:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dost bulmak
Çlgın
Smile Olmasa da olur dedi?imiz insanlarla doludur hayat?m?z; tan??t???m?z, selamla?t???m?z; klasik c?mlelerle ileti?im kurdu?umuz, yan?tlar?n? merak etmedi?imiz sorular sordu?umuz... iyi insan olmad?klar? i?in mi uzak dururuz onlardan? Hay?r, hi? sanm?yorum.
G?n?lde biter her ?ey; akla yararl? gelse de samimi bir ili?ki, g?nl?n hay?r dedi?ine ?s?nmak m?mk?n olmaz. ister d?nyan?n en yak???kl?s?, ister en g?zeli olsun; ister en zengini, ister en komi?i; ne yapsa nafile; y?re?ine ula?amaz.
Ba?kas? i?in ?zel olan, senin g?z?nde d?nyan?n en s?radan insan?d?r ve ...
y?z?ne bakmaz kimisi vazge?emedi?im dedi?inin...
G?nl?m?zd?r h?k?mdar; kime ne paye verece?ini o belirler. Kimine "dost", "yar", kimine "tan?d?k", "arkada?" deyip, ??kar i?in i?inden...
?z?nde iyi oldu?una inansam da insanlar?n, herkesi sevemem onun y?z?nden...
Hem, kalabal?ktan da ho?lanmaz zaten; sevginin, sevdiklerinin hakk?n? vermek ister.
Sonu?ta, sevmek b?y?k bir sorumluluktur; emek vermek gerekir, ilgilenmek... Sevdi?im her insan?n ya?am?na bir anlam katmal?y?m; zorlu ve vazge?ilmez bir ser?ven olmal?; dost dedi?im insanlarla ayn? zaman dilimini payla?mak! Hani, bilirsiniz i?te! Dostlar vard?r ?i?ek gibi; koklar koklamaz al?r g?t?r?r b?t?n y?klerinizi...
Evsizseniz ya da odun k?m?r bulam?yorsan?z yakmaya; uzundur k?? geceleri... Dostlar vard?r soba gibi; y?re?indeki ate?le ?s?t?r ellerinizi...
Dostlar vard?r; f?rt?nada s???nak, g?ne?te g?lge; yanarken buz gibi su d?kmez ?st?n?ze; aksine, harland?r?r ate?i; bilir ki, yanmayan? hi?bir ?ey s?nd?remez. Dostlar vard?r, y?ld?z gibi; hava kapal?yken bile, kapkara bulutlar?n bek?isidir g?ky?z?nde...
Dostlar vard?r, arada bir u?ray?p alt ?st eder ya?am?n?z?; dili zehir zemberek, bak??lar? keskindir.
Dostlar vard?r g?l gibi; sar?l?rken yaralanmay? g?ze alman?z gerekir.
Hani, kiminin yoluna hal? sersen kar etmez; dostlar vard?r, minder de kafi gelir; sen olursan fark etmez.
Dostlar vard?r; rak?s?z ??z?lmez dili, muhabbeti ?ekilmez; dostlar vard?r, efkar?n?n sebebi bir bardak demli ?ayd?r.
Dostlar vard?r, omzu her derde devad?r.
Dostlar vard?r, iyi bir ??retmen gibi, nas?l sorulaca??n? ??retir.
Dostlar vard?r da? gibi vakur; toprak kadar bereketli, mert...
Dostlar vard?r; ney gibi h?z?nl?, saz gibi asi; ?iir kadar b?y?k...
Dostlar vard?r t?rk? gibi; her zaman s?ylenmeseler de her daim i?inde ta??r sevdas?n?; yang?n?n? bula?t?r?r bir g?n?lden di?erine... Dostlar vard?r baki; tan??t???n g?n do?ar, yitti?i g?n ?l?rs?n!
Zamana ve darbelere; yollara ve hasretlere diren?li...
Dostlar vard?r, k?zde m?s?r, kadehte ?arap; ate?te yanman?n da, ?arapla s?nmenin de tad? dama??ndad?r.
Dostlar vard?r; y?re?ine k?k salm?? bir ??nard?r; hi?bir ?ey deviremez; g?n?lden g?n?le kurulmu?tur k?pr?ler; ne ya?ansa at?lamaz!
Dostlar?m?z vard?r bizlere benzerler biraz...
Dostluklar vard?r, erken dolar vadesi; dostluklar vard?r, devam eder ahrette!
i?te b?yle dostlard?r; her ?eye lanet etti?in g?nlerde bile, ya?am?n? g?zel k?lan... G?n?l, her yerde onlar? arar.
Ve buldu?unda haber g?nderir bize; bir s?cakl?k yay?l?r y?re?imize; bunda bir i? var deriz, tak?l?r?z pe?ine...
Dost olal?m g?nl?m?zle!Confusedmiley31:
Ara
MasaL_perisi
Teşekürler ılgın...
.....................................

Dost dediğin yaren ile yoldaştır
Belki arkadaştır belki kardeştir
Belki ana baba belki de eştir
Dostluk öyle kolay kurulmuyor ki

Dostluk yaren ile gönül bağıdır
Dostluk duyguların olgun çağıdır
Dostluk bir yemeğin belki yağıdır

Dostluk para ile alıp satılmaz
Elinin tersiyle hemen itilmez
Dostluk bozulursa rahat yatılmaz

Dost olmak özüyle belki barışmak
Sevgiyle güvenle aşkla karışmak
Kendine güvenmek belki konuşmak

Elemde kederde güzel şeylerde
Dağlarda şehir de belki köylerde
Yaşamın sürdüğü her türlü yerde
Dostun olmaz ise yaşanmıyor ki

Dostların yanında rahat edersin
Çok rahat konuşur her şeyi dersin
Dostluk çok önemli sen de bilirsin
Erol Duran
Ara
w00w
Teşekkürler Paylaşımlarınız için.
Ara
her?eyonuni?in
dosluğu tarif etsem bende bunlara çok yakın şeyler söylerdim.. çok beğendim.. benimle aynı şeyleri düşünen birilerini bulmak kolay olmuyo... çok teşekkürler... belki dostluk hakkında konuşmak istersin. görüşmek dileğiyle... sevgiyle kal.
Ara
Çlgın
Haklısın aynı şeyleri düşünen birilerini bulmak gerçekten çok zor. Çünkü artık dostluklar bile çıkar ilişkisine döndü....Mutlu kal...
Ara
bilgeis
DOST...............dostumu seviyorum.............eğer bir dostum varsa başka ne isterim ki hayatta..........
CReATuRE
GerÇekten Şu Yalan DÜnyada Dost Bulmak Neredeyse İmkansiz Ama İmkansiz Olmayan Benİm Bİr Dostumun OlduĞudur...ben Dostumu Buldum İnŞallah Sİzde Bulursunuz ArkadaŞlar...
bilgeis
inşallah canım Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  acele dost aranıyo romantiq_exelance 4 679 04-13-2022, Saat: 09:32 PM
Son Yorum: wildfang
  dost bulmak melik 8 1,047 04-13-2022, Saat: 03:00 AM
  Ben Böyle Dost İstiyorum Firari Fırtına 12 1,061 04-11-2022, Saat: 08:10 AM
  Bilgeis - En Yürekli Dost a -- Firari Fırtına 10 942 04-10-2022, Saat: 12:29 PM
  Dost Olmak Varya.. ÇiLeK 7 1,123 04-08-2022, Saat: 02:34 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 08:51 AM