:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Format Atmadan Windowsu Silmek (Agirdelikanli fark?yla...)
agirdelikanli
Windows’u Format Atmadan kaldirmak

Windows’u yeniden y?klemek i?in, h?z kazanmak i?in sabit diski formatlar ve daha sonra tekrar kurar...Ama her format atma sabit diskin ?mr?nden Gider...Format atmadan windows’u tamamen silmek m?mk?nd?r.??letim sistemi NTFS’li bir b?l?mde olmamal?. ??nk? bu t?r sistemler DOS alt?nda g?z?kmezler.

Uyar?:Windows’u silmeden ?nce Windows a??l?? disketiniz yoksa olu?turun. Gerekli yedeklemelerinizi yapmay? UNUTMAYIN

Format atarak Windows’u silmek genelde saatler al?r bunun sebebi DOS’un 16 bit, Windows ise 32 bit’te ?al??mas?d?r.Bu y?zden Windows ?zerinde dosya silme i?lemi ?ok daha h?zl? olmaktad?r.?simizi DOS’a b?rakmay?p Windows ?zerinde Windows’u silersek inan?lmaz derecede zaman kazan?l?r.

1. Windows’u sil.

2. Windows e?er c?kmemis ve acilabilir durumda ise MSDOS komut sistemi penceresini a??p

Ba?lat Cal??t?r Command:

C:\> ’komut sat?r?na kadar gelip ("cd.." komutu ile)...burada "deltree progra~1" yazmalisiniz... (~ bu i?aret sol alt + 126 ile yap?l?r)...

Ikinci komutumuz ise "deltree windows"... Bu komutu da yazd?ktan sonra windows’un ?o?u Siliniyor... Sadece O anda Kullan?lan Dosyalar Silinmiyor.

Bu komutlar? Yapt?ktan Sonra Masa ?st? Yava? YAva? Karar?r VE ??letim Sisteminiz Kullan?Lmaz Olur..

Dosyalar? sildikten sonra a??l?? disketiyle bilgisayar? a??p ayni komutlar? tekrar yaz?n...Bu sefer Windows hi?bir dosya kullanmad??? i?in dosyalardan tamamen kurtulmu? olursunuz...

Boot ekran?n? silmek i?inde fdisk/mbr komutunu kullanmal?s?n?z...

Windows’u kurabilirsiniz art?k

Not : "xx:\format c:/s/q" ?eklinde bir ifade de h?zl? bir format atman?n bi di?er ??z?m?d?r. buradaki "xx" s?r?c? y? temsil Ediyor
w00w
Teşekkürler Paylaşım için...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  adım adım format mehmetkılıc 1 488 04-14-2022, Saat: 03:50 PM
Son Yorum: wildfang
  format cekmeyi bilmeyenler soyle 1 624 04-11-2022, Saat: 08:16 PM
Son Yorum: wildfang
  Dosyaları Kalıcı Silmek MaSaL 0 688 09-08-2010, Saat: 08:56 PM
Son Yorum: MaSaL
  Gizli Format play-54 0 519 01-09-2008, Saat: 03:36 PM
Son Yorum: play-54
  foRmat atmaS?n? biLmiyoSan t?kLa ve video anLat?m? inDiR... agirdelikanli 1 611 05-30-2007, Saat: 11:10 PM
Son Yorum: martial

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 05:16 AM