:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yalnızım, anla beni yalnızlığım..
MaSaL
Çocuk olamadan bana büyümeyi öğretenlerin imzası var her karışında buzullar ekili ruhumda� Yalnız soluk ve baharsız bir düşün sarı yalnızlığının sesiyim� Soluğum bir uçurumun kenarında açan papatyanın nefesi kadar ürkek ve yitik�

İçimde kaldırımların ıslak yalnızlığı ile yarışan adı konmamış bir sürükleniş var� Bu sürüklenişin yolu yine bana çıkacak biliyorum� Çünkü harita avuçlarımdaki zamanın sessizliğine gömdüğüm çizgilerimde saklı�

Duygularımdaki bu devinim içimdeki dünyayı yaşamın gerçek kesitlerinde nasıl yansıtır bilinmez ama bildiğim sorularımın ve cevaplarımın paralel duruşunda ruhumu dinlendireceğim gerçeğidir�

Zamana karşı çizgimi sıkı tutmanın nedeni ve oluşumu kime ne için neden üçlüsündeki ritimde gizleniyor� Adımlarımın beynim ve yüreğim arasındaki iletişiminde sıkışıp kalan bir köprü kuruluyor sorularla� Yaşamdaki duruşun merkezine inmek için önce çıkış yoluna dokunmak gerek hangi adım bizi önce çıkıştaki gerçek gidişe götürür diye...

Kendim için mi?

Sevdiklerim için mi?

Yoksa yaradılış sebebimin kendiliğinden ayarlanmış hafızası için mi?

Keşke;

Çocukların düşleri gibi

Uçurtmaların gökyüzüne teslim ettiği özgürlüğün gülüşü gibi

Savaşsız yaşayan insanların içindeki umudun sesi gibi

Dağın zirvelerindeki kardelenin güneşe ölümüne aşkı gibi

Net olsaydı tüm anlamlar�

Biliyorum tadını bile bilmediğim çocukluğumun rengine hiçbir zaman değemeyecek uçurtmamın elimdeki ipi� Ama mutlaka gökyüzüne değecek ellerimdeki ipin bana emanet ettiği güç� Ve bu gücün cesaretine sığınan ürkek yanımsorularını ekecek güneşin ruhumu saran yaşam kokulu tenine� Hayatın göğsünde kaybettiğim tüm sorularımı alacağım atlasın buğulu bulutlarına saklanan giz dolu defterden�

Sanırım yoluma çıkan en güvenli işaret şiirlerimde sakladığım anahtarlar olacak� O anahtarlar bir gün içimdeki tüm dehlizlerin kapısını açacak gerçek olan ve güven bahçesini ruhuma eken bahçıvana�

Ve güllerimi ektiğim toprağımda goncalar yeryüzündeki tüm çocuklara en güzel kokusunu savuracak sırf çocukluklarını doya doya yaşamaları için...

Sonra gençlerin ellerine goncaların açan tenlerinde çoğalan geleceğe düş öykülerini yağdıracağım fidan olan duygularının yeşermesi için çabuk çabuk...

Sonra mı?

Güllerim büyüyecek dikenlerini büyüklere batıracaklar ama kanatmak için değil özeleştirilerini hep yapabilmeleri için! ! ! Önce kendi canları yanarsa sonra can yakmayı bilmeyecek bir ruha sahip olacaklar� Önce bir çocuğun kendi suskunluğunda değil minicik yüreğindeki umut ülkesinin tınısında varlığını ispat edebileceğini öğrenecekler�

Bunları neden mi istiyorum�

Bir çocuğun kendi sessizliğinde büyük olmayı öğrenmesi ve büyüdüğünde yalnızlığı oynaması kadar anlaşılmaz bir durumu anlatabilmekti belki de...
YasSmin
Bir çocuğun kendi sessizliğinde büyük olmayı öğrenmesi...

Böle insanlar çocuk ruhunu hep içinde taşır işte. Dışarıya olgun durmak zorunda olduklarını bilirler. Yaşam onlara bunu öğretmiştir. Bu yüzden çocuksuluklarını hiç kaybetmezler ruhlarında taşırlar... Teşekkürler güzeldi =))
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yorgunum Hayat ,Üzme Beni .. ROSE 11 1,555 04-12-2022, Saat: 06:14 PM
Son Yorum: wildfang
  Gece ve sevgili yalnızlığım... €BeRimSin 10 506 04-12-2022, Saat: 11:50 AM
  Evet Yalnizim!! ÇiLeK 5 557 04-11-2022, Saat: 10:41 AM
  Giderken Beni Degil,yuregimi Dinle... >As!_M€L€q< 11 610 04-09-2022, Saat: 10:13 PM
  SEN beni SENSİZ sansanda roket55 1 772 04-09-2022, Saat: 02:02 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 12:07 PM