:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
..Sedef ?i?e?i..
MacArthur
[SIZE=7]..Sedef ?i?e?i.. [/SIZE]

Mahkeme salonunda, seksenlerindeki ya?l? ?iftin durumu i?ler ac?s?yd?. Adam inat?? bak??larla suskun, Nine'nin a?lamaktan iyice ?ukurla?m?? g?zleri ve keskin ?izgileriyle b?kk?n bak??lar? s?z?yordu etraf?n?...Ve Hakimin tokmak sesiyle sustu u?ultu ve tok sesiyle, s?z? ya?l? kad?na verdi, hakim...

"Anlat teyze neden bo?anmak istiyorsun...?"
Ya?l? kad?n derin bir nefes ?ektikten sonra ba? ?rt?s?yle a?z?n? aralay?p,
k?s?lm?? sesiyle konu?maya ba?lad?...

"Bu herif yetti gari, 50 y?ld?r bezdirdi hayattan..."
Sonra uzunca bir sessizlik hakim oldu mahkeme salonunda... Sessizlik bu t?r haberleri her g?n man?et yapan gazetecilerden birinin fla??yla bozuldu, kimbilir nas?l bir man?et atacaklard?, ya?anm?? 50 y?l?n ard?ndan...?ok say?da gazeteci izliyordu davay?, kad?n neler diyecekti..Herkes onu
dinliyordu.. Ya?l? kad?n?n g?zleri doldu...Ve devam etti...

"Bizim bir sedef ?i?e?i vard?, ?ok sevdi?im...O bilmez...50 y?l ?nceydi.. O ?i?e?i bana verdi?i ?i?eklerin aras?ndan kopard???m bir yapra?? tohumlam??t?m, ?yle b?y?tt?m..Yavrumuz olmad?, onlar? yavrum bildim...Bir s?re sonra ?i?ek
kurumaya ba?lad?. O zaman adak adad?m... Her gece g?ne? a?madan ?nce bir
tas suyla suluycam onu diye...?yi gelirmi? dedilerdi...50 y?l oldu, bu herif bir gece kalk?p bir kere de bu ?i?e?i ben sulay?m demedi... Taki ge?en geceye kadar...o gece takatim kesilmi?..uyuyakalm???m...Ben b?yle bir adamla 50 y?l ge?irdim... Hayat?m?, umudumu her?eyimi verdim...Ondan hi?bir?ey g?remedim..Bir kerecik olsun, benim bildi?im g?revlerden birisini yapmas?n? bekledim.... Onsuz daha iyiyim, yemin ederim."

Hakim, ya?l? adama d?nerek ;
"Diyece?in bir ?ey var m? baba" dedi.
Ya?l? adam bastonla zor y?r?d??? k?rs?ye, o ana kadar su?lanm?? olman?n
utanga?l???n? hissettiren y?z ifadesiyle hakime y?neldi.

"Askerli?imi, reisicumhur k??k?nde bah?evan olarak yapt?m, o bah?enin g?rkemli g?r?n?m?yle b?y?mesi i?in emeklerimi verdim... Fadimemi de orada tan?d?m...Sedefleri de... Ona en g?zel ?i?eklerden b?ketler verdim...O ?i?eklerle doludur bah?esi...Kokusuna tapt???m peri?an eder y?re?imi...?lk Evlendi?imiz g?nlerin birinde boyun a?r?s?ndan onu hekime g?t?rd?m...
Hekim ?ok uzun s?re uyanmadan yatarsa boynundaki kire? sertle?ir,
k?t?le?ir dedi..Her gece uykusunu b?l?p, uyans?n, gezinsin dedi... Hekimi
pek dinlemedi, bizim hatun...laf?m ge?medi... O g?nlerde tesad?f bu ?i?ek
kurudu...Ben ona gece sularsan ge?er dedim..Adak dilettim...Her gece onu uyand?rd?m. Ve onu seyrettim... O sevdi?im kad?n?n yavrusu bildi?i ?i?ekleri sularken seyrettim...Her gece o ?i?ek ben oldum...Sanki...Ona bu y?zden tapabilirdim..." dedi adam o ya?taki bir adamdan beklenmeyecek
ifadelerle...

"Her gece O yatt?ktan sonra uyand?m... Saks?daki suyu bo?altt?m... Sedef gece sulanmay? sevmez, hakim bey..Ge?en gece de... Ya?l?l?k.. Ben de uyanamad?m.. Uyand?ramad?m...?i?ek susuz kal?rd? amma , kad?n?m?n boynu yine azabilirdi... Su?land?m..Sesimi ??kartamad?m..."
O an Mahkeme salonunda her?ey sustu...
Ertesi sabah gazeteler "Sedef susuz kald?" diye yine yaln?zca neticeyi
haber yapt?lar...
ÐŽeşaren
cok güzel paylasimin icn tesekkürler en cokda bu hosuma gitti:

Ben ona gece sularsan geçer dedim..Adak dilettim...Her gece onu uyandırdım. Ve onu seyrettim... O sevdiğim kadının yavrusu bildiği çiçekleri sularken seyrettim...Her gece o çiçek ben oldum...Sanki...Ona bu yüzden tapabilirdim.
Ara
w00w
Evet çok güzel paylaşım için teşekkürler...
Ara
EyLuL
cok guzeldi yureginize,emeginize saglik.Rabbim herkese b?yle sevgi nasip etsin
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ..sedef susuz kald?. eRCi 1 376 04-05-2022, Saat: 04:39 PM
Son Yorum: wildfang
  Sedef ?i?e?i Firari Fırtına 6 507 04-05-2022, Saat: 08:45 AM
Son Yorum: wildfang

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi