:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuran-ı Kerimde Rüya
Hasretiim
Enfal Suresi 43. Ayet Hani Allahvirgs.gif sana rüyandan onları az gösteriyordu; eğer sana onları açık gösterseydivirgs.gif korkacak ve kumanda da tartışacaktınız. Fakat Allahvirgs.gif selamete bağladı; çünkü Ovirgs.gif bütün sinelerin özünü bilir.
Yusuf Suresi 4. Ayet Bir vakit Yusuf babasına: "Babacığımvirgs.gif ben rüyada onbir yıldızla güneşi ve ayı gördüm. Gördüm kivirgs.gif onlar bana secde ediyorlar." dedi.
Yusuf Suresi 5. Ayet Babası: "Yavrumvirgs.gif rüyanı kardeşlerine anlatmavirgs.gif sonra sana bir tuzak kurarlar; çünkü şeytanvirgs.gif insana belli bir düşmandır.
Yusuf Suresi 36. Ayet Onunla birlikte zindana iki delikanlı daha girdi. Birisi: rüyada kendimi şarap sıkarken görüyorum." dedi. Diğeri: "Benvirgs.gif rüyada kendimi basımın üstünde bir ekmek götürürken görüyorumvirgs.gif ondan kuşlar yiyor. Bize bunun tabirim haber ver; çünkü biz seni iyilik sevenlerden görüyoruz." dedi.
Yusuf Suresi 41. Ayet Ey zindan arkadaşlarımvirgs.gif gelelim rüyanıza: "Birinizvirgs.gif efendisine yine şarap sunacakvirgs.gif diğeri asılacak ve kuşlar basından yiyecek; işte fetvasını istediğiniz mesele halledildi!" dedi.
Yusuf Suresi 43. Ayet Bir gün hükümdar: rüyamda yedi arık ineğin yemekte olduğu yedi semiz inek ve yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak görüyorum. Ey efendilervirgs.gif eğer rüya tabir ediyorsanızvirgs.gif bana rüyamı halledin!" dedi.
Yusuf Suresi 44. Ayet Dediler ki: rüya dediğinvirgs.gif demet demet hayallerdirvirgs.gif biz ise hayallerin tabirini bilmiyoruz."
Yusuf Suresi 46. Ayet Gelip: "Yusufvirgs.gif ey dosdoğru kişivirgs.gif "yedi semiz inek. bunları yedi arık inek yiyor ve yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak" rüyasını bize tabir etvirgs.gif ümit ederim kivirgs.gif o insanların yanına cevapla dönerimvirgs.gif ola kivirgs.gif değerini bilirler dedi.
Yusuf Suresi 100. Ayet Ana ve babasını taht üzerine çıkardıvirgs.gif hepsi Yusuf için secdeye kapandılar. Yusuf da:"Ey babacığımvirgs.gif işte bundan önceki rüyamın yorumu bu; gerçekten Rabbim onu gerçekleştirdivirgs.gif cidden bana iyilikte bulundu;çünkü beni zindandan çıkardı; şeytan benimle kardeşlerimin arasını dürtüştürdükten (bozduktan) sonra sizi çölden buraya getirdi. Gerçekten Rabbimvirgs.gif dilediği şey için aldığı tedbirde çok hoş davranır. Gerçek şu kivirgs.gif Ovirgs.gif herşeyi çok iyi bilenvirgs.gif her yaptığın bir hikmete göre yapandır!
Yusuf Suresi 101. Ayet Ey Rabbimvirgs.gif Sen bana mülkten bir nasip verdin ve bana rüyaların tabirinden bir ilim öğrettin. Gökleri ve
rüya tabirleri
yeri yaratan Rabbimvirgs.gif dünya ve ahirette benim velim Sensin! Benim ruhumu müslüman olarak al ve beni iyiler arasına kat!" dedi.
Enbiya Suresi 5. Ayet (Onlar): "Bunlar bir takım karışık rüyalar; yok onu kendisi uydurdu; yok o bir şairdir; öyle değilsevirgs.gif önceki peygamberlerin gönderdikleri gibivirgs.gif bize bir mucize getirsin!" derler.
Saffat Suresi 102. Ayet (Oğlu) yanında koşma çağına gelince : "Yavrumvirgs.gif ben seni rüyamda boğazladığımı görüyorum. Artık bak ne düşünürsün?" dedi. (Çocuk da): "Babacığım sana ne emrediliyorsa yap! Beni inşaallah sabredenlerden bulacaksın!" dedi.
Saffat Suresi 105. Ayet rüyaya gerçekten sadakat gösterdinvirgs.gif işte Biz güzel davrananları böyle mükafatlandırırız."
Fetih Suresi 27. Ayet Andolsun kivirgs.gif Allah gerçekten peygamberine o rüyayı hakkıyla doğru gösterdivirgs.gif Şanıma yemin ederim kivirgs.gif İnşaallah Mescid-i Haram'a güvenlik içinde başlarınızı kazıtarakvirgs.gif kırkarak korkusuzca gireceksiniz! Ancak Ovirgs.gif sizin bilmediğiniz şeyleri bildi de ondan önce yakın bir fetih verdi.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ş harfi ile baslayan rüya tabirleri soyle 6 1,007 04-13-2022, Saat: 11:33 PM
Son Yorum: wildfang
  Ü harfi ile baslayan rüya tabirleri soyle 1 593 04-13-2022, Saat: 11:31 PM
  V harfi ile baslayan rüya tabirleri soyle 1 554 04-13-2022, Saat: 11:30 PM
  Y harfi ile baslayan rüya tabirleri soyle 1 595 04-13-2022, Saat: 11:28 PM
  Z harfi ile baslayan rüya tabirleri soyle 1 514 04-13-2022, Saat: 11:27 PM