:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilir misin Dostum ..
Hasretiim
bu şehrin en tenha yeri yüreğimdir

şehir beni sıktığı vakitnoktaqp6.gif oraya gitmek dileğimdir!

….

Bilir misin dostumnoktaqp6.gif

Bu şehrin sokakları hep koşan adımlara şahit ; koştukçanoktaqp6.gif umutlarından uzaklaşanların adımlarına. Herkes telaşlıdır buralarda; saatler yetmez günlük hayatı gündüz yaşamaya; buralarda insanlar geceleyin de gündelik işleriyle uğraşırlar. Güneşin güler yüzü denoktaqp6.gif ayın soluğu da onları çalışır halde görür; onlara üzülür. Bu şehrin ahvalinenoktaqp6.gif ahvalin mimarı olanlar bile akıl erdiremez.

Şehrin kaldırımlarınoktaqp6.gif daha gün ışığını görmedennoktaqp6.gif insanların adımlarıyla tanışır. Yabancı soluklar gezinir her birinde; insanlar bir yeri mekan edinemezlernoktaqp6.gif çünkü işleri her yerdedir. Düşünen insanları özler kaldırımlarnoktaqp6.gif adına şiirler okuyan şairlerin dostluğunu özler; ama düşünde dahi koştuğundannoktaqp6.gif güne rüyasının yorgunluğuyla başlayanlarnoktaqp6.gif bir dostu çiğneyerek geçtiklerini fark etmezler. Yine de kaldırımlarnoktaqp6.gif sakince dolaşannoktaqp6.gif yüreğindeki sekîneyi adımlarıyla anlatanları bekler durur; sabrı sinelerine çeke çeke…

Sahillerinde gezinmeznoktaqp6.gif hayatının muhasebesini yapan yürekliler. Kumlardan bir kule yapıpnoktaqp6.gif içine büyük umutlarını doldurmaz bu şehrin çocukları. Bu şehrin çocuklarınoktaqp6.gif “verme”nin çokça getireceğini bilmez; anne- babası verirken hesap ettiği için olsa gerek. Oyun oynamayı bilmez; oynarken gülümsemeznoktaqp6.gif heyecanlanmaznoktaqp6.gif kızdığında sabredemeznoktaqp6.gif kırdığında üzeceğini akledemez…

Bu şehrin insanları sevmeyi de bilmez dostum…belki de bundandırnoktaqp6.gif boşluklarda bir şeyleri arayıp yorgun düşmeleri. Şarkılar yazılır oysa her dem sevda üzerinenoktaqp6.gif şiirler okunur da; herkes yine de yorulur sevmektennoktaqp6.gif yorulur vermekten; oysa sözde kalmamalı sevdanoktaqp6.gif hali imar etmeli. Sevmenin gereklerinoktaqp6.gif hayat tarzı olmalı insanların; ömür sağlam direkler üzerine kurulmalı.

Bu şehrin insanlarınin içinoktaqp6.gif ardında bıraktıklarında kalır; boşlukları beslerler içlerinde; bazen içlerindeki boşluğa düşüp can çekişirler. Ardında bıraktıkları gelir bir bir akıllarınanoktaqp6.gif bundandır ki hep bir özlemle yaşarlar; özlemeye alışırlar. Öyle ki bir zaman sonranoktaqp6.gif özlediklerinin vasfını unuturlar.

Bazennoktaqp6.gif zaman aşımına uğramış sevdalarının küllerini nil’e verip kurtulmayı dilerler; bazen de nil olup önce savurduklarını toplamayı dilerler.

Dostumnoktaqp6.gif

bu şehrin insanları sevdayla yüreklerini besleyipnoktaqp6.gif yüreklerinin ayağıyla adım atmayı öğrendiği vakitnoktaqp6.gif şehrin siması tebessüm edecek..

…….

….

/bir günnoktaqp6.gif şehir en güzel entarisine bürünecek;

bir bayram sevincini yaşayarak!/
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gülümser'misin ? Hasretiim 0 372 11-27-2010, Saat: 09:45 PM
Son Yorum: Hasretiim
  Kelebek ! Bana Bir Gününü Ödünç Verir misin ? acemhe 1 326 07-02-2010, Saat: 06:29 PM
Son Yorum: okeanos
  Daha Anlatacaklarım Var Desem Beni Karşılıksız Dinler Misin? Hasretiim 2 387 07-01-2010, Saat: 01:07 AM
Son Yorum: Hasretiim

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 07:11 PM