:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yarg?? & isyanbitmez ortak ?al??mas?
isyanbitmez
R?zgar derin bir u?ultu ile esmekte, sonbahar?n h?z?nl? sabahlar?ndan birinde yerlere
sa??lm?? yapraklar? sa?a sola savurmaktayd?. Kendi notalar?nda kara d?zen bir ezgi tutturmu?
bir ?ark? m?r?ldan?yordu. G??men ku?lar art?k gitmi?ti. Ancak bah?enin vazge?ilmezleri,
yerlileri hala oradayd?.Yeni yeni uyanm?? c?l?z ama g?zel ?t??l? bir ka? ku? r?zgara e?lik
etmekteydi. Kargalar ara s?ra kaba sesleriyle ritmi de?i?tiriyor, r?zgar?n ?ark?s?na
farkl? bir hava getiriyordu. Ekimin sonlar?na do?ruydu zaman. Bah??van yapraklar? s?p?r?p bir
kenara toplamaya ?al???yor, r?zgar ise yapraklar? savurup bir t?rl? ona m?sade etmiyordu.
Lanet olsun! dedi adam, bu ya?tan sonrada hi? ?ekilmiyor do?rusu . Art?k nefes almakta g??l?k
?ekiyordu, beli hafiften b?k?lm??, romatizmalar? ise iyice azm??t?. Neyseki kar?s? birazdan
uyanacak ve ona ?ay demleyecek, g?zel bir kahvalt? e?li?inde g?ne ba?layacakt?. Bir kenara
oturdu biraz dinleneyim dedi. Ekmek almaya gerek duymad?. Kar?s? bir g?n ?nce fazla ekmek
alm??t?. Adam neden diye sormu? kar?s? ise bilmiyorum demi?ti. Ya?land? o da art?k diye
d???nd?. Nede olsa y?llard?r kahr?m?z? ?ekiyor diye derinden bir i? ge?irdi oldu?u yerde.
Cebinden ??kard??? Maltepe paketinden bir sigara yakt?. A? karn?nada i?ilmiyor meret dedi
kendi kendine sonra sigaray? yere f?rlat?p aya?? ile ezdi. Yele?inin cebinden gen?lik
y?llar?ndan kalma k?stekli saatini ??kar?p bakt?. Saat dokuza geliyordu. Kar?s? ?oktan kalkm??
olmal?yd? ama ses seda yoktu. Merak etti, elindeki s?p?rgeyi bir kenara b?rak?p usul usul
evine do?ru ilerlemeye ba?lad?. Beli a?r?yordu, y?r?rken iki b?kl?m oluyor bir t?rl?
do?rulam?yordu. Belini tutarak a??r ad?mlarla evine do?ru y?r?yor, bir yandan da toplad???
yapraklar? savuran r?zgara ?fke ile bak?yordu. T?vbe t?vbe diye m?r?ldand? a?z?n?n i?inde,
sonra akl?na ani bir d???nce gelmi??esine b??ak gibi kesildi a?z?nda ki s?zler yar?m
kalm??t?.

Bah?enin d???nda farkl? bir d?nya vard?. Oraya g?z? ili?iverdi ans?z?n. ?ocuklar caddeden
okula do?ru ko?u?tururcas?na ilerliyordu. Bazen birbirlerine ?arp?yor baz?lar? ise yolda
iti?e kak??a yolu payla?am?yormu??as?na ilerliyorlard?. ?nde giden iki erkek ?ocu?un
arkas?ndan bir ?ocuk ko?uyor pat enselere bir tokat, sonra arkada?lar?n?n omuzuna s??r?yordu.
Ya?l? adam yar? g?l?mseme yar? k?zg?n bir ifadeyle onlara bak?yordu. Sonra aradan bir ses
y?kseldi 'amca g?nayd?n' irkiliverdi bah??van kar?? tarafta oturan gen? doktor i?e gitmek
?zere evinden ??k?yordu. G?nayd?n dedi bah??van onada. Sonra bir kad?n ili?iverdi g?z?ne
okula gitmemek i?in direnen kendini yerlere atan k???k o?lunu yaka pa?a okula g?t?rmeye
?al???yordu. Hafif?e g?l?msedi bah??van. Gitme evlad?m gitme dedi kendi kendine. Kafas?n? sa?a
sola ?evirerek, gitmede al eline bir s?p?rge y?llarca ?al?? dur dedi. Halinden pek memnun
de?ildi.
?itlerle ?r?l? bah?enin ba?lang?? k?sm?ndayd? evi hani evden ?ok derme ?atma bir gece
konduydu. Etraf?nda tahtalar ?ak?l?yd? ara s?rada ya?murda ?at?s? akar b?t?n zaman? kendisine
zindan ederdi. Ancak kazand??? parayla bu kadar?n? yapabilmi?ti. Caddeyi seyretmeyi b?rak?p
evine do?ru bakmaya ba?lad? bir yandan da g?ky?z?ne g?z at?yordu. Ya?murlar ba?lad?
ba?layacak diye d???nd?. Evinin ?at?s?nda ve duvar?nda onar?lmas? gereken yerler vard?. Nas?l
yapaca??m diye d???nd? bu ya?tan sonrada olur mu? Derin d???ncelere dald? uzaklara gitti
birden ya?land???n? kabullenmek fazlas?yla a??r?na gitmi?ti. Kar?s? kendisine g?re daha
sa?l?kl?yd?. Ondan ?nce ?lece?im ne yapacak zavall? dedi kendi kendine...

Derin d???ncelere dalm?? bir t?rl? kurtulam?yordu ?imdi. Bir ?rperti geldi birden, i?ini
tuhaf bir ???me kaplam??t?. Yava? yava? kap?ya do?ru ilerlemeye ba?lad?. Elini cebine at?p
anahtar? ??kard?. Kap?n?n anahtar?n? se?ip anahtar deli?ine yerle?tirdi birka? kez
?evirdikten sonra kap?y? a?m??t?. ??eriden sabah kahvalt?s?na dair herhangi bir koku
y?kselmiyordu. Bir garip oldu normalde eve her sabah girdi?inde evden kahvalt?ya dair
kokular y?kselir. Radyoda hicaz makam?ndan bir ?ark? ?alar, kar?s? ?atalla?m?? sesi ile
?ark?ya e?lik etmeye ?al???rd?. Ancak ?imdi hi? birinden eser yoktu. Y?re?ini inan?lmaz bir
husursuzluk kaplam??t?. Korku doluydu kalbi h?zl? h?zl? atmaya ba?lad?. Kendisine g?re h?zl?
ad?mlarla yatak odas?na do?ru ilerlemeye ba?lad?, kar?s? hala yataktayd?, hareketsiz ?ylece
yat?yordu. Adam?n kulaklar? a??r i?itiyordu. Ancak kar?s?n?n nefes ald???na dair herhangi bir
belirtide yoktu. G?zleri ya?la dolu i?inde bir umutla yata?a do?ru e?ildi. Kar?s?n?n nefes
al?p veri?ini duyam?yordu. Eli aya?? birbirine dola?m?? solu?u kesilmi? ne yapaca??n?
?a??rm?? bir haldeydi ba??rmaya ?al???yor bir t?rl? ba?aram?yordu. Elini kar?s?n?n g??s?ne
koyup kar?s?n? sarsmaya ba?lad? fakat olmaz kad?n uyanm?yordu. Daha ?iddetli sarsmaya ba?lad?
bir taraftan g?zya?lar? durmuyordu. Kad?n birden g?zlerini a?t?. Dur bey ne oluyor Allah
a?k?na ne yap?yorsun dedi. Adam?n a?z? bir kar?? a??k kalm??t?. Kar?s? g?zlerini a?m?? onunla
konu?uyordu. Kar?s?n?n boynuna sar?l?verdi. Kad?n hay?rd?r bey dedi erkencisin bug?n. Adam
saatine bakt? saat daha yeni sekiz olmu?tu oysa, g?zleride art?k pek iyi g?rm?yordu.
?ocuklar?n okula gidi? saatinden anlamal?yd?m diye d???nd?. Kad?n ila?lar bana a??r geliyor
derin uyuyorum dedi. Zor uyanabildim. Adam gitti radyoyu a?t? ?ark? ?almaya ba?lam??t?.
Her sabah eve girdi?inde ?alan ?ark?yd? bu koltu?a oturdu yine d???nmeye ba?lad?. Bu arada
kar?s? mutfakta kahvalt? haz?rlamaya koyulmu?tu. Adam d???n?rken koltukta uyuyakalm??t?
?imdi. Aradan birka? dakika ge?mi?ti ki b?y?k bir g?r?lt?yle s??ray?verdi yerinden. Ses
mutfaktan gelmi?ti. Mutfa?a do?ru ko?ar ad?mlarla ilerledi. Kar??la?t??? manzara kan?n?
dondurmu?tu. Mutfa??n ?st?nde bulunan ?at? ??km??t?. Mutfakta kahvalt? haz?rlamak i?in
u?ra?an kar?s? y?k?lan ?at?n?n alt?nda kalm?? kanlar i?inde ?ylece yat?yordu. Adam?n
???l?klar?, hayk?r??lar? caddenin kar??s?na kadar ula?m??t?. Adam bir taraftan kar?s?n?n
?zerindeki molozlar? kald?rmaya ?al???yor bir taraftan da yard?m i?in ba??r?yordu. Etraftaki
insanlar ?itlerden atlay?p evin y?k?lan k?sm?na do?ru ko?uyor yard?m etmeye ?al???yorlard?.
Ancak nafile bah??van?n elli y?ll?k hayat arkada?? feci bir ?ekilde can vermi?ti.Bah??van?n
g?z ya?lar? ve ???l?klar? aras?nda kanlar i?inde cans?z bah??van?n kollar?ndayd? ?imdi....

G?z?nden ya?lar s?z?lm?yordu ya?l? adam?n. Donmu? kalm??t?. Kuca??nda kanlara bulanm?? e?i.
Nefesi h?zland? etraftaki insanlar?n ismini seslendi?ini duyuyor ama anlamland?ram?yordu.
Hava kararmaya ba?lad? dedi ama kararan hava de?ildi. Bu duruma daha fazla dayanamayan bedeni
??km?? ve bay?lm??t?.

Talihi bak ya. Mutfa??n ?at?s? y?k?ls?n. Sen de tam o dakika mutfakta ol. ?lece?i varm??
demek. ?ok iyi kad?nd?. Hi?bir kom?usundan ?ikayet duymad?m. Kom?ular durumu tahlil etmeye
ba?lam??t?. Ya?l? adam?n bilinci yerine geliyordu ama g?zlerini a?mad?. Talihe bak ki onu
mutfa?a yollayan bendim diye i?inden ge?irdi. Adam kendini su?laman?n yanl?? olaca??n?
biliyordu. Kalk?p gitmek istedi tek kelime duymak istemiyordu. Kalkt? ama ayn? h?zla
kafas?n? yere b?rakt?. Hi? g?c? kalmam?? sand? bir an. Bir saat ge?ti birka? lokma yedikten
sonra kendine geldi. ?ay?n yan?nda bir sigara yakt?.

Sigara garip bir tat b?rak?yordu a?z?nda. G?c?n? yeterince toplam??t?. D??ar? ??kt?.
Bah?eden ge?erken ?i?ekleri ?i?nemek geldi i?inden. Nedenini d???nmedi ama yapmad? da. ??nk?
en sevdi?i ?i?ek...... Yine onu hat?rlad? ve ad?mlar?n? biraz daha s?kla?t?rarak uzakla?t?.

Kendini yar?m gibi hissediyordu. Sanki v?cudunun yar?s? t?m yetisini kaybetmi?ti. Bu olaydan
sonra. G?z? derinlik duygusunu yitirmi?ti. G?rd??? nerede tam karar veremiyordu. Sesler
uzak m? yak?n m?? Bunu yapan ?z?nt? m? diye d???nd?. G?zlerine inen ya?lara engel olam?yordu.
Seni seviyorum dedi ya?l? adam. En son ne zaman s?yledi?ini unuttu?u bu s?ze ger?ek anlam?n?
y?kledi?ini hissetti. Adam y?r?meye devam ediyordu. Sanki bildi?i bir yola gidiyormu? gibiydi,
sanki bir yar?s? onu g?t?r?yor gibi hissetti.

G?zleri bir konuda anla?m??lard?. ikisi de durmaks?z?n ya?lar d?k?yorlard?. Ya?mur arka
planda bu ya?lara e?lik etmeye ba?lam??t?. Ya?l? adam ceketini iyice ?zerine ?ekip kapamaya
?al??mad?. Ayn? ?ekilde devam etti yola. ?l?enin kuzey do?usundaki ormana gelmi?ti. Burada
ne i?im var diye bir his ge?ti i?inden. ???meye ba?lad? aniden. Arkas?ndan bir ses geldi?ini
sand?. D?n?p bakt???nda kar??s?nda hi?bir ?ey yoktu. Tam benim hayat?m?n geri kalan? dedi.
Bende de hi?bir ?ey yok.

Biraz daha dikkatli dinleyince bir ses duydu. Ger?ekten duydu buna emindi. Bir korku duymadan
sese do?ru ilerledi. ?yice yak?nla??nca bunun bir kedi oldu?unu fark etti. Ama kedinin durumu
iyi de?ildi. hemen yak?ndaki yolda bir araba ?arpm?? olabilir diye d???nd? kediyi almak i?in
e?ildi?inde. Kedi g?c?n?n son demlerindeydi ve ?zerine gelen ele kar?? koyamad?. Ya?l? adam
ne kadar garip dedi. Acaba beni buraya kadar s?r?kleyen sen miydin diye kediye soruyordu.
Kedinin ac? ?ekti?i belliydi. Ne kadar s?redir orada oldu?unu bilmiyordu ya?l? adam eve
d?n?nce kedinin yaralar?yla ilgilendi. A?l???n? giderdi. Akl?na bir soru tak?lm??t?.
E?er e?i ?lmeseydi oraya hi? gitmeyecekti. Muhtemelende kedi ?lecekti. Peki bunun i?in kedi
su?lanabilir mi diye d???nd?. Kadere boyun e?mekti elinden gelen.

?l?m?n?n ?zerinden be? g?n ge?mi?ti. Ya?l? adam hala hat?ralarla sarma? dola? ya??yordu. Ak?am?n ilerleyen bir saatinde d???ncelerini bo?altmak i?in
kar?s?n? kar??nda g?r?yormu? gibi konu?maya ba?lad?.
Seni g?rd?kten sonra
ya?ad???m her dakika seni sevdim. O g?n mutfakta ben ?lmek isterdim senin yerine. En az?ndan
yan?nda olmal?yd?m. Beraber yine her sabah ?alan o ?ark?da sana e?lik etmeliydim. Huzur
veren siyah g?zlerinden bir par?a daha huzur almal?yd?m. O sabah seni hi? uyand?rmamal?yd?m.
Seni seviyorum, seni ?zl?yorum, bu kediyi o g?n bulmasayd?m dayanamazd?m bu sessizli?e,
sensizli?e, yaln?zl??a
?imdi bu kedi bana senden hediye ve ben e?er
onun ihtiyac?n? kar??lamazsam yan?na geldi?imde beni affetmezdin. Biliyorum o gece beni
oraya sen ?ektin. Biliyorum beni sevsen de ya?amam? istersin olabildi?ince. Biliyorum bu kedi ile beni hayatta tutmak istiyorsun. Benden son iste?ini yerine getirece?im dedi ya?l? adam ve duymamas?n? istercesine ama yine de fark?nda olmas? i?in bir f?s?lt? bir sitem gibi ?u c?mle d?k?ld? a?z?ndan. Bil ki seni ?ok ?zledim...........

w00w
Güzel Çalışma Teşekkürler...
Ara
w00w
İşin içinde Yılmaz olurda güzel olmazmı ? Emeğinize sağlık okudum gayet güzel...
Ara
Liseli_k?z
PAYLASIMİÇİN TŞK EDERİM GÜZEL OLMUS
Ara
MasaL_perisi
Teşekürler...Smile
Nankör saysalar bile Onu (kediye) hayatta tutunmak için dost da olabiliyor...
Ara
YARGIÇ
Aslında en güzeli hikayenin okunuyor olması acaba sürekli berabermi yazmamız gerekiyordu.
Ara
ROSE
teşekkürler isyanbitmez ve kuzim çalışmanız çok güzel olmuş..... yazan elleriniz dert görmesin.....
Ara
isyanbitmez
Liseli_k?z Adlı Kullanıcıdan Alıntı:PAYLASIM???N T?K EDER?M G?ZEL OLMUS
biz te?ekk?r ederiz. okudu?un i?in...........
isyanbitmez
MasaL_perisi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Te?ek?rler...Smile
Nank?r saysalar bile Onu (kediye) hayatta tutunmak i?in dost da olabiliyor...
rica ederiz. kediler nank?r de?ildir. hi?bir hayvan iyilik ya da k?t?l?k bilmez. insanlar hep bir sebep arar hayata tutunmak i?in. sebepler olmasa ya?amak zorla??r........
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Asl?nda en g?zeli hikayenin okunuyor olmas? acaba s?rekli berabermi yazmam?z gerekiyordu.
forumlarda ?nemli bir noktad?r. yaz?n?n uzunlu?u ile okunabilirli?i aras?ndaki ba?lant? ters i?ler. yaz? k?sald?k?a okunma fazlala??r.uzad?k?a azal?r. okuyanlar genelde ya b?l?m? sevmeden yada yazan ki?inin daha ?nceki yaz?lar?ndan okurlar . dedi?in gibi hikayenin okunuyor olmas? en g?zel taraf?. beraber yaz?p senin g?zel yaz?lar?n? bozmay?m. ama bu tip ?al??malara devam etmeyi isterim ben de ............

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-06-2024, 06:01 AM