:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gitme. Bir terk edi?e daha dayanmaz ?mr?n…
tatlı_cadı
Bilinmezim...

Geceyi b?lerken sesim sen g?zlerinde hangi anlamlar? ta??rs?n? Terinin tad? dilime de?en midir, bilememekten mi gelir kar???r tuzuna g?zya?lar?m? A?ktan m?d?r s?rt?ndan s?z?lenlerin renksizli?i, kokusuzlu?u? Su gibi. A?k bu kadar berrak m?yd? tenimde dola??rken ihanetin izleri.

Tarihleri s?ralasam pe?i s?ra, sana benzeyecek diye ?d? kopar zulamda saklad???m s?zlerin. Parmaklar?m dudaklar?mda bir sus i?aretine d?ner; g?zlerin sus pay?m olur, a?lar?m...

Milada d?nerken ars?zl???m?n ayaklar?na doland??? g?n, ben saklar?m herkeslerden seni. Esrikli?im bir bardak nar suyundan d??er bedenime. Hoyratl???m dem vururken ?arap ?i?elerinden, ?i?e k?r?l?r ac?m?n ?iddetinden. Kan?m k?z?la ?alar tad?m ?araba. Ben sana ka?ar?m.

Avuntu mudur ?m?rden ?ald???m?z saatler, ben sensizli?imi en b?y?k h?rs?z sayarken ?mr?me. Biz eden ka? dakikam?z var birbirine te?et ge?en ya?amlar?m?zda. Hangisini ya?amak sayar y?rek, hangisinde nefes almaktan ibaret olmaz hayat?

Tavan aras?na saklad???m d??lerin ortas?nda ?ylece durur g?lgen. Hangi sand?kta hangi d???n koynunda saklan?r asl?n bilemem. Ellerime bula??r ?r?mcek a?lar?, deli?inde bir fare kahkahalarla g?lerken halime ben yine seni arar?m koynumda.

?nleyen sesinin hangi na?mesinde saklan?r y?zy?ll?k ac?n; ?mr?n yolun yar?s?na yakla??rken? Damdan d??me bir suretken asl?m hayat?nda, bir beden midir sadece kollar?na b?rakt???m. Sorsam g?zlerine hangi yalana dolan?r ayaklar?n… Ka?ma yar! Gitti?im gidemedi?im her yerde ad?n…

?mr?me kaz?m??ken ben y?re?ime dokundu?un geceyi, yok saym??ken senden ?nce olan olmayan senden sonra olacak olmayacak her ?eyi, senin sand???n hay?rlardan ne hay?r gelir bana. Kaderimi temize ?ekme hevesin Yusuf misali k?r kuyularda b?rak?rken beni ben avu? avu? karalar s?rerim de yazg?ma, ad? sensizlik olan beyaz? almam bir daha umuruma.

Kelimeler bir o yana bir bu yana ka????r oldu i?imde senden sonra. Neyi s?ylesem neyi sussam bilemezken, ad?m? da unutur oldum t?m bilinmezliklerde. Harflerden bir ben yapamad?m kendime. Hangisine elimi atsam k?r?nt?lar?m kald? avu?lar?mda…
Ve ben ?imdi a?l???na sa?m??ken kendimden ufalananlar?, bir yudum avuntuya de?meden ayakalt? s?r?nmelerinde can ?eki?iyor sensizli?im. Amans?z bir i?kenceye d?n?yor var olmalar?na saklad???n yokluklar. Kap? ?n? n?betlerinde iki b?kl?m ac?lara teslimken, kapama g?zlerini, korkuyorum.

G?z k?rp?m? k?sal???nda mutluluklar sat?n al?yorum y?re?inin bek?ilerinden. Bilmiyorum daha neyim kald? r??vet verecek; bir ben azalt?p bir ben ?o?alt?rken zindan?mda. ?ik?yetim karanl?ktan de?il, p?r?lt?lar?n? saklarken sen g?zbebeklerinde. Mil ?ekse de hoyratl???n g?zlerime ye?il huzmeler ak?yor kapanm?? perdelerden sanki i?eriye. ??z kilitlerimi, dokunmak kals?n ellerime.

Esrar? ??z?lm?? b?y?lerden ka?t?m. Cinler periler eski tufanlardan kalma. Peri?an. Bilmedi?i dualara el a?m??ken avu?lar?m; sa??mda bir melek a?lamakl?, solumdaki yaz?c?lar suskun. M?r?ldand???m yine de sen, alevi g?zlerimdeyken cehennemin. Terinin tuzuyla yanarken bedenim d?kme bir damla bile su, ne varsa senden gayr? yan?p temizleneyim.Dilindeyken nefesimden savrulan ???l?k susma, duyulmas?n feryad?n…

S?zleri unutulmu? t?rk?ler gibi olurum cebinde ta??d???n h?z?nlere bakt?k?a. K?rg?nl???m d??er akl?ma, na?mesiz ezgiler m?r?ldan?r dudaklar?m. Ne zaman dokunsan bana, ellerine saklad???n vedalarda tutu?ur sa?lar?m. Ezgiler susar, as?l? kal?r g?zlerimde yang?n?m. Dokunma, de?mesin tenime r?zg?r?n.

?znesiz c?mlelere d?n?yorum tela?l? bir ayr?l???n ?ns?z?n? ta??rken ellerin. Y?re?imi yaslad???m omuzlar?na ??k?yor vebalim. ?stemem ezilmesin sustu?un ac?lar, ben onlara da a?lar?m. Yeter ki gitme… Yeter ki savrulmas?n k?lleri ayr?l???n.

Firari kelimeler ta??yor dilim. Her biri bir tufandan kalma. T?m s?zlerin bitiminde yorgun bir kent gibisin kar??mda. ??indeki k?sk?n ?ocuk a?lamakl?. Ka???lar?n bundan, korkular?n hep kendine… Ge?irilmemi? bir cinnetin habercisiyken suskunlu?un. Gitme. Bir terk edi?e daha dayanmaz ?mr?n…

ZERRİN PULAT..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün hayat ağacımdan bir yaprak daha düştü... Melek06 4 860 04-12-2022, Saat: 03:02 AM
Son Yorum: wildfang
  Ey Yüreğim Şimdi Gitme Zamanı Orhan-38 1 1,105 10-05-2021, Saat: 11:51 AM
Son Yorum: Bey-az
  Gitme Hiç Mavi Düşlerimden... Ebu-CeNDeL 12 3,051 10-05-2021, Saat: 11:49 AM
Son Yorum: Bey-az
  Nazlım, Niyazım, Namazım... Niye terk ettin beni? acemhe 4 1,211 03-08-2012, Saat: 08:13 AM
Son Yorum: acemhe
  yada bir daha asla çıkmam karşına chacy35 0 854 06-12-2008, Saat: 03:46 PM
Son Yorum: chacy35

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 02:53 AM