:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanman'dan 'Arda kalabilir' sinyali
Hasretiim
Sportif direktör Cüneyt Tanman, Arda Turan'ın takımdan kalabileceğinin sinyalini verdi.

arda_izm334_1557322.jpg

Galatasaray Sportif Direktörü Cüneyt Tanman, Beşiktaş derbisinde oyuncuların, takım kadrosunun kötü olmadığını ispat etmek için oynayacaklarını söyledi. Arda'nın gitmek konusunda eskisi kadar katı olmadığı mesajını veren, Tanman, Radyospor'a yaptığı açıklamada, başarılı futbolcunun rahat futbol oynayacağı ortamın sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.Tanman, "Arda'nın önceden Türkiye'de kalması zor gözüküyordu; şu anda şartlar daha iyi. Pino bir değerdir. Futbol takımının geleceği için bir an önce seçim yapılmalı. Derbi bazı oyuncuların yazgısını belirleyecek. Başarı için yönetim, taraftar, futbolcu tek bir frekansta olmalı." dedi. smiley.gif

İşte Cüneyt Tanman'ın açıklamaları:

DİSİPLİN VE MÜCADELEYİ DERBİDE DAHA ÇOK ÖN PLANA ÇIKARTACAÄžIZ
''Futbolcularımız derbide ellerinden gelen her şeyi ortaya koyacaklar. Medical Park Antalyaspor maçından sonra saha içerisinde, oyun disiplini ve ortaya koydukları mücadele açısından bir gelişme olduğunu söyleyebilirim. Bu pozitif durumun Beşiktaş maçında çok daha ön plana çıkacağını söyleyebilirim. Kadromuz çok eleştiriliyor; ama ben bu kadronun kötü olduğuna inanmıyorum. Bulunduğu yeri hak etmiyor. Oyuncular, önce kendi değerlerinin ortaya çıkması için mücadele etmeliler.
Taraftara bir derbi galibiyeti hediye etmek önemli; ama daha önemlisi bu kadronun kötü olmadığını ispatlamak. Derbi bunun için iyi bir fırsat. Derbi maç, bazı oyuncuların yeni sezonda takımda kalıp kalmayacaklarını ortaya koyan önemli bir gösterge olacak.

PİNO BİR DEÄžERDİR; BUNDAN BÖYLE TAKIMLA ÇALIŞACAK
Pino, bundan böyle takımda olacak. Pino bir değer, sözleşmesi devam eden oyunculardan bir tanesi. Bazı yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir; ama bir değerdir ve Galatasaray'la antrenmanlara çıkmaya devam edecektir. Tabii ki derbide oynayıp oynamayacağına teknik direktör Bülent Ünder karar verecek.
Tüm deneyimli teknik adamların öncelikli uygulamaları, futbolcuyu kazanmak olmalı. Bir kalemde oyuncuları silmek doğru bir yaklaşım değil. Pino da Galatasaray'ın önemli değerlerinden bir tanesi, antrenmanları çıkması oynayacağı anlamına gelmiyor; Galatasaray'ı sevdiğini ve takımda kalmak istediğini antrenmanlarda da hocasına göstermek zorunda. Yapılan bütün uygulamalar nihai değil.

ARDA'NIN RAHAT FUTBOL OYNAMASINI SAÄžLAYACAK KOŞULLAR SAÄžLANMALI
Arda, iç dünyasında neler yaşıyor bilemiyorum; ama Galatasaray'da hak etmediği olaylarla karşılaştı. Taraftarla arasında buzlar erimiş gibi gözükse de mutlaka içinde bir burukluk yaratmıştır. Arda yaşına göre çok olgun bir futbolcu. Kendisine uygun kararı verecektir. smiley.gif
Galatasaray'ın Arda gibi bir değeri kaybetmesi hoş bir durum değil. Sakatlığı geçtikten sonra oynadığı maçlarda ne kadar etkili olduğunu herkes gördü. Arda gibi değerlerin ortaya çıkıp, oynaması için gereken koşulların oluşturulması gerekir.
Geçtiğimiz dönemde Arda'nın Türkiye'de kalması zor gözüküyordu; ama son dönemde bu şartlarda düzelmeler gözüktü. Özellikle yeni gelecek yönetimin vereceği kararla birlikte, Arda'nın vereceği karar da çok önemli. Arda çok önemli bir değer; ona futbol oynayacak şartları olanakları sunmamız gerekir.
Bu ortam Galatasaray Futbol Takımı'na faydalı değil; çünkü bu dönem Galatasaray'ın tüm planlarını yapması ve harekete geçmesi gereken bir dönem. Seçim tarihinin uzaması ve bu noktada belirsizliklerin oluşması, planların hayata geçmesi konusunda sıkıntılar yaratıyor. Benim temennim bir an önce seçimin yapılması ve Galatasaray'ın geleceğiyle ilgili kararların alınabilmesidir. Umarım bir sıkıntı olmaz, seçim beklenen tarihte yapılır; çünkü olmadığı taktirde Galatasaray Futbol Takımı'nın çok sıkıntılı dönemler yaşayacak olması sürpriz olmaz.

BAŞARI İÇİN TARAFTAR, YÖNETİM, FUTBOLCU BİR FREKANSTA OLMALI
Başarı her şeyin birlikte yapılmasıyla olur. Taraftar, yönetim, futbolcu bir frekansta olduğu zaman başarı gelir. Galatasaray, bu sezon bunu kaçırdı; ama umarım yeni sezonda özlediği başarıyı yakalayacaktır. Galatasaray, 14 yıl şampiyon olmadığı dönemler de yaşamıştır; ama Galatasaray büyüktür ve mutlaka hak ettiği yerlerde olacaktır.''

Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arda kalıyor mu? MaSaL 0 382 04-23-2011, Saat: 03:37 PM
Son Yorum: MaSaL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 07:44 PM