:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mucize
Leader
Sally, k???k karde?i George hakk?nda anne ve babas?n?n konu?malar?n? duydu?u zaman yaln?zca sekiz ya??ndayd?. Karde?i ?ok hastayd? ve onu kurtarabilmek i?in ellerinden gelen her ?eyi yapm??lard?. George'nin yaln?zca ?ok pahal?ya mal olacak bir ameliyatla kurtulma ?ans? vard? fakat bunun i?in yeterli paralar? yoktu.
Babas?n?n, umutsuz bir bi?imde annesine ??yle f?s?ldad???n? duymu?tu Sally: "Yaln?zca bir mucize onu kurtarabilir." Bu s?zleri duyar duymaz, usulca kendi odas?na y?r?d? Sally. Domuz bi?imindeki kumbaras?n? gizledi?i yerden ??kartarak i?indeki paralar? yava??a yere d?kerek saymaya ba?lad?. Yan?lg?ya d??memek i?in tam ?? kez sayd? kumbaradan ??kard??? bozuk paralar?. Sonra hepsini cebine koyarak aceleyle evden ??k?p, k??edeki eczaneye gitti.

Eczac?n?n dikkatini ?ekebilmek i?in b?y?k bir sab?rla bekledi. Eczac? ?ok yo?undu ve bir adama ila?lar?n? nas?l kullanaca??n? anlat?yordu. Bu yo?un ?al??man?n aras?nda sekiz ya??ndaki bir ?ocukla ilgilenmeye hi? niyeti yoktu ama Sally'nin bekledi?ini g?r?nce "Evet, ne istiyorsun s?yle bakal?m" dedi. "Biraz acele et, g?rd???n gibi beyefendiyle ilgileniyorum" diyerek yan?ndaki ??k giyimli adam? g?sterdi. Sally "Karde?im" dedi. Sessizce yutkunduktan sonra devam etti: "Karde?im ?ok hasta, bir mucize almak istiyorum
." Eczac? Sally'e bakarak:
"Anlayamad?m" dedi.
"?eyy, babam 'Onu ancak bir mucize kurtarabilir' dedi, bir mucize ka? parad?r, bay?m?
" Eczac? Sally'e sevgi ve ac?mayla bakt? bu kez: "?zg?n?m k???k k?z, biz burada mucize satm?yoruz, sana yard?mc? olamayaca??m" dedi.

Sally o kadar kolay vazge?mek istemedi. Eczac?n?n g?zlerinin i?ine bakarak "Kar??l???n? ?demek i?in param var benim, bana yaln?zca fiyat?n? s?ylemeniz yeterli" dedi. Bu arada Sally ve eczac?n?n yan?nda bekleyen iyi giyimli bey Sally'e d?nerek "Ne t?r bir mucize gerekiyor karde?in i?in k???k han?m? diye sordu.
"Bilmiyorum" dedi Sally. Sonra g?zlerinden a?a?? s?z?len ya?lara ald?rmaks?z?n devam etti: "Tek bildi?im, o ?ok hasta ve annem ameliyat olmazsa kurtulamayaca??n? s?yledi ailemin de ameliyat i?in ?deyebilecekleri paralar? yok. Ama babam
"Onu ancak bir mucize kurtarabilir" deyince ben de param? al?p buraya geldim.
" "Peki, ne kadar paran var?" diye sordu iyi giyimli adam. " Bir dolar ve on bir sent" dedi Sally. "Ve d?nyadaki t?m param bu!"
"Bu iyi bir ?ans, k???k karde?ini kurtarmak i?in gerekli olan mucize i?in yeterli bu para" dedi, iyi giyimli adam.

Adam bir eline paray? ald?, ?teki eliyle de Sally'nin elini tutarak "Beni ya?ad???n yere g?t?r?r m?s?n l?tfen?" diye sordu. "K???k karde?ini ve aileni tan?mak istiyorum" dedi. ?yi giyimli adam Dr. Carlton Armstrong'du ve George i?in gerekli olan ameliyat? yapabilecek tan?nm?? bir cerraht?.
Ameliyat ba?ar?yla sonu?lanm?? ve aile hi?bir ?deme yapmam??t?. Hep birlikte mutluluk i?inde evlerine d?nd?kleri zaman h?l? ya?ad?klar? olaylar?n etkisinden kurtulamam??lard?. Anne:
"H?l? inanam?yorum. Bu ameliyat bir mucize! Do?rusu maliyeti ne kadard?r merak ediyorum" dedi. Sally kendi kendine g?l?msedi. O bir mucizenin ka?a mal oldu?unu ?ok iyi biliyordu. Tam tam?na bir dolar ve on bir sent!
YARGIÇ
İyice sulu göz oldum.Kadınlar kadar ağlıyorum neredeyse...
Aga yapılır mı bu şimdi bütün tüylerim diken diken oldu ağladım resmen ya...
Çok güzeldi.

TAVSİYE EDERİM HERKES OKUMALI...
Ara
Leader
Demekki olayları okurken yaşıyoruz. yada onun gibi bişey. Bir açıklaması vardır muhakkak Smile
ROSE
TE?EKK?RLER BUNU TELEV?ZYONDA CANLANDIRMI?LARDI ?ZLEM??T?M ?OK G?ZELD? ?OK TA ETK?LEND?M ..TAB? B? TEK ?S?MLER FARKLIYDI O BA?KA Smile
Ara
PunisheR
yüreğine sağlık..çok güzeldi..

birçok şey yaşanabilecek bir dünyada yaşıyoruz..ve bu yazıdan da alınılabilecek o kadar güzel düşünceler var ki..

tşkler paylaşım için Wink
Ara
YARGIÇ
Admin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Demekki olaylar? okurken ya??yoruz. yada onun gibi bi?ey. Bir a??klamas? vard?r muhakkak Smile

Y?llar ?nce k?ydeydim ve birg?n karde?im ?ok ?iddetli bir hastal?k ge?irmi?ti.Merkeze zor yeti?tirdiler diyebilirim.O y?zden ne oldu?unu iyi anlar?m.Karde? hi?bir?eye benzemiyor.
Ara
d€n!z kısı
paylaşımın için tşkler Confusedmiley19:ağlıcam şimdiConfusedmiley19:Confusedmiley19:Confusedmiley19:Confusedmiley19:
w00w
Yüreğine sağlık... Gerçekten çok etkileyiciydi...
Ara
p£r!k!z!
saol adminimm.. emeğine sağlık .. yaf acıklı hikayeler koymasak artık .. ağlamaktan bunaldım =( de ben bunu okumuştum sanırım.. yada ben açmıştım bu konun aynısını tam hatırlamıom =(
Ara
p£r!k!z!
yaf pardon bnm maile gelmişti ordan okumuştum.. buraya koyacaktım da Big Grin
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 08:34 PM