:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Etek Öptürmeyi İstemezdim"
Hasretiim
Nebahat Çehre, Muhteşem Yüzyıl dizisiyle gençliğe inanılmaz bir hizmet ettiklerini söyledi.

Oyuncu Nebahat Çehre, "Muhteşem Yüzyıl dizisiyle gençliğe inanılmaz bir hizmet ettik. Osmanlı'ya müthiş bir merak sardılar. Beyinlerini tazelediler. Kitaplar tekrar basılıyor" dedi. Çehre, Yılmaz Güney'in filmlerinin Cannes Film Festivali'nde gösterime girecek olmasıyla ilgili de "Hak etmiyor mu?" yorumunu yaptı.

'Muhteşem Yüzyıl' adlı televizyon dizisinide Kanunu
Sultan Süleyman'ın annesi 'Valide Sultan'ı canlandıran Oyuncu Nebahat Çehre, Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bir restoranda düzenlenen moda defilesine katıldı. Tasarımcı Nilgün Gülen'in ev sahipliği yaptığı özel davete katılan konuklar Çehre'ye büyük ilgi gösterdi. Davetlilerden Emine Şanlıdere'nin, "Bu kadar güzel olmak zorunda mısınız?" şeklindeki sorusuna Nebahat Çehre gülümsemekle yetindi ve Şanlıdere ile fotoğraf çektirdi.

Defile öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan
Nebahat Çehre, Yılmaz Güney'in filmlerinin Cannes Film Festivali'nde gösterime girecek olmasıyla ilgili bir soru üzerine, "Hak etmiyor mu?" değerlendirmesinde bulundu.

Bir gazetecinin, dizinin ilk bölümlerinde bazı tepkiler aldığını, ancak bu tepkilerin daha sonra kesildiğini söylemesi üzerine Çehre, "Muhteşem Yüzyıl dizisiyle gençliğe inanılmaz bir hizmet ettik. Osmanlı'ya müthiş bir merak sardılar. Beyinlerini tazelediler. Kitaplar tekrar basılıyor. Fazla çabuk önyargılı oldular. Anladılar herhalde" diye konuştu.

Dizide canlandırdığı 'Valide Sultan' karakteri hakkında da konuşan Çehre, "Etek öptürmeyi hiçbir zaman istemezdim. Çünkü orada kulluk var. Valide Sultan'ın eteği öpülüyor. Bunu tercih etmem. Ben yaşadığım dönemi seviyorum" dedi.

Reklam filminde oynamasıyla ilgili bir soru üzerine ise Çehre, "Bazı inandığım şeyler oluyor. Uzun zamandır yapmıyordum. Daha çok krem reklamları teklifi geliyordu. Çok inandığım şeyler çıkmadı karşıma. Bu ciddi bir müessesedir. Yaptığı işler güzel. Onun için reklam yüzü olmaya karar verdim" diye konuştu.

Bir gazetecinin "Sinema mı, dizi mi?" şeklindeki soru üzerine ise Çehre şöyle konuştu:

"Oyuncu olduğum için her türlü karakteri canlandırmak istiyorum. Kalıplaştırmak istemiyorum. Fakat yapımcılar, 'Bu roller için alternatif yok. Maalesef siz oynayacaksınız' diyorlar. İyi bir hikaye geldiği zaman sinemaya her zaman hazırım. Ama diziler çok geniş kitlelere hitap ediyor. Evlerin içine giriyorsunuz. En güzelini yapmak mecburiyetindeyiz. Aşk-ı Memnu dizisinden sonra birçok teklif geldi. Fakat uygun görmedim. Çünkü bana sanki tekrarı gibi geldi. Bu dönem dizisi olduğu için cazip geldi ve 'evet' dedim. Yoksa bu sene dizi yapmayacaktım.
Ara
YasSmin
Bu hatun gerçekten çok güzel ya.. Oyuncluğuda muhteşem...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 03:14 PM