:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
K?ml?g?n? Unutan Ulkem ?c?n! (Okursan?z Sev?n?r?m)
blue_belial
Omer
-Merhaba, oturab?l?rm?y?m?

Chris
-Buyrun tab?k?,
Omer
-S?ven?ze bak?l?rsa turk deg?ls?n?z?
Chris
-Evet deg?l?m
Omer
-Nerel?s?n?z?
Chris
-Amer?ka

O -hmm Guzel. buralardan guzel olsa gerek?
C -Ben?m gozumle bakarsak oyle tab?
O -Muslumanm?s?n?z?
C -Hay?r deg?l?m. S?z Muslumanm?s?n?z?
O -(Turk?yede yas?yorum! adam?n sordugu soruya bak) Evet tab??k?de
C -Bana anlat?rm?s?n?
O -Ney?n? anlatay?m?
C -Her ne olursa
O -5 vak?t namaz var ?ste, hacca g?der?z belk?, ramazanlarda oruc tutar?z
ve buna benzer b?r suru sey.
C -N?c?n namaz k?lars?n?z?
O -Allah oyle emrett?g? ?c?n. ama ben k?lm?yorum zaten
C -Pek? neden k?lm?yorsunuz? Musluman?m dem?st?n?z?
O -Evet Musluman?m ama, k?lm?yorum ?ste
C -S?zler neden kar?lar?n?z? kapal? g?yd?r?rs?n?z?
O -D?n?m?z boyle ?st?yor, ama b?z?mde kar?lar?m?z a??k.
C -Evet goruyorum. Yan? s?z?n d?n?n?zde yasak olmas?na ragmen bunu dogal kars?l?yorsunuz?
O -Evet. Cag deg?st? art?k!
C -Dogru cag deg?st?. B?z deg?st?rd?k. ama b?z?m rah?beler?m?z Kapal?!
O -Hak?katen s?z?n Rah?beler?n?z Kapal?? B?z?mk?ler ne ?c?n Un?vers?te kap?lar?nda Basortuler? yuzunden ?cer? al?nm?york??
C -Musluman olan s?zs?n?z ben deg?l! s?z?n b?rseyler yapman?z gerek?r
O -Ya oras? oyle ama, oo b?r suru ?c guc var zaten
C -Ick? de yasak s?z?n d?n?n?zde gal?ba?
O -Evet yasak. ama ben ?c?yorum
C -Hmm. odam? Cag'a uyum saglamak ?c?n?
O -Herkes ?c?yor art?k ya, bundan dogal ne olab?l?rk??
C -Ded?kler?n?ze bak?l?rsa, S?z?n Inand?g?n?z Tanr? Geleceg? Goremem?s!
O -O nas?l laf oyle?
C -O Ick?y? yasaklam?s, S?z ?c?yorsunuz Cag deg?st? d?ye, O Kapanmay? emretm?s, S?z Modernl?ge uyum ?c?n onuda Acm?ss?n?z?
O -Evet ama.....
C -Ben musluman deg?l?m ama s?z?nle ben?m yasant?m?z ayn?
O -Bat?l? oluyoruz art?k demekk?
C -Evet. Bat?l? oldukca Muslumanl?ktan uzaklas?yorsunuz yan??
O -Herkes?n D?n'? kend?ne! ben Allaha ?nan?yorum...
C -O Allaha bende ?nan?yorum
O -Ama Em?r ve Yasaklar?na uymuyorsunuz s?z, Kullara ve Putlara Ilah d?yorsunuz?
C -S?zde uymuyorsunuz! S?zde b?z?m g?b?s?n?z!
O -Nas?l yan??
C -B?zde o em?r ve yasak ded?g?n?z seyler? yapm?yoruz, S?zde!
O -Evet ama b?z ?nan?yoruz
C -O s?ze b?nlerce sey emretm?s ve yasaklam?s, S?z Sadece Bunlardan b?r?s?n? yer?ne get?r?yorsunuz, Yan? "Inanmak" S?zce bu Yeterl?m??
O -Hele b? 40 ?m?za varal?mda baslar?z namaza n?yaza
C -Tbr eder?m!
O -Ne ?c?n?
C -Onun ?c?n h?c b?rsey yapm?yorsunuz ama, aran?z cok ?y?!
O -K?m?nle?
C -Tanr?n?zla!
O -Nas?l yan??
C -Ondan senet alm?s g?b? konustunuzda. 40 yas?na kadar yasayacag?n?zdan bahsed?nce.
O -......
C -B?z?m s?z?nle h?cb?r fark?m?z yok.
O -?
C -B?z?m k?taplar?m?z? Yuhanna g?b? ?nsanlar deg?st?rd?,Cag'a uyum saglamam?z ?c?n, S?z?n k?tab?n?z? 2000 Y?ld?r k?mse deg?st?remed? ama, Telev?zyonda gordugum kadar?yla Hergun b?r?s? Farkl? yorumluyor. S?z?n Allah'?n?z bu kadar ac?zm?yd?? bu gunler ?c?nde Kur'an ?c?nde b? parantez ac?pta, Su zaman geld?g?nde S?zlere ac?k g?y?nmek! Ick? Icmek! Z?na Yapmak! Namaz K?lmamak Serbestt?r demed??

O -Ben o kadar b?lmem.

Chris
-Pek? Omer bey b?r sey sorab?l?rm?y?m?

Omer
-Tab? buyrun

Chris
-S?z Muslumanm?s?n?z?

H?c B?r M?llet Yoktur k?, Ozunden Kopup Helak Olmas?n!

Yaz?da Gecen Omer Adl? k?s?de kend?m? anlatt?m. ( Sadece Kar?m yok )
El?mden geld?g?nce Haf?f kel?meler yazd?m. Ag?r Elest?r?ler kullanmad?m.
Eger Bu konuda ben?mle tart?sacak b? arkadas?m?z varsa her zaman bekler?m.
K?msen?n Kalb?n? k?rmam?s?md?r Insallah. Allaha Emanets?n?z...
Selamun Aleykum.
w00w
Ellerine sağlık paylaşmışsın ama...

Ben kınıyorum seni arkadaşım kusura bakma. Kendi ülkeni ve kendi dinini kendi kendine küçük düşürmek gibi yazılmış.

Müslümanlık o kadar bir güzel dindir ki baskı yoktur. Herkes istediğini yapmakta özgürdür. Allah herkese hür irade vermiştir. Emir ve yasaklarını belirtmiştir. Uyan uyar uymayan uymaz. İstese Mevlam kullarını kendine itaat eden meleklerden farklı yaratmazdı. Neden En Şerefli canlılar insanlardır ki ? Aklı ve hür iradesiyle yolunu kendi çizsinler diye. Allah bize Kuran'la Peygamberlerle yol göstermiş uymak bizim elimizde. Uyan da uymayanda hakettiğini alacaktır...

Benim anlamadığım şey niye küçümser gibi yazdığın...
Ara
ZiBiDi_RoMeO
Arkadaşim ALLAH RAZİ OLSUN COK MUHİM Bİ NOKTAYA EGİLMİŞSİN

DİYECEGİM OKİ SU YAZİDAN COK ŞEY ÖGRENMEK LAZİM

EVET GUNDEN GUNE MODERN OLAJAGİZ DİYE HER GUN BAŞKA ŞEYLER KEŞFEDİYORUZ

BATİLİ OLCAZ DİE ÖRF ADETLERİMİZDEN FERAGAT EDİYORUZ..

SU AN AKLŞİMA GELMİYO AMA UHUT KAVMİ GİBİ BİR GUN

BAŞİMİZA TAŞ YAGACAK AMA

ALLAH HAKKİMİZDA HAYİRLİSİ NEYSE ONU VER SİN

KİMSEYİ DOGRU YOLDAN AYİRMASİN..

SEVGİLER SAYGİLAR KARDEŞİM.....

Ara
melan
Paylasımın için tesekkurler.. gercekten guzel bi noktaya değinmişsin emek harcamıssın.. yaptıını küçük düsürmek gibi algılamıyorum. dürüstce gercekleri yazmıssın. bunları görüp de uygulamaya gecirip gecirmemek de senn elinde. bazen küçük düsmek ve gercekleri görmek öze dönmeyi kolaylastırır woow.. Allah emir ve yasaklarını daha cok yapalım die koymustur yapmayalım die değil! istediini yapmak da özgürsün ewt ama istenileni yapmak böyle konularda daha iidir die düsünüyorum
Ara
EYVALLAH
Evrencelle katılıommm çagdaşlaşmak adına kılıktan kılıga giripp ne komik durumlara giriosss....allah sonumusu hayırlı etsin ne diekk
Ara
blue_belial
Tsk edıyorum hepınıze Zahmet edıp yorum yazdıgınız ıcın.

Sondakı Notdada dedıgım gıbı Bazı seylerı orda yazmadım.
Benım Asıl degınmek ıstedıgım nokta Bızden olmayanların oyununa nasıl geldıgımız, Gıtgıde ozumuzden kopup onlara benzedıgımız. (Onların Planlarıda Buydu) Ve benım tek zoruma gıden sey. Ulkem ınsanının, Yanı bızım yuzumuze gulup, Savaslarla Kazanılamayacagını Anlayabıldıklerı bu topraklarda, Kendı ıcımızde bızı zayıf dusurerek, Bızı basıtlestırmeye calısarak Yenmeye calısmalarıdır.

Onların gozunde bız hıcbırseyız. Bız hıcbırsey yapamayız. Bız teknolojıyı onlardan ogrenmelıyız!
Bızı ne yazıkkı buna ınandırmıslar.
Bu konu hakkında soylenecek cok soz var ama.
benım bu cahıl kafam la aklıma gelenler burda bunlar.

Hanı bı saarın dedıgı gıbı

Eey Istanbul! Sevgıden Yana ßoslugun Varsa Onu Doldururum!
Cunkı Ulkem Senın ßagrında Yatıyor!
Eey Istanbul! Nefretten Yana ßoslugun Varsa Onuda Doldururum!
Ulkemı Vuranlar Sende Yasıyor.
Allaha Emanetsınız.
w00w
Tabiki emirler uyulması için konulmuştur. Beni yanlış anladın. Orda başka bir dinle kıyaslama yapılmış. Sonuçta uygulamak bizim vazifemizdir. Uygulayalım ki böyle durumlara düşmeyelim. Bu bizim elimizde irademiz ve aklımız var. Uyan mükafatını uymayan cezasını çekecektir...
Ara
PaPaTYa_PReNSeS
Çok yazık yazınızı okudum içim sızladı.Ne ACI!!!MÜSLÜMANIM diyen bir insan, bir hristiyan kadar bile dinini tanımıyor. ZAten müslümanım demekle müslüman olunnuyor,yani şehadet kelimesini getiren herkes müslüman oluyor ama,mü'min olamıyor ve bundan dolayı ALLAHIN emirlerine riayet edemiyor.Dinini yaşayamıyor. bilipte,yapmadığı halde kat kat günah sahibi oluyor.

GERÇEKDEN İÇİM ACIDISad müslümanım diyen bir kişi çok kötü hesaba çekilecek. Gönlüm ister ki ; bütün Muhammed ümmeti kurtuluşa ersin gerçek mü'min olsun,dinini takva ile birleştirip TAMM yaşasın.. AMİN...

ALLAH SENİ İYİ ETSİN İNŞALLAH...
İNŞALLAH BİLDİKLERİNİ UYGULAMAYI NASİP EYLESİN amin... Sad
Ara
w00w
blue_belial Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Tsk ed?yorum hep?n?ze Zahmet ed?p yorum yazd?g?n?z ?c?n.

Sondak? Notdada ded?g?m g?b? Baz? seyler? orda yazmad?m.
Ben?m As?l deg?nmek ?sted?g?m nokta B?zden olmayanlar?n oyununa nas?l geld?g?m?z, G?tg?de ozumuzden kopup onlara benzed?g?m?z. (Onlar?n Planlar?da Buydu) Ve ben?m tek zoruma g?den sey. Ulkem ?nsan?n?n, Yan? b?z?m yuzumuze gulup, Savaslarla Kazan?lamayacag?n? Anlayab?ld?kler? bu topraklarda, Kend? ?c?m?zde b?z? zay?f dusurerek, B?z? bas?tlest?rmeye cal?sarak Yenmeye cal?smalar?d?r.

Onlar?n gozunde b?z h?cb?rsey?z. B?z h?cb?rsey yapamay?z. B?z teknoloj?y? onlardan ogrenmel?y?z!
B?z? ne yaz?kk? buna ?nand?rm?slar.
Bu konu hakk?nda soylenecek cok soz var ama.
ben?m bu cah?l kafam la akl?ma gelenler burda bunlar.

Han? b? saar?n ded?g? g?b?

Eey Istanbul! Sevg?den Yana ?oslugun Varsa Onu Doldururum!
Cunk? Ulkem Sen?n ?agr?nda Yat?yor!
Eey Istanbul! Nefretten Yana ?oslugun Varsa Onuda Doldururum!
Ulkem? Vuranlar Sende Yas?yor.
Allaha Emanets?n?z.

Arkada??m ?z?r dilerim. Kafam ba?ka yerdeydi. Birazc?k Dikkatsiz okumu?um ilk yazd???n?. Asl?nda ayn? ?eyi s?ylemeye ?al??m???z....

Payla??m i?in te?ekk?rler... Confusedmiley32:
Ara
melan
w00w Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Tabiki emirler uyulmas? i?in konulmu?tur. Beni yanl?? anlad?n. Orda ba?ka bir dinle k?yaslama yap?lm??. Sonu?ta uygulamak bizim vazifemizdir. Uygulayal?m ki b?yle durumlara d??meyelim. Bu bizim elimizde irademiz ve akl?m?z var. Uyan m?kafat?n? uymayan cezas?n? ?ekecektir...

hakl?s?n tabiki de uyguluyal?m ve b?yle durumlara d?smeyelim..bu t?r yaz?lara gerek kalmas?n! ama arkadas?n demek istedii bile bile oyuna geliyoruz onlar bile art?k Hak denmeyen dinlerini yasay?p koruyorlar ama biz suan tek Hak din olan ?slam ? bilmiyor ve yasam?yoruz .. mukafat?n? cekmek varken neden cezas?n? cekelim ki?
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 04:01 AM