:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Azrail Bana Nas?l G?r?necek
soyle
Kanser hastanesinde ba?hekimken Serap ad?nda gen? bir han?m hastam vard?. Bu hastam g???s kanserine yakalanm?? ve tedavi i?in yurt d???na gitmek istemesine ra?men, baz? formaliteler sebebiyle o imkan? bulamam??t?. Serap'? ?zel bir ilgiyle bizzat ben tedavi alt?na ald?m. Ve k?sa bir s?re sonra da iyile?ti?ini g?rd?m. Ancak Serap'?n da b?t?n di?er kanserliler gibi ilk 5 y?ll?k s?reyi ?ok dikkatli ge?irmesi gerekiyordu. Bir i? kad?n? olan Serap, 4 y?l kadar sonra 1 ihale i?in ?zmir'e gitmek istedi. K??aylar?nda oldu?umuz i?in u?akla gitmesi ?art?yla kabul ettim. Maalesef bilet bulamam?? ve benden habersiz bindi?i otob?s?n kaza ge?irmesi ?zerine 6 saat kadar mahsur kalm??. D?n???nden k?sa 1 s?re sonra kanser, kemik ve akci?erine yay?ld?. Serap bacak kemiklerindeki metastaz nedeniyle y?r?yemez hale gelirken, hastal???n akci?erdeki tezah?r? sebebiyle de devaml? olarak oksijen cihaz? kullan?yor ve s?yledi?i her kelimeden sonra a?z?n? o cihaza yap??t?rarak nefes almak zorunda kal?yordu. Evine gitti?im g?n, yine g??l?kle konu?arak:

-''Doktor bey,'' dedi. ''Ben size...darg?n?m.'' ''Ni?in?" diye sordum.
-"Siz...dindar bir insanm??s?n?z. Ni?in bana da, ALLAH '?, ?l?m?, ahireti anlatm?yorsunuz?"

Dini inan?lar?n?n ?ok zay?f oldu?unu bildi?im i?in bu teklifi kar??s?nda olduk?a ?a??rd?m. O'nu ?zmemeye ?al??arak:
--"Doktora ula?mak kolayd?r'' dedim. ''Paray? bast?rd?n m? istedi?ine tedavi olursun. Ancak iman tedavisi i?in g?n?lden istek duymal?s?n..."

Konu?maya mecali olmad???ndan "Ben o iste?i duyuyorum" manas?nda ba??n? sallad?. Art?k ?mitsiz bir t?bbi tedavinin yan? s?ra, ebedi hayat?n ve saadetin re?etesi olan iman derslerimiz ba?lam?? ve dersler "h?zland?r?lmal? ??retime" d?nm??t?. Anlatt???m iman hakikatlar?n? b?t?n ruhuyla meczediyor ve arada bir soru soruyordu.Vefat?na bir hafta kala:
-"Doktor bey,'' dedi. ''Ben ?l?rken ne s?ylemeliyim?"
-"Senin durumun ?ok ?zel" dedim. ''Kelime-i ?ehadet sana uzun gelir. O an? farkedince ''Muhammed'' (s.a.v) sana yeter."

O, haliyle tebess?m ederek yine ba??n? sallad?. ?ok ?st?rab? oldu?u i?in Serap'a s?rekli morfin yap?yor ve O'nu uyutmaya ?al???yorduk. Ben, bir i? seyahati sebebiyle bir m?ddet ziyaretine gidemedim. D?n???mde annesi telefon ederek:

-"Serap, bir haftad?r morfin yapt?rm?yor." dedi. "Sabahlara kadar inliyor ve ?ok ?st?rap ?ekiyor. Hemen eve gittim ve i?ne yapt?rmamas?n?n sebebini sordum. Ald???m cevab? hala unutam?yor ve hat?rlad?k?a ?rperiyorum. "Ya morfinin tesiriyle ?l?me uykuda yakalan?r ve son nefeste "Muhammed" diyemezsem?.

??te Serap, b?yle bir han?md?. Bu arada benden istihareye yatmam? ve e?er bir ka? g?n daha ?mr? varsa , son g?n? uyan?k kalacak ?ekilde morfin yapt?r?lmas?n? rica etti. Ben hi? adetim olmad??? halde cuma g?n?ne rastlayan o gece istihareye yatt?m ve Serap'?n acizli?i h?rmetine sand???m sal? g?n?ne kadar ya?ayaca??na dair i?aret sezdim.

Ertesi g?n O'na:
-"Hi? korkma!" dedim. "??neyi vurdurabilirsin.

Ve Serap bir veda niteli?i ta??yan bu g?r??memizde son sorusunu da sordu:
-"Doktor bey...Azrail bana nas?l g?r?necek?"
-"K?z?m," dedim. "O bir melek de?il mi? Hi? merak etme, sana yak???kl? bir prens gibi gelecektir."

Sal? g?n? Serap'?n a??rla?t??? haberini al?nca hemen eve gittim.Ancak vefat?na yeti?ememi?tim. Ailesi tam manas?yla peri?and?. Sadece kendisine uzun m?ddet bakan dindar bir han?m akrabas? ayaktayd? ve beni g?r?nce yan?ma gelerek:
-"Doktor bey, biliyor musunuz, bu evde biraz ?nce bir mucize ya?and?!" dedi ve devam etti:
-Serap, bir saat kadar ?nce oksijen cihaz?n? att? ve "yataktan kalkmas? imkans?z" denmesine ra?men kalkarak abdest ald?, iki rekat namaz k?ld?.B?t?n ev halk? hayretten donup kald?k. Ve kelime-i ?ehadet getirerek vefat etmeden biraz ?nce de:
-Doktor bey'e s?yleyin, dedi. Azrail, O'nun s?yledi?inden de g?zelmi?!...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bana göre resim süper, kesinLikLe BAKIN.. My_LiFe 1 572 03-25-2010, Saat: 09:54 AM
Son Yorum: kı@ymı@k=)
  Biri bana bunu açıklasınn!!! kı@ymı@k=) 47 2,334 08-29-2008, Saat: 08:43 AM
Son Yorum: play-54
  azraiL böyLé caN aLıRRR!.. izmirlee_706 5 819 06-16-2007, Saat: 06:51 PM
Son Yorum: ѕqρα кJмя
  bana ilginc geldi soyle 3 715 05-14-2007, Saat: 12:19 AM
Son Yorum: strider
  Azrail'in en çok sevindiği ve üzüldüğü an soyle 4 647 03-13-2007, Saat: 01:01 AM
Son Yorum: strider

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 09:55 PM