:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
<<D??LeR VaDiSiNDe YoLCULuK>>
eRCi
87806327776955819650314mmad7mu0.gif
Tanyeri a?ar?rken ?i? taneleri ?zerinden ?avk?n? payla?t?rd??? zamanlardan sesleniyorum sana. G?ne?in, karanl?kla ayd?nl???n ?zerine t?llendi?inde "imkans?z sevdam? " yolluyorum sana.Durgun suyun dibinden g?r?nen beyaz ?ak?l ta?lar?n ?zerine ad?n? yaz?p sana geliyorum ve bu sevda mektubunu kelebe?in kanad?nda sana yolluyorum.

Dolunayda ???l?k atan bir gecede sevdim seni. G?remesem de g?l??lerini, seher yelinde yapraklar?n? g?ne?e a?an ?i?eklerin y?re?inde bildim g?zlerini. S?rt?m? s?vas? d?k?lm?? duvarlara yaslay?p seni anlat?r?m karanl?kla inatla?an y?ld?zlara. Her sabah papatyan?n ayak u?lar?nda uykuya dalm?? ceylanlar? kald?r?p onlarla nice selamlar yollar?m sana…

Sak?n kederlenme sen. Kozas?ndan hayata g?l?mseyen kelebe?in kirpiklerinde ???tt?m ars?z ac?lar?n?. ??nk? sen, do?an g?ne “ umutla " uyanmal?s?n. Ne olur d???nme i?inde kanatt???n sanc?lara. Y?re?in irin toplasa da ne olur a?lama. Ben sen uyanmadan g?l kokulu ya?murlarla y?kar?m kanayan dudaklar?n?. ??nk? sen, her solu?unda “ baharlar? “ solumas?n.

Duas? ?slak, yar?nlar? ayd?nl?k cocuklar?n d??lerinde b?y?tt?m seni. Karak??lara s?rg?ledim dudaklar?na ac?y? s?ren ayazlar?. Ka? kez dualar?ma katt?m o narin y?re?ini. Ka? kez i? ge?irdim aln?mdan dudaklar?ma yuvarlanan damlalar?n g?zya?? de?il, senin g?l kokulu terin olmas?n? bilemiyorum…Sen uyanmadan r?zgar? giyinip ?zerime, nice u?urumlar? a?t?m sa?lar?na i?de kokular? b?rakmak i?in.Gelincik tarlalar?n?n ?zerinde gezinen ?ardak ku?lar?n?n kirpikleriyle sildim aln?n?n terleyen ?izgilerini.

Beli k?r?k virg?llerle uzatt?m senli c?mleleri. Susam?? karanfillerin dudaklar?na sundum ?slak kirpiklerini. Ve birazdan t?m ?ehir uyanacak. Kald?r ?zerindeki h?zn?n a??r yorgan?n?. Pencerelerini a? ve hayat? solu bir an. Il?k nefesinden bir yudumunu uzat ?ehrin titrek tenine. Y?re?inin s?cakl???n? avu?lar?ndan ak?t?p yetim g?vercinleri emzir terinle..

Perdelerini g?ne?e aralay?p aynalara g?l?mse. Karanl?klarda ezilmi? bu topal ?ehir senin varl???nda aya?a kalks?n. Ve g?ne? ?s?tmadan karl? tepeleri, memleketimin mahzun y?kl? ?ocuklar?na sevdan?n umutlar?n? uzat. Uzat ki ; yetim u?urtmalar karanl?k g??? a??p vuslat ya?murlar?n? getirsin kurak bozk?rlara..

“ Sana baharlar? getirirken
Terlemi? y?re?imi
Il?k nefesinle kurula.
Sevdan?n kunda??na sar?p
D??lerinde uyut beni.
???yen tenimi
Nefesinin s?cakl???yla sar.
Avu? i?lerinde uyurken
G?l??lerimden ?perek uyand?r beni...

&gt;As!_M€L€q&lt;
“ Sana baharları getirirken
Terlemiş yüreğimi