:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nergis
acemhe
narcissus-2.jpg

Neyi arıyorsan sen O’sundur” der Mevlana…
Zulmün peşindeysen zalimsinNokta.gif aşkı arıyorsan aşık…
Elinden tuttuğumuz her sevgiliNokta.gif bizi sürükleyipNokta.gif kendi iç dünyamızın derinliklerinde bir keşif gezisine çıkarır. Her ilişki Nokta.gif benliğimizde bir kazıdır aslında Nokta.gif her sevda ruhumuzun bir başka yüzü… Her askta kendimizi ararız; o yüzden bulduklarımızNokta.gif benzerimizdir. Resimlerini yan yana koyun sevdiklerinizin ve dikkatle bakin yüzlerineNokta.gif onların suretlerinden kendi yüzünüz bakacaktır size…
Ask denilen kaleydoskopun buzlu camına gözünüzü dayadığınızdaNokta.gif bin bir camın rengarenk ışıklar saçarak döndüğünü ve her seferinde bambaşka şekiller ördüğünü görürsünüz. Her camdaNokta.gif farklı bir renginiz vardır; her şekilde sizden bir parça… Aşklarınız hülasanızdır.
Sevdiğiniz her adamNokta.gif beğendiğiniz her kadın farklı ruh hallerinizi ele verir; arada bir çevirdiniz mi kaleydoskopuNokta.gif cam parçalar yer değiştirip yeni şekiller alır; hepsi siz…
Sevgilinizin gözlerindeki dolunayNokta.gif sizdeki ışığın yansımasıdır aslında; dilindeki sizin ilhamınız Nokta.gif tenindeki sizin ısınız…
Yoksa hala bir sevdiğiniz Nokta.gif o henüz kendinizi bulamadığınızdandır…
AşkNokta.gif narsizmdir. Kendimiziz her aşkta arayıp durduğumuz Nokta.gif peşinde olduğumuz… Bir omza sığınmanın kendinize açılan kapıları var.
SevdaNokta.gif çevrildikçe içinizin farklı ışıklarını yakan eğlenceli bir kaleydoskop gibi başımızı döndürüyor. Ve bizNokta.gifhep baharı takip ederek dünyayı gezen bir gezgin gibi içimizdeki eski baharları arıyoruz.
Narkissos’u bilirsiniz;
Öyle heybetli ve güzelmiş kiNokta.gif bakmaya dayanamazmış kendine… Gün boyu ayna karşısına geçip kara gözleriniNokta.gif incecik burnunuNokta.gif dar kalçalarınıNokta.gif kıvırcık saçlarını seyredermiş hayran hayran…Bir gün ırmak kenarında gezinirkenNokta.gifsudaki yansımasına ilişmiş gözü… UzanıpNokta.gif iyice bakmak istemiş. Tam gördüğünde kendini Nokta.gif dengesini kaybedip düşüvermiş ırmağa Nokta.gif kapılıp gitmiş suya…
Yeryüzünün en güzel insaninin öldüğünü duyan Tanrı Nokta.gif unutulmaması için O’nu her bahar açan güzel kokulu bir çiçeğe dönüştürmüş. NarkissosNokta.gif nergis olmuş.
Kıssadan hisse Nokta.gif benden size tavsiye Nokta.gif taze bir nergis verin bugün sevdiğinize… Sonra daNokta.gif nerede baharsa mevsimNokta.gif rotasini oraya çevirip içinizdeki eski baharlara kosan bir gezgin gibi “Bahar getirdim sana” deyinNokta.gif baharın elinizde olduğunu unutmadan… Gözlerindeki ırmağa baktığınızda kendinizi göreceksiniz; dikkat edin de hayran olup düşmeyin! Düşüp bahar kokulu bir çiçeğe dönüşmeyin…
Can DÜNDAR
"Ben senin devamın olmak istiyorum"...
Ara
sıla
teşekkürler çoooookkk güzel Smile

Yoksa hala bir sevdiğiniz o henüz kendinizi bulamadığınızdandır…
aşkımı bulduğumda kendimi de buldum Smile
Ara
acemhe
bende bende : )
Ara
sıla
o zaman ne mutlu bize Big Grin
Ara
acemhe
evet Big Grin hasretim de buldu Big Grin
Ara
riukeen
bende buldum Big Grin
Ara
acemhe
ne mutlu sana da Big Grin
Ara
PCKoPaT
Alıntı:Neyi arıyorsan sen O’sundur” der Mevlana…
Zulmün peşindeysen zalimsinNokta.gif aşkı arıyorsan aşık…
Ne güzel demiş.. Teşekkürler Acemhe
Âh be.
Ara
acemhe
PCKoPaT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Ne güzel demiş.. Teşekkürler Acemhe

Bişey değil pckom, anlayanlara selamlar Smile
Ara
Hasretiim
acemhe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:evet Big Grin hasretim de buldu Big Grin

Evet buldum buldum Big Grin