:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İp Adresin Bende Eller Yukarı
MaSaL
Ne güzel değil mi icon_smile.gif İp adresini bulduğumuzda birinin ne kadar mutlu oluyoruz. İp adresini buluyorum ben sana ne istersen yaparım ip adresinden yer tespiti yapıcam. Sonrada sana füze yollayacağım icon_biggrin.gif Size bu konuları biraz açıklamak istiyorum. Geyik kısmını bırakıpta bu işlerin. Teknik ama herkesin anlayacağı bir dilde.
Öncelikle Türkiye’de yaşadığımızı sizlere hatırlatırım burada işler öyle herzaman düzenli ya da doğru olmaz.
İp adresi dediğimiz şey nedir? TTNET’in ya da Türktelekomun bizlere verdiği benzersiz kimlik olması gerekli icon_smile.gif ancak değil tabikide o kadar ip adresimiz yok çünkü. Türkiye’de modeminizi her kapatıp açtığınızda ip adresiniz değişir nasıl mı? Otomatik ip dağıtır Türk Telekom yani her kapatıp açtığında boşta olan bir ip yi alırsın sen kapattığında da boşalan ip adresini o anda bir başkası alır.
Peki ipden yer tespiti falan diolar yalan mı? Doğru tabikide yapılabilir ama siz yapamazsınız biraz daha teknik bilgiye ve devletin(emniyetin) imkanlarına sahip olmanız gerekli.
Peki 3G ile bağlanıyorum o zaman nasıl oluyor mu diyorsunuz? Yine ip adresiniz oluyor hemde size özel aynı şekilde fakat bi yerlerden duyduğuma göre belki yalan belki gerçek sallıyorda olabilirim bu kısmı bence cep telefonları şirketi ip ücretleri pahalı diye aynı ip adresini 3 kişiye bile verebilir tabi bu sadece bir tahmin gerçekle alakası yok hani burası Türkiye ya ondan icon_smile.gif
Peki başka neler var? Mesela cafeler şifresiz wirless ağlar falanda var. Gerçi şifre olsa ne farkeder her 3 wirless şifresinden bir tanesi 123456789 olan ülkemizde wirless kırmak çocuk oyuncağı icon_biggrin.gif

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 04:41 PM