:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
::: Ayazda B?r Y?rek :::
MacArthur
Bu sabah beni uyand?rmadan i?e gitti. Giyindi?ini duydum, ama kalkmad?m. Kalkmak istemedim. Bir ara yataga e?ilip bir s?re y?z?m? seyretti. Solu?unu hissettim. Uyumad???m? farketti san?yorum. Ama bir?ey demedi. G?zlerim kapal?yd?, ama y?z?me umutsuz bir h?z?nle baktigini hissettim. G?nlerdir dogru d?r?st birsey konusam?yoruz. Birbirimizden saklanarak ya??yoruz sanki. Oysa bir y?l ?nce ne b?y?k bir hevesle ba?lam??t?k birbirimizi sevmeye... 5 ayd?r bende kal?yor. G?nl?k hayat?n o basit, o baya?? ayr?nt?lar? sevgimizi ac?mas?zca kemiriyor. Ama o bu konuyu a?maktan ?srarla ka??yor. Ne zaman ili?kimizin nereye gitti?ini konu?mak istesem, ya konuyu de?i?tiriyor, ya ka?amak cevaplar veriyor...
Kalkt???mda mutfakta notunu g?rd?m: Sevgilim, ?yle g?zel uyuyordun ki, uyand?rmaya k?yamad?m. Bu gece i?yerinde n?bet?iyim. Beni merak etme. Sevgiyle, yaz?yordu...
Notunu okuyunca g?zlerim doldu. Bir b??a??n ucu kalbimde hafif?e gezindi sanki... Ona kar?i hoyrat davrand???m? hissettim bir an. ?li?kimizin s?rmesi i?in as?l ??rp?nan oydu sanki. Bir de bana bu aralar ?ok ihtiyaci vard?. Ba?ka bir eve ta??nacak g?c? yoktu. As?inda ben de onu hayat?mdan kolay kolay ??karamazd?m. Bir tek onunla huzur i?inde uyuyabiliyordum. Bu sevginin en gerekli ko?ullar?ndan biridir, bilirsiniz. Ama ba?ka bir sevgiliyi, ba?ka bir a?k? ?zl?yordum. Ve bu kentten uzaklara, ?ok uzaklara gitmek istiyordum. Hem onsuz uyuyam?yordum, hem de ?ok yaln?zd?m. Ben ondan uzakla?t?k?a, o da benden uzakla??yordu. Uzakla?t?k?a ruhumuz ???yor, ???d?k?e de ?rt?n?yor, birbirimizden gizleniyorduk. Gizlendik?e daha bir yaln?zla??yorduk... B?t?n g?n onu d???n?p i?tim. Ba?ka hi?bir ?ey yapmad?m. Ak?am oldu. ?ehrin ???klar? yand?. Kalkt?m internetimin ba??na ge?tim. Asl?nda yapt???m b?y?k bir hatayd?. Bu ili?kiyi tamamen bitirebilirdim. Ama nedense kendime kar?? koyamad?m. Ve internette onun sayfas?na girdim... Sayfas?n?n ismi Ayazdaki Bir Y?rek'ti. Frans?z y?netmen Claude Saute'nin bu filmini birlikte g?zya?lar? i?inde seyretmi?tik... Filmin ismini g?nlerce say?klay?p durmu?tu. "Benim de y?re?im hep ayazdad?r", diyordu. Sinema tutkunuydu. Para buldu?unda ?ekmeyi d???nd??? birs?r? senaryosu vard?... Ama paras? hi? olmuyordu. Zaman?n?n darald???n? d???n?yor, yapt??? i?lerin onu as?l yapmak istediklerinden uzakla?t?rd???n? farkettik?e h?r??nla??yor, bu y?zden ?al??t??? yerlerde fazla bar?nam?yordu...
Kendimi tiyatrocu ?mit olarak tan?tt?m ona... Dedim ya, yapt???m b?y?k bir hatayd? diye...
- Sizi tan?mak istiyorum.. Ben tiyatroyla u?ra??yorum. Ad?m ?mit. Arada s?rada dublaj yapar?m. Ad?n? s?yledikten sonra, onu aramama iten nedenin ne oldugunu sordu.
- Sitenizin ismi Ayazda Bir Y?rek. Yan?lm?yorsam bu bir filmin ad?...
- Evet, Claude Saute'nin filmi. ?ok etkilenmi?tim. Siz seyrettiniz mi?..
- Seyrettim. Ben de ?ok etkilenmi?tim. Sinemayla ilgilisiniz galiba.
?lgili ne demek. Sinema benim tek tutkumdur. Senaryo yaz?yorum. En b?y?k idealim yazd???m senaryolar? ?ekebilmek... Ama para meselesi i?te...
- ?u an ne i? yap?yorsunuz?
- Reklamc?l?kla ilgili bir dergide edit?rl?k yap?yorum. ?ok s?k?l?yorum ve at?lmam an meselesi... Sizin i?ler nasil?
- Pek iyi say?lmaz, hatta berbat diyebilirim. Tiyatro ?evresini bilir misiniz, bilmem. Hep ahbap ?avus iliskileri ge?erlidir. Yoz, ??r?m?s bir d?nya. ?dealist, d?r?st insanlara yer yoktur bu d?nyada...
-Desenize sinema d?nyas?ndan pek bir fark? yok. Peki s?yler misiniz, bizim gibi insanlara ne zaman ?ans tan?nacak?
- ??imiz ?ok zor. Ya kurallara uyaca??z, ya da k??emizde bekleyip h?z?n biriktirece?iz...
- Hay?r, ben k??emde oturup beklemek istemiyorum. Mutlaka birseyler yapmal?y?m.
-?u an neredesiniz?
-Lanet olas? i?yerimdeyim. Bitirilmesi gereken sayfalar var. Yar?n dergi bask?ya girecek. Ya siz, siz neredesiniz?
- Ben evimdeyim. Ve can?m hi?bir ?ey yapmak istemiyor.
-Yaln?z m?s?n?z?
- Evet, yaln?z?m.
- Birlikte oldugunuz kimse yok mu?
-Neden sordunuz?
- Hi? i?te, ?ylesine sordum.
- Hayat?mda biri var. Ama ?u an evde de?il. Peki siz, sizin hayat?n?zda biri var m??
- Evet, var...
- Ne i? yap?yor?
- Yazar. Olduk?a da tan?nm?s bir yazar. Bir y?l? a?k?nd?r beraberiz.
- Nerede yaz?yor?
- Nerede yazd???n? s?ylemesem. Onu bilmenizi istemiyorum. Kitaplar? da var. Peki, siz ne zamand?r birliktesiniz?
- Ne tesad?f bizim de ili?kimiz bir y?l? a??t?. Ama yolunda gitmeyen ?eyler var. T?kand?k. Galiba. Birbirimizden gizlenerek ya??yoruz ne zamand?r. Ayn? evdeyiz, ama birbirimizden ?ok uzaktay?z...
-Bizim ili?kimiz de pek farkl? say?lmaz. Biz de t?kand?k. Ne zamand?r yo?unla?am?yor bana. Varsa yoksa yaz?lar? ve okurlar?. Bazen beni g?rmedi?ini bile d???n?yorum. ?li?kimiz t?kand?k?a kendini yapti?i i?e daha ?ok veriyor ve benden daha ?ok uzakla??yor.
-Hayat?nda ba?ka biri olabilir mi?
-Biri degil, birileri var. Fl?rt etmeyi ?ok sever. Ama ili?kiler biraz derinle?meye, ciddile?meye ba?lamaya g?rs?n, hemen bitirir. Ba?lanmaktan ?ok korkar.
-Peki, nas?l katlan?yorsunuz bu duruma, ?ok zor olsa gerek. Ben olsam dayanamazd?m. Ayr?lmay? d???nm?yor musunuz?
- ?ok d???nd?m. Ama bu konuda biraz korka??m galiba. Bir de ona ?ok al??t?m. Yaln?zca onunla uyuyabiliyorum.
- Sizin de hayat?n?za ba?kalar? giriyor mu?
- Evet, giriyor. Ama hi?biri onun yerini tutmuyor. Hay Allah, neler konu?uyorum sizinle ben b?yle... Ben en yak?n arkada?lar?mla bile bunlar? rahat konu?am?yorum...
- Ama bana rahat?a anlat?yorsunuz...
-Bilmiyorum, belki sizi hi? tan?mad???m i?in, bana bir yabanc? oldu?unuz i?in bu kadar rahat?m sizinle... Hi? tan?mad??? insanlara daha kolay anlat?yor insan kendisini...
Peki, siz birlikte oldu?unuz insanla her?eyinizi konu?abiliyor musunuz?..
- Evet, desem yalan olur. Ben de sizin gibi hi? tan?mad?klar?ma daha rahat anlat?yorum kendimi...
-Sevgilinizin yerinde olmak istemezdim...
-Ben de sizin sevgilinizin yerinde olmak istemezdim.
- Hayat?m?z ne kadar yorucu de?il mi? Belirsizlikler beni ?ok y?prat?yor. Her?ey net olsun isterdim. Hi? tan?mad???m birine en gizli ?eylerimi anlatmak bana ac? veriyor. Kendimden utan?yorum. Ama yine de yap?yorum. Ne kadar yaln?z?m demek ki, ne kadar susam???m birine kendimi anlatmaya... Sabah i?e gelirken onu uyurken seyrettim. ?yle masum g?r?n?yordu ki... Neden hi? ba?lad??? gibi s?rmez ili?kiler...
- A?k ?ok g?zel bir?eydir, ama k?sa ?m?rl?d?r.
-K?sa ?m?rl? oldu?una inanm?yorum. A?kta hata aramayal?m. Asl?nda bizler benciliz. Sahip olduklar?m?z?n de?erini bilmiyoruz, hemen t?ketiyoruz. ?lk g?nlerimizi ?ylesine ?ok ?zl?yorum ki. Soluk alamazd?m bazen. K?? g?n? b?t?n pencereleri a?ard?m. Yan?mdayken bile ?zlerdim. Soluksuz kal?p ?lece?im san?rd?m hep. Nereye dokunsam ona dokunmus gibi olurdum. Nereye gitsem beni g?rd?g?n? hissederdim. Tanr?m gibiydi o. Bedenime dokunurdum ve dokundu?um yer hazla titrerdi. ??nk? kendime dokundu?umda ona dokunmu? gibi olurdum. Ama son zamanlarda onu ?pt???mde bir bo?lu?u ?per gibiyim... Art?k birbirimize tahamm?l etmek zorunday?z. Para biriktiriyorum,ayr? bir eve ??kmak i?in. Bir s?re daha onun evinde kalmaya ihtiyacim var.
- O bunlar? biliyor mu?
-Biliyor, ama bunlar? hi? konu?muyoruz onunla. Gitmemi bekliyor san?r?m.
Yaln?zl??? ve yaz?lar?yla ba?ba?a kalmak istiyor ve uzaktaki bir s?r? sevgilisiyle... Ayazda iki y?re?iz biz ?imdi...
-Soluksuz kal?rd?m, dediniz ya, akl?ma bir?ey geldi. Gazetelerden birinde yazm??t?. K???k bir ?ocuk karpuz yerken, ?ekirdeklerinden birini soluk borusuna ka??rm??. Aradan g?nler ge?mis. ?ocuk gittik?e soluk almakta zorlan?yormu?. T?kanmalar? art?nca doktora g?t?rm??ler. R?ntgen ?ekilmi? ve soluk borusunda karpuz ?ekirde?inin k?k yapt??? g?r?lm??... Solu?unu t?kayan buymu?. Hemen ameliyata sokmu?lar ve bu k?k? s?k?p alm??lar. ?ocuk rahat soluk almaya ba?lam??. Ama birka? g?n sonra ?lm??!.. A?ktan s?zedilince hep bu olay gelir akl?ma. A??kken soluk almakta zorlan?r?z, ama a?k olmay?nca, onu bizden ald?klar?nda ?l?r?z. Ve kimse niye ?ld?g?m?z? anlamaz...
- ?ok k?t? oldum. B?t?n bedenim ?rperdi. Bana ne yapt?n?z b?yle. Her?eyi unutmaya ?al???yordum oysa. B?t?n duygular?m ayakland? birden... Sizde anlayamad???m bir?ey var...
- Nas?l bir?ey?
- Sanki sizi ?ok eskiden beri taniyormu?um gibiyim... Biliyor musunuz, insanda uzun yola ??kmak duygusu uyand?r?yorsunuz.
- A??k oldu?umu hissetti?im anlarda uzun bir yola ??kmay? ?ok isterim..
-En ?ok nereye mesela?..
- Trabzon'daki Uzung?l'e... Orada hem kendinizi sonsuzluk i?inde hissedersiniz, hem de ac? veren, ama ?efkatli bir korunakl?l?k i?indesinizdir... T?pk? a?k gibi...
- ?nanmayacaksaniz belki ama, ben de oras?n? d???nm??t?m. Ne tuhaf, internette kurulan dostluklara, yak?nl?klara pek inanmaz, g?l?p ge?erdim. Ama ?u an sizi g?rmeyi ve y?zy?ze tan??may? ?yle ?ok istiyorum ki...
- Fark?nda m?s?n?z, sabah oluyor?..
- Evet, vaktin nas?l ge?ti?ini farketmemi?im bile. Peki siz, siz benimle y?zy?ze g?r??mek istiyor musunuz?
- ?stemiyorum, desem yalan olur.. Hatta ben sizinle hemen bug?n Uzung?l'e yola ??kmak
istiyorum..
-Siz ciddi misiniz, yoksa benimle dalga m? ge?iyorsunuz?
- Hay?r, hi? olmad??? kadar ciddiyim. Ama siz bu yolculu?a haz?r m?s?n?z, sorun o...
- Haz?r?m... Ben biraz deliyimdir.Siz benim deli yan?m? bilmiyorsunuz daha...
- Peki i?iniz, as?l ?nemlisi sevgiliniz...
-??imin can? cehenneme. Zaten bug?n yar?n ??kartacaklard?. Onlar atmadan ben ayr?l?r?m ?erefimle...
- Peki sevgiliniz?..
-Nas?ld? o dizeler: Can ?eki?en a?klar? vurmal?
Vurmal? ve s?radan bir intihar s?s? verilmeli...
-Akif Kurtulu?'un dizeleri yan?lm?yorsam..
-Sevgilinizin yerinde olmak istemezdim...
-Nerede ve ka?ta bulu?uyoruz?
- Atat?r K?lt?r Merkezi'nin ?n?nde, saat 12.00'de... Peki sevgilinize ne diyeceksiniz?
- Onu arar, her?eyi s?ylerim, o i?i bana b?rak?n. Hadi, ?imdilik ho??akal?n...
Ve birka? dakika sonra telefonum ardarda 2 kez ?ald?. A?mad?m tabii ki, telesekreter devreye girdi. Telesekreterin sesini iyice a?t?m. Konu?mas? tedirgindi. Beni incitmekten korktu?u belliydi: Can?m, birbirimizi ?ok sevdik, ama ne zamand?r sevgimiz bizi korumuyordu. Son g?nlerde ikimizde ?ok yaln?zd?k. Bitmesi ikimiz i?in de iyi olacak. Seni hep g?zel anmak istiyorum. Uzun bir yola ??k?yorum. Beni merak etme ve bekleme. Belki bir g?n seni arar?m. Hi? beklemedi?in bir anda... Seni incittiysem ba???la.
Evet, ben de en az onun kadar deliydim. Hemen bavulumu haz?rlamaya koyuldum. Beni g?r?nce ya mahvolacak ya da uzun yola ??kacakt?k. Birlikte ne zamand?r ??kmay? d??ledi?imiz ama bir t?rl? ??kamad???m?z o uzun yola..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ayazda bir yürek MaSaL 0 327 01-16-2011, Saat: 12:34 AM
Son Yorum: MaSaL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 12:30 AM