:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?zlem Tekin Fan Club
AdAmIn1i
a_689.jpg
18.11.1971 Amerika California do?umlu olan ?zlem Tekin, babas? Prof.Dr.Talat Tekin’in Berkeley ?niversitesinde ??renim g?revlisi olmas? nedeniyle uzun bir s?re Amerika?da kald?.?lk ??retime ba?lamadan ?nce T?rkiye?ye (Ankara?ya) geldi.
?lk ??retimi Frans?zca e?itim veren Tevfik Fikret Lisesi?nde bitirdi ve bu s?re boyunca piyano dersleri ald?.Hacettepe ?niversitesi Ankara Devlet Konservatuar? s?navlar?na girdi ve klarnet b?l?m?n? kazand?.T?m konservatuar e?itimi boyunca Ankara?da sahne ?al??malar? yapt?. Yaz d?nemlerinde Bodrum ba?ta olmak ?zere, ?e?itli tarzlarda (?ngilizce pop, rock, heavy metal, punk, caz) m?zik yapt?.Konservatuardan 1991-1992 y?l?nda mezun oldu. Akustik gitara merak? olan ?zlem kendi kendine bu aleti ?almay? ??rendi. ??renmekle kalmad? Akustik gitarla besteler yapmaya ba?lad?.

?stanbul?daki Lokomotif grubundan ald??? teklif ?zerine ?stanbul?a geldi.K?sa bir s?re Lokomotif?le ?al??t?ktan sonra tamamen bayanlardan kurulu Volvox grubuna kat?ld?. ?ebnem Ferah’?n da bulundu?u Volvox ile iki y?l non-stop m?zik yapt?lar. Daha sonra ?zlem gruptan ayr?larak solo ?al??malara y?neldi. ?lk solo alb?m? i?in Hakan Peker’le anla?an ?zlem, ?al??malara ba?lad?.

?lk alb?m? Kime Ne 1996 y?l?nda yay?nland?ktan sonra "A?k Her?eyi Affeder mi" b?y?k yank? uyand?rd?.. "?ok ?zg?n?m ?stemeden Seni D?n Gece Aldatt?m" gibi cesur s?zlerle ba?layan ?ark?, aldatmaya dayal? ve kad?n erkek ili?kileri odakl? ?ark?lara yeni boyutlar kazand?rd?. ?lk defa bir kad?n bu kadar a??k y?reklilikle aldat?n? ifade ediyor ve hemen ard?ndan a?k?n bunu affedip affetmeyece?ini sorguluyordu. Alb?mde ilgin? s?zlere sahip olan ?ark? bir tek “A?k her ?eyi Affeder Mi” de?ildi.. Zoraki evliliklere “b?yle zorla d???n olmaz ki yok mu sevdi?in” diye hayk?ran DUVAKSIZ GEL?N, “?midi yok kimden yard?m dilesin, hi? mi sevmez anac???na d?nesin” diyerek sokak ?ocuklar?n?n hayat?n? sorgulayan HERKES ?ANSLI DO?MUYOR, “kur?unlar sizin olsun, kurusun g?zler” diyerek isyan etti?i SEBEPS?Z SAVA? alb?m?n ?n plana ??kanlar?ndand?. Alternatif Pop ad?n? verdi?i m?zi?i ile ?zlem Tekin o y?llarda ku?kusuz yeni bi kulvar a?t?, ve pop m?zi?e farkl? bir bak?? a??s? getirdi. Cem Y?lmaz’?n da konuk olarak “Yar Bana Varmad?” en sevilen ?al??malar?ndan biri oldu.

Aradan ge?en zamaNda d?nyadaki elektronik ak?m? ile birlikte ?zlem Tekin’in m?zikal zevklerinde de bir tak?m de?i?iklikler meydana geldi, dolay?s? ile bir sonraki alb?m?n de elektronik m?ziklerden pay?n? almas? ka??n?lmaz oldu.. ?kinci alb?m ?Z, hi?bir canl? enstruman?n kullan?lmad???, tamamen elektronik m?zikle yap?lm?? T?rkiye’nin ilk alb?m? olma ?zelli?ine sahipti. Sevgilisini ?ld?r?p, ormanda g?mmeye giden kad?n? canland?rd??? ilk klip Bahar ile ?zlem Tekin, yine herkesi aya?a kald?rd?. ?Z alb?m?n?n en b?y?k hitlerinden olan BAHAR ?ark?s?n?n s?z? ve m?zi?i de t?pk? a?k her ?eyi affeder mi gibi BARLAS a aitti. ?kinci klip ise Levent semerci y?netmenli?inde YOL isimli ?ark?ya ?ekildi. “Yanl?? senin tek hazinen, her?eyi kendine sor kendinden ??ren” gibi s?zleri ile ?zlem Tekin’in i?indeki ruhu da net bi ?ekilde anlatan ?ark?n?n klibi MCM gibi yabanc? m?zik kanallar?nda da g?sterilerek, b?y?k ba?ar?lara ula?t?. Ne yaz?k ki bu alb?m sadece 2 kliple kald?, fakat t?r?n?n sevenleri, yeni ke?fedenler ve ?zlem hayranlar? taraf?ndan ar?ivlerin en g?zel yerinde T?rk?e s?zl? elektronik m?zik alb?m? olarak yerini ald?.

Bu arada ?zlem Tekin, Pahsan Music ile k?sa bir evlilik de yapt?. Evlilik y?z?klerini d?vme olarak parmaklar?na yapt?ran ikili, bo?an?nca d?vmeyi de sildiler..

???nc? alb?m 1999 y?l?n?n yaz aylar?nda geldi: Laubali! Tam da yaz aylar?na yak???r bi ne?e ve dinamiklik ile…. Tarz olarak en ?ok ?e?itlilik bar?nd?ran alb?m olan Laubali’nin ??k?? par?as? alb?m ile ayn? ismi ta??yan Fergan Mirkelam imzal? Laubali oldu. Kendi s?zleri ile ?zlem bu ?ark?y? ??yle anlat?yor: “Fergan bize R?za Erekli'nin st?dyosunda s?rekli bask?nlar yap?p, kameras?yla bize zorla mizansenler yapt?r?yordu, ?ok e?leniyorduk. Ona bo? gelme beste getir karde?im dedim, yapm?? getirdi. Tabii ?ok sevindim”.
Bu alb?mde ?zlem’den duymaya al???k olmad???m?z ?ekilde bat? m?zi?inin yan?nda do?u m?zi?i sentezleri kula??m?za geliyordu. Arabeskvari s?zleri ve Do?u? vokali ile “Yazmam??lar”, 9/8 lik ritmi ile “Biberi Bol”, klip ?ekilmemesine ra?men dillere dolanan “Beni Yakan A?k?n” bunlara verilecek ?rneklerdendi. Ama bunlar?n yan?nda “Vurma”, “Kumdan Kaleler”, Teoman destekli “Bu Kalp” gibi sentezden nasibini almam??, bat? soundlu son derece s?k? par?alar da bulunmaktayd?. Disco tarz?ndaki “Sorma”y? ise Olivia Newton John’a adam??t? ?zlem..
Alb?mden ikinci klip Yazmam??lar’a, ???nc? klip ise “eskiden her klipte farkl? imajla ??kard?m ?imdi o da yetmedi, ayn? klipte 5 farkl? imaj” diyerek tan?tt??? Biri Var’a ?ekildi.

2000 y?l?n?n yaz?nda ?zlem Tekin bu sefer m?zik d??? bir ?al??ma ile sevenlerinin kar???s?na ??kt?. Kanal D i?in ?ekilen Yaz R?zgar? isimli program?n sunucu?unu ?stlenen ?zlem Tekin, 2000 yaz? boyunca hafta i?i her g?n farkl? bir konukla ekranlara konuk oldu, haz?rlad??? k?sa ske?lerle de oyunculukta da ileride ataca?? ba?ar?lar hakk?nda ufak ipu?lar? verdi.

2002 y?l?nda ??kan Tek Ba??ma Alb?m? ?ncesi 2 y?l hi?biryerde g?z?kmeyen ?zlem Tekin o y?lar? da ??yle anlat?yor:” 2 y?l ara vererek m?zikten uzak kald?m, fiziklsel olarak dinlendim, ?ehir ?ehir gezdim, amerika’da bir s?re kald?m. Elime gitar bile almad?m, beste yapmad?m Yani kendimi dinledim…” Bu s?re? sonunda, eline gitar? al?p yakla??k 1 hafta i?inde yazd??? ?ark?lardan olu?an Tek Ba??ma alb?m? de ayn? dinginli?i ta??yor. Bu sefer ???l?klar atan, isyankar ?zlem yerine durulmu?, “sen olmasan da ya?at?r?m ben bu a?k?” diyebilecek kadar durulmu? bi ?zlem kar??m?zdayd?. Bi ?nceki alb?mdeki sentezlerden eser yok. Fakat yine ?zlem ?zlem’li?ini g?stermi?ti. ??k?? par?as? Da?lar? Deldim’deki “Magazin dal? g?ll? dall? motorlar gibi koca aram?yorum ki olum ben bu ?ark?lar niye” dizeleri ile yine g?ndeme oturdu! ?st?ne al?n?p cevap verenlere ise a?z?n? a??p tek kelime etmedi. Sadece yerinden oturup olan bitenlere b?y?k alt?ndan g?l?ms?yordu. Alb?mde bulunan Barlas ?ark?s? A?ka Dair yine ?zlem Barlas beraberli?inin ba?ar?s?n? do?rularcas?na, alb?m?n ?ne ??kan hitlerinden oldu. T?rkiye’nin ilk tekno trans ?ark?s? dedi?i K?r?ld?m, hip hop ??eler bar?nd?ran Da?lar? Deldim, Bjork-vari Daa gibi ?ark?larla ?zlem yine dolu dolu bi alb?m haz?rlam??t?.
Fakat bi s?re sonra ?zlem roportajlardan, yo?unluktan s?k?l?p siz alb?m? dinleyedurun ben geliyorum diyerek Amerika’ya gitti. Orda Amerikal? y?netmen Aaron Walker ile ikinci klibi de Hep Yek’e ?ekti..
Bu s?rada ?zlem Tekin ufaktan ufaktan ilk oyunculuk denemelerine de ba?lad?. Kanal D ‘de yay?nlanan mitolojik dizi Karao?landa k?t? b?y?c? Zenka, Mustafa Alt?oklar’?n y?netmenli?indeki O ?imdi Asker’de de k???k bi rolle kar??m?za ??kt?..
?zlem Amerika’dan d?ner d?nmez aya??n?n tozu ile Rock’n Dark Efes turnesine ??kt?. 2003 yaz boyunca yazl?k mekanlarda devam eden turnenin s?rprizi ?zlem’in 5 ?ark?s?n?n club remixlerini i?eren bir cd’nin konsere gelen dinleyicilere hediye olarak da??t?lmas? oldu. Piyasada bulunmayan bu ?ok ?zel Cd de a?ka dair, k?r?ld?m, kimbilir, da?lar? deldim, ve yazmam??lar’?n remixleri bulunmaktayd?. Turnedeki e?lenceli g?r?nt?lerin montajlar?ndan olu?an Da?lar? Deldim Remix klibi ise 2003yaz?n?n ?zlem tekin hayranlar?na hediyesi oldu.

2004 y?l?n?n ba?lar?nda Neredesin Firuze isimli fimin soundtrackinde ?zlem yine kendi ilklerinden birini ger?ekle?tirerek Fuat Saka’ya ait bir Karadeniz t?rk?s? seslendirdi: Kara Sevda.. Tr?k?y? kendine has uslubu ile seslendiren ?zlem Tekin, kendisini sevmeyenlerin bile ilgisini ?ekti ve soundtrack’in ?ne ??kan ?al??malar?ndan biri oldu.
Bu arada ?ener ?en, meltem Cumbul, Beyaz, cem davran, ve pamela ile birlikte oynayaca?? bir m?zikalin haz?rlar?na ba?layan ?zlem Tekin, yine farkl? ufuklara g?z?n? dikmi?ti. Fakat m?zikal ne yaz?k ki ?ener ?en’in rahats?zl??? bir s?re ertelenince, ?zlem tekin kendisine gelen dizi teklifini kabule etti ve 2004 sezonunda Hale Soygazi, Ceyda D?venci ve Ege Aydan ile ba?rollerini payla?t??? Sil Ba?tan isimli dizi ile ekranlara konuk oldu. ?zleyeciler bu sefer kar??lar?nda ?ok farkl? ?zlem Tekin buldular. ??nk? kndisine teklif edilen asi rock?? k?z rollerinin hepsini geri ?eviren ?zlem bu dizide, hapishaneden ??km??, ?ocuk sahibi bir kad?n? canland?r?yordu, ve de ?stelik ?ok ba?ar?l?yd?. Televizyon ele?tirmenlerinden tam not alm??t?.

2004 y?l?n?n yaz?nda “Sanki D?n Gibi” isimli 70-80-90’l? y?llar?n T?rk?e pop hitlerinin seslendirildi?i, Most Productions taraf?ndan ger?ekle?en ve 3 g?n devam eden konserde Fatih erko? ve levent y?ksel ile birlikte daimi solist olarak yer ald?. ?illibom, seninle bir dakika, bur?ak tarlas?, delisin, fesupanallah, denizleri a?ta gel gibi t?rk popun unutulmaz hitlerini de ?zlem’in yorumundan dinlemi? olduk. Ku?kusuz konserin ?zlem severler taraf?ndan en merakla kar??lanan yorumu, Volvox’tan da arkada?? olan, fakat profosyonel m?zik ya?am?nda s?rekli k?yasland??? ?ebnem Ferah klasi?i Ya?murlar oldu…
Bu konserlerden hemen sonra ise T?rkiye’nin ?nemli festivallerinden biri olan Rock and Coke’da sahne alan ?zlem, sahneye maskesi ve ilgin? kotsumu ile ??karak dikkatleri ?zerine ?ekti. Bu konserde “Bu bir ?zlem Tekin konseri de?il, OZZ isimli yeni bir grubun konseri” diyerek yapt??? a??klama ile yeni kurdu?u ?zlem tekinin eski ?ark?lar?n? sert yorumlarla coverlayacak olan OZZ isimli grubun da m?jdesini verdi.
O s?ralar ??kan Levent Y?ksel’in Uslanmad?m alb?m?nde ise Sen Anla isimli ?ark?n?n s?z ve m?zi?i ?zlem Tekin’e aitti. Geri vokalleri ile de ?ark?ya renk katm??t?
2004 y?l?n?n bitimine do?ru ?ener ?en’in iyile?mesi ile Mucizeler Komedisi ad? verilen m?zikal yeniden g?ndeme geldi. Kadroda bika? de?i?iklikler vard?, beyaz ve cem davran gitmi? yerlerine Mirkelam ve ?evket ?oruh gelmi?ti.
Mucizeler Komedisinin g?r?c?ye ??kmas?yla, ?zlem Tekinin oyuncu?unun zirveey ula?mas? b?r oldu. Nerdeyse m?zikali ad?ndan en ?ok s?z ettiren oyuncusu olan ?zlem b?t?n tiyatro ele?tirmenlerinden tam not ald?, H?ncal Ulu?’un kaleminden “o bir mucize”, fatih altayl?’dan ise “o komple bi sanat??” olarak yaz?lara d?k?ld?… O ise b?t?n bunlar? hi? fark?nda de?ilmi? gibi “san?r?m benden beklenmedi?i i?in bu kadar konu?uldu,te?ekk?r ederim yine de..” gibi m?tevaz? cevaplar vererek, g?l?msedi..

Tarihler 2005 y?l?n?n May?s ayn? g?sterdi?inde ?zlem 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0 ad?n? verdi?i 5. alb?m? ile m?zi?e geri d?nd?. Di?er alb?mlerine g?re gayer sert bir sounda sahip olan bu alb?m, gerek ?zlem tekin hayranlar?, gerek rock m?zik severler taraf?ndan ilgiyle kar??land?. Alb?m? tan?tmak i?in bu sefer farkl? bir y?nte? se?en ?zlem, klip ?ekmek yerine alb?m ??kar ??kmaz konserlere ba?lad?. Coca cola sponsorlu?undaki soundwawe turnesiyle, ?niversiteleri gezerek alb?m? tan?tt?.. Daha sonra ise ilk klip 2 farkl? versiyonla geldi: De?mez…
Fakat ?zlem’in deyimiyle kanallar klibe korku filmi muamelesi yapt?lar ve nedense pek g?stermeyi tercih etmediler. Bunun ?zerine konser g?r?nt?lerinden olu?an ikinci klip Cinayet ise tam tersi etkiyle m?zik kanallar?n?n g?zdesi oldu. Bu arada 2005 y?l?n?n en ?ok konser veren bayan rock sanat??s? da yine ?zlem Tekin oldu.
2006 y?l?n?n ba?lar?nda Cem Y?lmaz ile ?nce ad?n?n ??kt??? a?k dedikolar? sonradan anla??ld? ki, yeni bir projenin habercisiydi. 2006 Ekimde vizyona girecek ve y?netmenli?ini Cem Y?lmaz’?n ?stlenece?i Hokkabaz isimli filmde ba?rolleri ?zlem Tekin, Mazhar Alanson ve Cem Y?lmaz’?n payla?aca?? duyuruldu…
Ara
AdAmIn1i
a_1478.jpg

a_1474.jpg

a_1395.jpg
Ara
AdAmIn1i
a_694.jpg

ALB?M ADI:109876543210

1:ADIMI S?YLE

2:A)?IK
3:A??NAYIM F?RARA
4:A?K YANGIN
5:BELK?
6:C?NAYET
7Big GrinE?MEZ
8:GEZEGEN X
9:KAF DAGI
10Big GrinENE

ADIMI S?YLE

Hi? dokunmadan ses ??karmadan

Bana gel ?yle
Kimse g?rmeden hi? de?i?meden
Bana gel ?yle
Yakla?… ad?m? s?yle
Ad?m? s?yle
Y?z?m? gizle
Hi? sevi?meden sabah olmadan
Uza?a gitme
Hi? d???nmeden yara almadan
Beni sev ?yle
Yakla? …ad?m? s?yle
Ad?m? s?yle
Sesimi dinle

S?z –m?zik: ?zlem Tekin

A) ?IK

A) Bana bir seyler oldu

B) Nefes nefese kald?m
C) Feci ter bast? bir anda
D) Ellerim titriyo bak
E) Hepsi senin y?z?nden
A) ?ok ho?sun tamam
B) Bana bakmazs?n tamam
C) Evet yok arabam falan
D) Paramda yok bir taraftan
E) Hepsi senin y?z?nden
A) A??k oldum
Ben sana galiba a??k oldum
A) A??k oldum
B) Olmad?m
C) Sadece ho?land?m
D) ?yle sand?m
E) Hi?biri

S?z-m?zik: Ete Kurttekin
A??NAYIM F?RARA

Sustum konu?am?yorum pranga dilimde
Do?ru s?z hangisi kar??t? i?imde
Herkesin do?rusu yanl??? e?risi b??r?s? var
Sevmek yanl??sa dogru kimin i?inde
Bir saklanba? oyunu gibi
Kaybettim bir yerde seni
Neden ba??m al?p gidemiyorum
A?inay?m firara ka?am?yorum
En k?t?s? g?n be g?n sana
Biraz daha fazla ba?lan?yorum
A?inay?m firara

S?z m?zik: Barlas Erin?

A?K YANGIN

Tutmam i?imde duydum elin el elinde
Sormam kiminle g?rd?m keyfin yerinde
Tek bir s?z?m var dinle ?fle i?imde
Tek bir can?m var cehennem dibinde
A?k yang?n a??klar yanmadan olmaz
Kalbim bende kald? onda carpmaz
A?k yang?n a??klar yanmadan olmaz
Akl?n bende kald? onda durmaz
Durdum yerimde art?k ko?mam pe?inde
Bittin i?imde k?ller yanmaz bi?imde
Yatt?m seninle bozdum yeminimi ?n?nde
Kalkt?m seninle cehennem dibinde

BELK?

G?? senin karar senin

Hata benim olsun
S?z senin mertlik senin mertlik senin
Yalan benim olsun
Yan?mda resimlerinle g?mlegin kals?n
G?n senin hayat senin
Ge?mi? benim olsun
Haz senin hak senin
Ceza benim olsun
Yan?mda resilerinle g?mlegin kals?n
Yan?mda hayallerimle cakmag?n kals?n
??nk? belki
Yakar?m bu evi kurtulurum ikimizden
Belki y?kar?m gider ne kald? hikayemizden
Belki tutar?m iki elimle s?ms?k?
?zlersin belki d?nersin diye
D?? senin dua senin
Yara benim olsun
Zevk senin sefa senin
Cefa benim olsun
Yan?mda resimlerinle g?mlegin kals?n
Yan?mda hayallerinle cakmag?n kals?n
Pul senin para senin a?k benim olsun

C?NAYET

Ar
a s?ra bu tarafa bak?versen

Hani bir de beni fark edebilsen
Neler olur bak yolunu bilirsen
Bir bal???n yeter bir g?l???n beter
Ah bi de yan?ma geliversen
Elini at?p beni al?versen
Neler olur bak dozunu bilirsem
Bir dokunu? yetre bir ?p?c?k beter
Aynada kendini g?rmelisin
Ah sen cinater sebebisin
Neden tevazu g?steresin
Ah sen ihanet sebebisin

S?z-m?zik: Ete Kurttekin

DE?MEZ

Bug?n dogan?n dengesi yok

?yle herseyden al?nmayal?m
Aglasam k?zsam hi? yeri yok
Ba?lad?k yar?m b?rakmayal?m
Daha seninle i?im bitmedi bitmez
A?k g?n y?z? g?rmedi g?rmez
Sana s?ylemeye degmedi degmez
Seni benim kadar kimse sevmedi sevmez
Yaln?z kalman?n alemi yok
??ip i?ip abartmayal?m
A?kta s?kutun k?ymeti yok
Ka??p gidip saklanmayal?m
A?ks?z hayat?n hi? tad? yok
Fani d?nyaya sar?lmayal?m
Darlanman?n manas? yok
Sevip s?v?p ayr?lmayal?m

S?z—m?zik ::?zlem Tekin
GEZEGEN X

Fazla zaman kalmad?

Geri say?m baslad?
S?ylenenin tam tersine
Gezegen x yakla?t?
Daha bir sey g?rmedik
Gezip yiyip i?medik
??rendi?imin tam tersine
Mah?er g?n? yakla?t?
Kalk yatag?n? boz arkana bakma
Ko? yollara vur ?ans?n? zorla
Gir kural?n? koy kendine oyna
Sor hedefini bul kimseyi takma
Bug?n g?nlerden isyan
Uzun ?m?r bir yalan
Bekledigimin tam tersine
Ne?e doluyor insan
Zaman kalmad?
Say?m baslad?
Uzun ?m?r yalan…
10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0…boo!

S?z: ?zlem tekin m?zik: ?zhan dene?
KAF DA?I

?nsan istemez oldum hayat?mda
Ne kadar sosyaldik zaman?nda
G?r??mek fazla sohbet gereksiz asl?nda
B?t?n g?n yatt?m durdum yatakta
Amma ate?liydik zaman?nda
Sevi?mek fazla
De?mek l?zumsuz asl?nda
Y?r?d?k gittik sand?k
Yol bir arpa boyunda
Arad?k bulduk sand?k
Ekmek aslan a?z?nda
???d?k donduk sand?k
Balta orda sap burada
Kefeni y?rtt?k sand?k
Hayat kaf da??n?n ard?nda
Sorun ne sende ne bende ortamda
Herkes yanl?? mekanda zamanda
Ko?turmak fazla
Yeti?mek imkans?z asl?nda

DENE

Zor zamanlar?m oldu
Ba??ma neler geldi
Bekledim de ??rendim
Sab?r iyi bi?ey
Babam? ne ?ok ?zd?m
Dostlar?m? k?st?rd?m
S?yledim de ??rendim
Yalan k?t? bi?ey
Berbat bi?ey
Belki yar?n ?ok gec
?imdi burada tek gercek
Nasihat kesmez bizi
Bize tecr?be gerek
Dene deneyebildigin kadar
An?n? yasa
Dile dileyebildigin kadar
Hayal kur doya doya
Bi adam geldi durdu
Tam da kalbimden vurdu
Denedimde ??rendim
A?k harika bi?ey
O kadar ?ok i?timki
Ben bi ba?kas? sanki
Uyand?m da fark ettim
Alkol k?t? bi?ey acayip bi?ey

Ara
AdAmIn1i
a_743.jpg

Kim Bilir
Önce ben geldim sonra sen
öpüştük elin belimde
aşkını ılan ederken
inceden keyfim yerinde
önce sen korktun sonra ben
birdaha sevmekmi tövbe
kimsseler bilmesin derken
yarın milletin dilinde
kim bilir kaçkez kandın
kim bilir yetmezmi
kim bilir şu erkekler
severmi severmi söyle
kim bilir kaçkez kandın
kim bilir yetmezmi
kim bilir şu erkekler
severmi severmi söyle ...
DAĞLARI DELDİM
bomboştu uzun zamandır kalbim
düşlerim evim buz gibi ellerim
seni buldu karanlıkta
yanlızdım sende yanlızdın aslında
güzel olduğu gibi olduğu yerde
ama olduğu gibi görünecek cesur adam nerdeeee
allahın cezası şu bir kaç hafta süre
alışmadan aman abi yakınlaşmadan şu mesele
Aşıksan korkuyorsan kayıp
sevipte susuyorsan ayıp yazık
daha gerçek ne var hayatta
hem ne var korkup kaçacak bunda

biter tabi istersen
yeter çeker gidersin ayrı
ama bil başarırım
sen olmasanda yaşatırım bu aşkı
dağları deldim tek başıma çölleri aştım
birtek ben erleri yendim kız başıma
sende yıkılmam
sende yıkılmam
Görgülü bilgili olsun zengin olsun diye hiiiç işim
olma
benim keyfim yerinde
magazin malı güllü dallı motorlar gibi
koca aramıyorum ki oğlum ben bu şarkılar niye
aşk için aaaaşk
bende sapına kadar var o ayrı
ama bil kesip atamam
sen olmasanda unutamam ben bu aşkı
sende yıkılmam
sende yıkılmam
Hep Yek
Gün benim günüm hiç bi engelim yok
Bu kez önümde
Az düşünmedim çok üzülmedim
Yaş da yok gözümda
Ayrılık ya bu zor biraz
Ama geçer günün birinde
Sensiz olmaya razıyım
Bırak bitsin bittiyse kalamam seninle
Kara verdim gitmeye
Bundan böyle hepyek hep tek başıma
Dere tepe dümdüz kendi yoluma
Yalnız kaldım sanma koca dünya yanımda
Bundan böyle aşkım mevlamdır
Kanmam yalana
Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma
Gün gelir geçer ay biraz durur
Yılların cebinde
Az direnmedim çok gücenmedim
Hırs da yok içimde
Hürriyet ya bu zor biraz amagüzel
Yeri gelince
Yardan olmaya razıyım
Bırak bitsin bittiyse
Durmam yerimde
Karar verdim gitmeye
Bundan böyle hepyek hep tek başıma
Dere tepe dümdüz kendi yoluma
Yalnız kaldım sanma koca dünya yanımda
Bundan böyle aşkım mevlamdır
Kanmam yalana
Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma
Oof
Çok pis terketti yar
Acımadı bana bu defa
İsyan beni bozar, bozar oof
Aniden gitti yar
Tutamadım onu bu defa
Bu tarz bana koyar, koyar oof
Aşıktım sana deli
Affetmem asla seni
Yalnızım günlerden beri, oof
Dönersin bi gün geri
Yar etmem sana beni
Yastayım günlerden beri, oof
Çok pis terketti yar
Aramadı beni bu defa
İsyan beni bozar, bozar oof
Harbiden gitti yar
Bulamadım onu bu defa
Bu tarz bana koyar, koyar oof
Kırıldım
Yolun sonu görünmüyo
Sislere karışmış yüzünden
Hemen derman bulunmuyo
Kanayan yaralar çok derinken
Öyle bir filiz verdiki aşkın
Kıyamam kesip atmaya kökünden
Yüreğim zindan beni kapattın
Kaçmak gelmiyo içimden
Kırıldım
Akar yaşlarım, gözüm görmez
Kalbim kırık, yolu göstermez
Nasıl kaçılır bu şehirden
Bütün yollar sana çıkarken
Kırıldım
Deli Gibi
Yoldan çıktım elinde
Burdan artık dönüş yok ki geriye
Zorla diil ya bile bile
Yangın çıktı içimde
Bakmam artık senden başka birine
Zorla diil göz göre göre
Herşey yerli yerinde
Daha şimdiden
Deli gibi doldu taştı aşkın üstüme
Herkes karşı bu gidişime
Ver elini öyle durma hadi gülümse
Zaten herkes baksın kendi işine
Onun İçin
Onun için uyandım bugün
Yatağım biraz serin
Onun için açmış güneş
Yağmuru hiç sevmez

Onun için yürüdüm bugün
Hala ıslak üstü çimlerin
Onun için gülümsedim
Gülüşümü çok sever

Onun için savaştım bugün
Dalgalar boyum kadar
Onun için ayakta kaldım
Yenilgiyi hiç sevmez

Onun için yaşadım durdum
Geldi geçti deli sonbahar
Onun için boşverdim
Tüm bunlara değer

Bildiğim bu kadar onunla ilgili
Aslında hiç olmadık sevgili gibi

Onun için ağladım bu gün
Sarardı soldu güller
Onun için üzüldüm
Belki bi gün o da sever
Aşka Dair
Belki başka bir yer başka zamanda
Yine bulurum sevdayı
Saçları senin gibi olmaz
Gözleri belki yeşil diil
Ama bu defa bu son olucak
Aşka dair ne var ne yoksa
Al giderken
İşime yaramaz, bana yaramaz
Çünkü artık çok zor
Aşık olmak
Ama bi de olursam, bu son olucak
İki Adım
Çık gel, hesap yapma
Uymazsa gidersin yoluna
Artık beklemem ben
Çık da gel
Çık gel, oyun kurma
Bikaç gün gidersin huyuma
Çok şey beklemem senden
Çık da gel
Aklında bulunsun bak
San ne diyeceğim
Bence biz bu aralar
Birbirimize iyi geliriz
Baktık ki olmuyo
İki adım geri gideriz
Daa
Kalp kalbe karşı olsaydı
Hemen anlardın beni
Göz göz geldiğimiz
İlk, ilk günden beri

Dur desem dursa, ne mümkün
Aşkım ölmeye değer
Hayaller kurmaya
Bir tek merhaba yeter

Beraber olduk bile
Seviştik sere serpe
Düğün dernek şölenle
Ama bir tek, şey..

Daha o bilmiyor

Dün gördüm yine gizledim
Aşkımı delice
Lacivert ne çok yakışmış
Bilmese de

Beraber olduk bile
Seviştik sere serpe
Düğün dernek şölenle
Ama bir tek, şey (demin dedim ya)
Daha o bilmiyor
Ara
AdAmIn1i
a_741.jpg

LAUBALİ
Sen beni sevdin
Ben de seni
Bir zaman sonra sevgi ucuzlukta
Olmuşuz laubali, olmuşuz laubali
Laubali la la laubali
Laubali la la la la la la
Özledim seni
Sen de beni
Biz yakın yerlerde, kalmadı mesafe
Olmuşuz laubali, olmuşuz laubali
( Söz-Müzik: Fergan Mirkelam )
VURMA
Bir daha düşün indir namluyu
Beni vurma bir daha
Ben zaten yaralıyım
Aşığım sana ilk kurşundan
Bir vurgun yaptın gittin
Gel bitirme kal yanımda
Zaten yaralıyım
Aşığım sana ilk kurşundan
Nefret çıldırınca
Aşk bir aciz kalır ki sorma
Tersi olsa bir tek mevsim kalır
O da sonbahar
Vurma, vurma
Bir çift kurşunun kaldı
Biri bana son kurşun sana
( Söz-Müzik: Barlas )
BİRİ VAR
Gözleri yeşil gibi
Sözleri şiir gibi
Dalgalı deniz gibi biri var
Yaşadığım şehir gibi
Cöllerde nehir gibi
Sanki beni sever gibi biri var
Güzel gözleri haram
Catal dilleri ölüm
Bu günlerde beni yaşatmayan biri var
Kimine göre bir iş değil bu bizimkisi
Kimine göre bir aşk bitmezki hiç sevgisi
Kimine göre yanlış
Kimine göre doğru
Biberi Bol
Yorgun düştüm aşktan hergün sil baştan
Gece gündüz haram kesildim aşktan
Zora gelmez, zora gelmez bu can
Böyle gitmez, böyle gitmez inan
Biberi bol, tuzu az
Böyle sevgili olmaz kime bu naz
Gecesi bol gündüzü az biraz
Yalanı bol, vakti az
Böyle sevgili olmaz kime bu naz
Çilesi bol sevgisi az biraz
( Söz-Müzik: Özlem Tekin )
Bu Kalp
Bu kalp ağırdır her zaman taşıyamazsın
Bu kalp anlatır her zaman anlayamazsın
Bu kalp ağlatır her zaman ağlayamazsın
Bu kalp anlatır hiç bir zaman duymazsın
Bu kalp ağırdır bu kalp
Bu kalp ağırdır bu kalp
Taşıyamazsın...
( Söz-Müzik: Hakan Tunçkıran )
Kumdan Kaleler
Aşka inanmam
Ama aşksız yaşamam
Birileri bunu yapmalı
Aşka inanmam
Ama yalnız uyanmam
Birileri bunu yapmalı
Yine yalnız yine tutsak
Gözümün çevresi ıslak
Yine kumdan kalelerde yaşıyorum
Yazmamışlar
Kırılmak çok kolay oldu
Alışmak bir o kadar zor
Yaşım sır verir oldu
Darılmak çok kolay oldu
Barışmak bir o kadar zor
Vakit az gelir oldu
Ölümden beter oldu
Yazmamışlar kaderimi kimseyle
Sarılmışlar niceleri sevgiyle
Uçan kuşlar dönmez geri güz diye
Yazmamışlar kaderimi of
Tanışmak çok kolay oldu
Sevişmek niye böyle zor
Yerim dar gelir oldu
Ölümden beter oldu
Ve Olamadı Aşk
Dünden bu güne
Senden geriye ne kaldı
Susmak bilmeyen o son hece
İçimde bir yerde
Günden geceye
Benden öteye ne vardı söyle
O...pu ruhlu bir kaç kadın
O da sözde, sözde
Senle, sensiz
Ve olamadı aşk
Deli gibi aşk
Ölümüne aşk
Olamadı senle, sensin
( Söz-Müzik: Özlem Tekin - Alper Erinç )
Sorma
Ah! Yanıyorum eyvah!
Yine yalnış yaptım , yine aldandım
Ah! Beni sevmek günah!
Bir beni bilmeyen yine ben vardım
Sorma, soru sorma
Biri gider biri gelir nasıl olsa
Sorma, soru sorma
Bilen yok, cevap çok nasıl olsa
( Söz-Müzik: Murat Çekem )
Beni Yakan Aşkın
Seni ilk gördüğüm an
Kalbim duracaktı inan
Kor alevler içinde
Yanıyordum heyecandan
Seni ilk öptüğüm an
Dudaklarım kalbimde
Seni beklemiş inan
Ölüyordum heyecandan, ölüyordum heyecandan
Beni yakan aşkın kurşun mu
Denizde yediğim vurgun mu
Ben aşık olmazdım ama
Senin aşkın bir başka
Yaralı kalbim bir çare
Buna merhem ne çare
Gel dokun bak sen de gör
Yaşanır mı bu dertle
Bir Yaz Günü[CD'de]
Bir yaz günü uyandığımda
Hiç duymadığım sesler geldi kulağıma
Bir yaz günü kendimi yorgun
Tükenmiş bulup da bakınca aynaya
Daha sabahtan kararımı verdim
Ne iş var ne güç var bu gün benim
Bir günden ne çıkar istediğimi yapsam
Kimse farketmez dünya batmaz
Bir yaz günü herşeyden uzakta
Tek başıma uzandım kırlara
Bir yaz günü inanmak zor olsa da
Kuşlarla konuştum,rüzgarla yarıştım
Başımın üstünde yüzlerce kelebek
Dansedip döndüler etrafımda
Biraz uzakta akarsuyun
Gürültüsü kulaklarımda
Ne yazık değil mi kendimize
Ne yazık değil mi günlerimize
Her şey varken yanımızda
Ararız hepsini filmlerde
Şu kuşlara şu gökyüzüne bir bak
Rüzgar sanki seni uçuracak
Ağaçlardan sakın korkma
Yalnız değilsin buralarda
Bulutlara uzansın ellerin
( Söz-Müzik: Rıza Erekli )
Ara
AdAmIn1i
a_742.jpg

ÖZLEM TEKIN - ÖZ
1- Bahar
2- Öz
3- Yol
4- Saat
5- Paparazzi
6- Tarlalar
7- Duvar
8- Dünya
9- Çok
10-Hiç

BAHAR
Bir elimde solan çiçekler var
Boğazımda düğümlü sözler var
Gözlerimde bir ince yağmur var
Tomurcuklar açınca dallarda
Yolcular yol alınca yollarda
Bulurum aşkı başka kollarda
Yüreğimde öfken
Yüzümde gölgen
Gidiyorum dönmem
Bahardan önce
Altımda deprem
Ardımda seller
Gidiyorum dönmem
Bahardan önce [b]( Söz-müzik: Barlas )

[/b]****************
ÖZ
En güzel renkler gözümde
En doğal hisler sazımda,sözümde
Yürek ister mutlu olmak,korku yaşatmaz
Tanıştım ben özümle
Şimdi ,burda
İste ,durma
Herşey mükemmel ve tam inan buna
En özel pırıltı seninle
Boşver onları yüreğinin sesini dinle
Cesaret ister sevgi sunmak,korku güldürmez
Tanış sen de özünle,gerçek 'sen'le
( Söz-müzik: Özlem Tekin )
YOL
Bir sis var önümde hiç bilinmeyen
Bir ses var içimde yolu gösteren
Bu hayat benim
Benimse eğer
Kimse karışmazsa yaşamaya dğer
Daha yol yakınken
Herşeyi kendine sor kendinden öğren
Yanlış senin tek hazinen
Daha yol yakınken
Kır zincirleri utansın cümle alem
Yarın senin tek hazinen
Daha yol yakınken
SAAT
Saat görünmüyor yattığım yerden
Gün ağardı biliyorum
Biri saati söylesin
Güneş görünmüyor yattığım yerden
Perdeler kapalı biliyorum
Yeter gölge etmesin
Ölmeye yattım, ecel gelmedi
Sevmeye kalktım, giden gelmedi
Neye el atsam eridi gitti
Neye el atsam...
Yaralandım, iyileşmedi
Kimse yardım etmedi
Kabus bitmek bilmedi, of
Gece gündüz değişmedi
Kimse benle sevişmedi
Kabus bitmek bilmedi, of
PAPARAZZİ
Kim anladı dilimden
Kim merak etti aslını
Kim zarar gördü söylediklerimden
Olan bitenden
Dediklerim tersine
Yaptıklarım üstüne
Tek günahkar ben miyim yeryüzünde
Anlamadı kimse dediklerimi
Yaraladılar sevdiklerimi
Göremedi kimse iyi niyetimi
Karaladılar tüm emeklerimi
Duyamadı kimse ağladığımı
Paraladılar yalnızlığımı
Bilmedi kimse utandığımı
Söylemediler yalan olduğunu
TARLALAR
Tarlalar gördüm otlar tertemiz taptaze
Yüce ışığın izini gördüm sımsıcak, sapsarı
Duygular dokunmalar hesapsız
Nasıl olmalıysa öyle
Mutluluk kucak açmış zararsız
Nasıl olmalıysa öyle
Rüyamda; sevgiyi buldum
Rüyamda; saf insanı buldum
Uyandığımda yer gök siyah
Uyandığımda duvarlar kan
Ruhumda ağır bir günah
Vahşet dolu yüzler yine berbat bir sabah
Hangisi gerçek hangisi değil bilemem
Orada gördüm güzelliği dönemem
Duygular dokunmalar hesapsız
Nasıl istedimse öyle
Mutluluk kucak açmış zararsız
Nasıl istedimse öyle
[b]( Söz-müzik: Özlem Tekin )
[/b]****************
DUVAR
Sevgi birikti yüreğimde bir alev
Alevden bir küre
Ellerimden gözlerimden akmak ister
Birine,birilerine
Sevgi birikti yüreğimde
bir coşku
Coşkuyla bir buse
Sormadan çekinmeden konmak ister
Birine,birilerine
Korkar olmuş insanlar sevmekten
Ayıp olmuş sarılmak
Utanç olmuş dile getirmek
Kaçar olmuş insanlar sevilmekten
Duvar örmüş kalplerine
Yasak etmişler beni
Duvar, yasak, duvar
DÜNYA
Herşey bir anda olup bitti
Geriye hayallerim kaldı
Kimse bir şey sormadan bana
İstediği gibi geldi gitti
Rengarenk bir cennettim kimse
Beni bulmaz sanırdım
Taptaze bir nefestim kimse
Beni duymaz sanırdım
Kalmadı şansınız
Size verecek bir şeyim daha
Kalmadı sevginiz
Bana gelecek biri daha
( Söz: Gülay Erol / Müzik: Alan )
ÇOK
Bunca zamandan sonra seni özledim
Kalabalıkta birini sana benzettim
Koptum dünyadan geçmişi düşündüm
Ne kadar yakınmışız bir daha gördüm
Bilemedim değerini ah çok üzgünüm
Seni üzdüm, çok üzdüm
Özgürlüğüme düşkün biriyken ben
Aşık oldum delice tutuldum derken
Göremedim aşklardaki dostluğu neden
Nasıl oldu ayrıldık birbirimizden
Bilemedim değerini ah çok sevdiğimden
Seni sevdim, çok sevdim
( Söz: Gülay Erol / Müzik: Alan )
HİÇ
Hiç kafa yormam
Bir zor varsa bir de kolay var hayatta
Hiç medet ummam
Bir giden varsa dönenlerde var bu yollarda
Yine kara kara geceler bana boyun eğerse
Hele kalbim benden ayrı düşmezse
Ölüsünü dirisini
Bulurum ben birisini
Daha iyisini
Sana olan oldu
Ölüsünü dirisini
Bulurum ben birisini
Daha iyisini
Bana neler oldu [b]( Söz-müzik: Barlas )

[/b]
Ara
AdAmIn1i
Kime Ne
a_740.jpg
AŞK HERŞEYİ AFFEDERMİÇok üzgünüm istemeden
Seni dün gece aldattım
Kim oldığu mühim değil
Sana bağlanmaktan kaçtım
Çok üzgünüm istemeden
Bir bakışa aldandım
İnan bana bütün sabah
Pişmanlıktan ağladım
Aşk herşeyi affeder mi
Dersin zamanla geçer mi
Güzel günlerin hatrına
Aşk herşeyi affeder mi( Söz-Müzik:Barlas )
SEBEPSİZ SAVAŞ

Günlerdir bir an olsun yağmur dinmedi
Rüzgar feryat figan hiç durmak bilmedi
Ne yapraklar kaldı
Ne solmuş çiçekler dalında
Leylekler göç yolunda seyretti yitti

Sebepsiz savaşın izleri
Dostların kanayan külleri
Durdurmaya yetmediki insafsız elleri

Günlerdir bir an olsun gözyaşım dinmedi
Sesim feryat figan her yer inledi
Ne resimler kaldı
Ne renkli çiçekler elimde
Elalem göç yolunda seyretti yitti

Sebepsiz savaşın izleri
Dostların kanayan külleri
Durdurmaya yetmediki insafsız elleri

Çocukları cezbeden kötülükler
Gençleri zehirleyen süslü sözler
Kurşunlar sizin olsun
Kurusun gözler
Kadınları namusundan edenler
Bir ölüye binbir para verenler
Zulümler sizin olsun açılsın güller
( Söz-Müzik:Özlem Tekin )
DUVAKSIZ GELİN

Dur gülüm suz ağlama
Yeter çektiğin
Kör düğüm körpe yüreğin
Bak titriyor ellerin
Seni ezenler ezip geçenler
Taş olsun birer birer
Neler ettin neler buldun
Yok de haykır gelin

Böyle zorla düğün olmaz ki
yok mu sevdiğin
Böyle zorla gelin olunmaz ki
Yok mu bildiğin
Duvaksız gelin olmaz [x4]( Söz-Müzik:Özlem Tekin )
YAR BANA VARMADIGünler geçti hasretinle
Hasret döndü özlemine
Kara haber kıyılara varmış eyvah
El ver boy ver ben geleyim
Tuzak olmuş yoldan geçeyim
Demir aldım fırtına seçeyim
Ölürüm terketmem seni
Yar bana varmadı benimle olmadı
Yana yana kalmadı hasret
Yar bana varmadı benimle olmadı
Yana yana kalmadı hayret( Söz-Müzik: Cenk Eroğlu )
KİMENEGönlümde taş sevgim üç kuruşluk
Cimridir gözlerim zorlasan ağlamaz
Kime ne
Dostlar kısa bir sürelik çünkü
Vefasızlık diz boyu
Anlatmam derdimi canım istemez
Kime ne
Kime ne karman çorman hayatımdan
Kime ne yalan dolan masallarımdan

Kime ne yavuklumdan sevdalımdan
Ben mutluysam
Bir kadeh şarap
Bir nefes duman
Bir sıcak gülüş bana yeter
Bir kadeh şarap
Bir nefes duman
Bir sıcak bakış bana yeter( Söz-Müzik: Özlem Tekin )
HERKES ŞANSLI DOĞMUYORBir kuşluk vakti çıktı karşıma
O günden beri kırgınım
Aklım hep onda
Bir yol olsa söylesem dilim varmıyor
Varmıyor niye
Çok küçük yaşı zulmetmiş sokaklar
Çocukluk gitmiş gözünde yıllar var
Bir değil miyiz ki
Herkes şanslı doğmuyor
Doğmuyor niye
Ümidi yok bizden yardım dilesin
Güvenmez ki el sözünü dinlesin
Hiç mi sevmez anacığına dönesin
Kimden hesap sorasın( Söz-Müzik: Özlem Tekin )
NİYE BANA BU CEZAZordur zor yanlız olmak bazen
Yok mu sor bir bileni
Çoktur çok yanlız olan zaten
Var mı sor benim gibisi
Yandım bittim kül oldum uğruna
Nafile yarim gitti
Yandım bittim kül oldum uğruna
Sevdiğim çekti gitti
Niye bana bu ceza
Kıskandın söz verdin
Niye bana bu ceza
Naz ettin ben çektim
Niye bana bu ceza
Seni herkesten çok sevdim

ADRESLER KARIŞTI

Kaybettim kendimi karanlıklarda
Unuttum derdimi boş sokaklarda
Dolaştım yollarda avare avare
Dolaştım başı boş bir çocuk gibi saatlerce

Saymadım saatleri harcadım gönlümce
Saymadım kadehleri hesap kitap yok bu gece

Adresler karıştı bak biraz içince
Durumlar değişti bak sabah çökünce
Deli gönlüm yerinde durmaz oldu
Buraları bana pek dar oldu
Dolaştım yollarda avare avare
Dolaştım başı boş bir çocuk gibi saatlerce

Hiçkimse görmesin tanımasın beni
Bu gece çekemem boş muhabbetleri
Dokunmayın bırakın kendi halime
Rüzgar nerden eserse hesap kitap yok bu gece

Adresler karıştı bak biraz içince
Durumlar değişti bak sabah çökünce
Deli gönlüm yerinde durmaz oldu
Buraları bana pek dar oldu
VARMI BANA YAN BAKANGüneş yavaş yavaş aşağı iniyor
Gölgeler upuzun uzun
Yollar yavaş yavaş tenhalaşıyor
Benim saatlerim başlıyor
Giyinip süslenip
Son bir sigara
Son kez aynaya bakıp
Kusur istemem artık
Gece benim olunca
Heyt! var mı yan bakan
Heyt! kaş göz oynatan
Heyt! var mı yan bakan
Hey! yine de hey! hey!( Söz-Müzik: Özlem Tekin )
GEL BU YAZMektup attım yalnızlığa
Bir de baktım bir gün sonra
Milyonlarca mektup var kapımda
Mektupları bir bir açtım
Senden bir tek satır aradım
Ama bir tek sen yoktun ya orda
[vokal] Yaz biraz yada gel bu yaz
Ara
AdAmIn1i
[yt]OeWh9mYhZec[/yt]

Hep Yek Özlem Tekin Smile
Ara
AdAmIn1i
[yt]Io3IsqqQyaA[/yt]

Ahhhh Senn Cinayet Sebebisinn Smile
Ara
AdAmIn1i
[yt]ry-pp6oH59E[/yt]

Yaar Bana Varmadı Benimle Olmadı Süpper Bişi Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  » Samsunlular Fan Club « ÐŽeşaren 183 15,214 03-09-2014, Saat: 07:05 PM
Son Yorum: PaSCHaM
  Fan Club Acmadan Önce Lütfen Okuyalım...! MorciveT 5 1,756 01-24-2010, Saat: 12:06 AM
Son Yorum: aLy™
  Duman Fan Club :) AdAmIn1i 63 6,191 02-04-2009, Saat: 11:02 PM
Son Yorum: Primeval
  kayseri fun club:) MaNeSiA 115 6,772 12-20-2008, Saat: 07:30 PM
Son Yorum: beyzarda.38
  jelibon sevenler fan club:D kı@ymı@k=) 8 1,656 10-11-2008, Saat: 05:53 PM
Son Yorum: nry8

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 10:04 PM