyordum. Sanıklar Solcu, Alevi ve Kürt olunca bu sanıkların yakınlarını bile çoluk cocuk demeden gözaltına aldırır baskı ve işkence ile zorla tanıklık yapmaya zorlardım. Sonrada Doktoru yine Karakola getirtir darp yoktur diye rapor temin eder ve mahkemeye gönderirdim. İFADELERİ ALIP SANIKLARA VE ŞAHİTLERE ZORLA İMZALATTIKTAN SONRA SANIKLAR VE ŞAHİTLER İLE ALAY EDER VE DALGA GEÇERDİM. Yüzlerce sanıklar o ifadelerle ceza alırlardı.

Yaşı büyük Solcu, Alevi ve Kürt sanıkları ise Polise doğrudan işkence yapın çekinmeyin ben gerisini kapatırım derdim. Bunlara çıplak suya sokmak. Cinsel organlarına elektrik vermek, kafa üstü yere asmak gibi şeyler uygulatırdım. Bütün bunları yaparken arkamda Adalet Bakanı Şevket Kazan vardı. 1975 te Erzurum Tortum'da görev yaparken birinci karım Ayşe'den çocuğum olmadığı için, evli olduğum halde ikinci bir kızı Sakine'yi kendime ikince eş olarak aldım. Polis arabasının arkasında otururken ayaklarımı polisin kafasına kaldırıp polisleri bile aşağılardım. Babam yaşındaki gardiyanlara tokat atardım. Cezaevine giderken kapıyı hep tekme ile açardım. Hiç kapıyı elle açmazdım. Kapıları tekme ile açmaktan çok zevk alırdım.

Emrimdeki insanlara hep lan-lun diye konuşurdum. Benim ayağımın birisi doğuştan sakattı. ASKERLİKTEN ÇÜRÜK RAPORU ALDIM. Askerlik yapmadığım için arkadaşlarım bana her zaman"Çürük Ünal" diyerek alay ederlerdi. Topal olduğum için hep benimle dalga geçerlerdi. Bana her zaman ve her yerde "topal savcı" derlerdi. Bunun verdiği eziklik ve kompleskten dolayı insanlara çok baskı yaptım. Muğla'da beraber görev yaptığım işkenceci müdürüm Mehmet Temir'i görev yaptığım Gaziantep'e aldırdım orada da solcu, alevi ve kürt mahkumlara eziyet ve işkence ettirdim.

Yıllar sonra emekli oldum psikolojim bozuldu. Sanki Allah bunları benden soruyor. Akşamları uyuyamıyorum. Bazen de altıma kaçırıyorum. İki tane eşim var artık hiçbirisi benimle ilgeilenmiyor. Yatağımı kirlettiğim zaman hep kendim temizliyorum. Hep öleceğim diye korkuyorum.

İtiraf edince bir nevi rahatladım. Yüce Allaha sığınıyorum.

EMEKLİ TOPAL SAVCI
MEHMET ÜNAL ARIK
Ara
Şžiranlı@
Ünal Arık'ın İşkenceci Müdürü vuruldu.

Yıllar önce Muğla'da beraber görev yapan ve tayini Gaziantep'e çıkınca onuda Gaziantep'e aldıran ve oradaki solcu mahkumlara işkence uygulayan işkenceci Müdür Mehmet Temir yaralandı.

Vurulan cezaaevi müdürü yargı önünde ilk kez konuştu.

Son güncelleme : 23 Mart 2000 00:00 Adana E tipi Kapalı Cezaevi Başmüdürü Mehmet Temir (42) ile infaz koruma memuru Celil Durmuşoğlu'nu (36) makam aracı içerisinde kurşunlayarak yaralayan Yusuf Ünaldı (22) ile bu suça azmettirdiği iddia edilen Osman Caşgun'un (24) yargılanmalarına...

Adana E tipi Kapalı Cezaevi Başmüdürü Mehmet Temir (42) ile infaz koruma memuru Celil Durmuşoğlu'nu (36) makam aracı içerisinde kurşunlayarak yaralayan Yusuf Ünaldı (22) ile bu suça azmettirdiği iddia edilen Osman Caşgun'un (24) yargılanmalarına devam edildi. Mahkemeye koltuk değnekleriyle gelen Müdür Temir, ilk kez hakim önünde kendini savundu.

Adana 1.Ağır ceza mahkemesi'nde "Görevli memuru öldürmeye tam teşebbüs, bu suça azmettirmekten" biri tutuklu iki sanık hakkında ölüm cezası istendi. Tutuklu Yusuf Ünaldı, cezaevi müdürünü kendisine ve
arkadaşlarına kötü davrandığı gerekçesiyle vurduğunu söyledi. Osman Caşgun ise olayda suçsuz olduğunu öne sürerek "Ben kimseyi vurması için azmettirmedim" diye kendini savundu.

ÜÇ KİŞİ DAHA VAR

Yaralı Cezaevi 1.Müdürü Mehmet Temir, sanıklardan şikayetci olduğunu belirtirken olay anını şöyle anlattı. "Mesai bitiminden sonra infaz koruma memuru arkadaşlarla birlikte makam arabamla evimize gitmek için yola çıktık. Dervişler Köprüsü üzerine geldiğimizde yakın mesafeden 5-6 el silahla ateş edildi. Yere yatmama rağmen ben ayağımdan diğer arkadaşlarımda çeşitli yerlerinden vuruldu. Yaptığım araştırmalar sonucu Osman, beni vurması için Yusuf'u azmettirmiş. Bu olayın arkasında üç kişi daha var. Beni öldürmek istediler. Ben cezaevinde ne kimseye baskı yaptım, ne de rüşvet istedim. Bunlar uyurma yalan ve iftiradır" dedi.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  KKTC'yi 'devlet' diye tanımladı Pessimist 3 482 04-09-2022, Saat: 02:04 AM
Son Yorum: wildfang
  Topal Savcı Ünal Arık'ın İşkence İtirafları Şžiranlı@ 1 608 06-22-2016, Saat: 05:06 PM
Son Yorum: Şžiranlı@
  Bizim Ailede Ossurmak Ayıp Değil - Topal Savcı Ünal Arık Şžiranlı@ 0 476 06-22-2016, Saat: 04:57 PM
  Topal Savcı Ünal Arık'ın Rezilliği - Ayşe Arık Şžiranlı@ 0 421 06-22-2016, Saat: 04:54 PM
  Sağlıklı diye yediğiniz tavuklar tavuk değil" history 1 492 04-04-2012, Saat: 11:59 AM
Son Yorum: ZencefiL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 02:07 AM