:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kim Kazand??Kim Kaybetti?
ROSE
kim kazand? ? kim kaybetti ? Bir g?n daha yoklu?unla ba?lad?…
Art?k saym?yorum ka??nc? g?nd? bu. Hem ne fark eder ki saysam? Seni geri mi getirir?.. Bakmad???n her yerde ben var?m ?imdi, sense bende yoklu?unla bir ken!.. ne fark eder gelsen?... Yoklu?unun ertesi g?nlerinden birinde olmam? ne de?i?tirir ki?...

Hala ; her ?ark?y? sana ad?yorum. Maviyi, bana huzur veren g?zlerinde yitireli t?m renkler siyah ve beyaz bana.. G?r?p de incitmesinler sana olan sevgimi , incitip de beni daha beter kahretmesinler diye g?z ya?lar?m? i?ime ak?t?yorum..

Her g?n biraz daha ge?… oysa ; bu ne ?eli?kidir ki, ben g?zlerine son bakt???m yerde zaman? durdurmu?tum… Gidip-gelmelerinde ke?ke kendini de bana getirseydin…
Ben seni s?rekli ?o?alt?rken i?imde: sen yoklu?unu bana yadigar b?rakmasayd?n, ?u sat?rlara d??t?klerim ; bu k???c?k y?re?imde, sana b?y?tt???m kocaman sevginin yans?malar? olurdu..

Seni sevmek ;

Azald?k?a seninle ?o?alman?n,
ak?l almaz ?eli?kisinden s?z?len bir mutluluktur..
yoklu?unda, seni ya?ayabilmenin di?er bir ad?d?r..

Sana ba?lanmak ;

ak?p giden zaman? tutmak kadar zor.

Ucunda, ne oldu?unu g?remedi?in bir t?nelde
y?r?mek gibi seninle olmak.

?zlemin ise, i?ten i?e yakan bir ate?.

Sensizlik;
hasret r?zgarlar?yla savrulup gitmek gibi.

Seni d???nmek;
benli?inden vazge?mek gibi.

Bense :
Ba?land?m hi? kopmamacas?na sana …
Y?r?d?m seninle bir bilinmezli?e…
Yand?m ?zlemlerin en korkuncuyla…
Savrulup hasretinle, gittim bir bilinmezli?e …
Vazge?tim benli?imden, sen olay?m diye…

Seni, sensizli?inde sevebilmeyi ??reneli ka? zaman oldu hat?rlam?yorum… her g?n bin kere ?l?rken bile, bir kez olsun ?lemeyen bir y?re?in daha ka? kez ?lmesi gerekir? …
S?ylesene! Bir y?rek ka? kez ?lebilir ki?

Nice y?k?lmalar?mda ;tekrar aya?a kalmak, y?re?imde a?t???n tarifi imkans?z yaralar? kapatmak, yaratt???n f?rt?nan?n i?inde enkaza d?nen ruhumu, tekrar s?? limanlara ta??y?p onarmak i?in ge?irdi?im s?re?te kapatt?m kap?lar?m?… kendimi bile almad?m i? d?nyama, kendimden de ka?t?m ka?abildi?im yere kadar… ve bir g?n durup psikopat?ms? bir sakinlikle, aya?a kalk?p yaralar?m? sard?m, ruhumu ar?nd?rd?m yeniledim u?tan uca, ve a?t?m kap?lar?m? hayata… ve yine do?ru/yanl?? kavramlar?n? bir kenara b?rak?p, y?re?imi a?k?n cephesinden sald?m sevdana… kimin ne diyip, ne d???nece?ini ?nemsemedim bile… Ben, seni yoklu?unda bile severken mutluydum ??nk?…

Ben seni yoklu?unda bile sevmi?tim ?yle de?il mi? ?imdi bu kadar sars?lmalar?m?n ?eli?kisinde gizli kalan traji-komik durumu yazsam sana, anlar m?yd?n beni? Hi????? sanm?yorum… anlaman? bekledi?imi de…

Ben herkesten farkl?yd?m de?il mi? ?yle ise neredesin ?imdi , neden yoksun ? bunda ki ?eli?kiyi, hangi s?z?nle anlat?r beni ikna edebilirsin ki yoklu?una? Sahi , var olmu? muydun hi??

Kimilerine delilik gibi gelse de; ben a?larken, senin gidiyor olmana ra?men bile, i?imde ?yle masumsunki, seni ya?atma ad?na nas?l bir direni? ?stlendi?imi kimse anlay?p, kabul etmese de ben ald?rm?yorum art?k.. ??nk?; sevmek ise, ben seni sonuna kadar sevdim… Sen hi? bilmesen de, bu y?rek hala seninle at?yor… ?mkans?z a?k falan derler ya ; sanki, ben bunun i?in yarat?lm???m gibi gelse de ?o?u zaman, bundan ?ikayetim hi? olmad?… Hem, neden olsun ki yoklu?unla sen birken bende…

Bu nas?l bir d?zen, nas?l bir adalettir Ya Rab!... anlayam?yorum bazen, ho? anlasam ne de?i?ecek ki? Bende ki seni, ben d???nda kimse silemeyecekken!...

Cezas?n?n ne zaman bitece?ini bilmeyen, binlerce y?ld?r su?unun ne oldu?unu bilmeden k?rek cezas?na ?apt?r?lm??, y?z?ne s?rg?n bir h?k?ml?yd?m art?k .. Bir g?n sana kavu?aca??m? hayal ederken, g?zlerimde sakl? kalan umudu korumak i?indi bu hayata direni?im..

Umut de?il miydi bu hayata bizi ba?layan? ??imizdeki ?ocu?un besin kayna??, imkans?zlar? m?mk?n k?lan o m?thi? his, o de?il miydi gecenin en karanl?k an?n?n ?afa?a en yak?n an oldu?unu hat?rlatan? Umutlar?n? yitirmi? bir insan nas?l olurdu? Acaba, neler hissederdi bu hayata kar??n? Hi?bir zaman bilemedim.. ?ans?m vard? ki, hi? tatmad?m bu duyguyu.. Ben umutlar?m? hayallerimle besledim, hayallerimi ise i?imde ki ?ocu?a b?rakt?m..

Ya?amak zorunda b?rak?ld???m iyi/k?t? b?t?n duygulara ra?men, ben umudumu hi? kaybetmedim… Elbet, benimde ?lmeden ?nce g?zel bir g?n?m olacakt?.. ho? bu hayatta bir insan?n ba??na gelebilecek en iyi ?ey ?l?mken… daha neyi niye bekliyordum hala bilmiyorum… J

Biliyordum, hissediyordum ama s?yleyemiyordum ?o?u zaman : y?z?ne, sevdana s?rg?n g?nlerimde, ac? ve h?z?n ku?atmalar?yla ?evrelenmi? yitik saatlerimde bile i?imdeki ?ocuk ; “Hey! Sana yak??an? yap! kalk aya?a!, daha oynayaca??m?z ?ok oyun var diyordu..” ?ocuk i?te, ama hakl?yd?… ben bana yak??an? yapt?m... Hayat her ?eye ra?men ya?amaya de?er! Ne ac?lar, ne mutsuzluklar, ne h?z?nler beynimden bu d???nceyi kaz?yamad?.. Sen olsan da olmasan da; “hayatta hala g?zel ?eyler olabiliyor”du. Ve ben bunu ?ok iyi biliyordum… ?yle de oldu…

Kim kazand?? kim kaybetti ? bunu anlad???nda bil ki , ula?amayaca??n her yerde ben olaca??m…
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 03:02 PM