:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dua
acemhe
Küçük çocukvirgs.gif deniz kenarında oturmuşvirgs.gif gözlerini de ilerdeki bir noktaya dikmişti. Belki de bir saatt...ir öylece duruyordu. Onun bu halivirgs.gif alışveriş için balıkçı sandallarının kıyıya dönmesini bekleyen bir ihtiyarın dikkatini çekti. Yaşlı adam seke seke onun yanına gidip:

- Merhaba delikanlı!. dedi. Bu gün deniz çok harika...... değil mi?

Küçük çocukvirgs.gif başını çevirmeden;

- Ama rüzgarlıvirgs.gif dedi. Topum denize düşünce sürekleyip götürdü.

Adamvirgs.gif çocuğun yanına oturup:

- Eğer biraz genç olsaydımvirgs.gif yüzüp onu alırdım!. dedi. Ama şimdi adım bile atamıyorum.

Küçük çocukvirgs.gif ona cevap vermedi. Ve kıyıdan uzaklaşan topunu daha iyi görebilmek içinvirgs.gif hemen yanındaki tümseğe çıktı. Yaşlı adamvirgs.gif sakin bir ses tonuyla:

- Ümidini hiçbir zaman kaybetme!. dedi. Bence dua etsen çok iyi olur.

Çocukvirgs.gif büyük bir sevinçle:

- Dua etsem topum geri gelir mi? diye sordu. Denize düştüğü yeri bilir mi?

- Allah isterse eğervirgs.gif ona öğretir!. dedi ihtiyar. Topun geri gelmese devirgs.gif duaların sevabı sana yeter.

Küçük çocukvirgs.gif yaşlı adamın sözlerini biraz düşündükten sonravirgs.gif her okuduğunda dedesinden bahşiş kopardığı duaları ard arda sıraladı. Daha sonra davirgs.gif topun dönmesi için Allah'tan yardım istedi. Ama üzüntüsü azalmamıştı. O topa bir sürü para harcamışvirgs.gif bayram parasını bile ona katmıştı. Şimdi artık tek şansıvirgs.gif bazen olduğu gibivirgs.gif rüzgarın aniden yön değiştirmesiydi. Ama deniz çok büyüktüvirgs.gif topu ise küçücük...

Akşam üstü hava biraz daha sertleşti. Ve güneş batmak üzereyken sandallar döndü. Çocuk eve gitmek istemiyordu. Bu yüzden de ihtiyarla birlikte oyalandı. Yaşlı adamvirgs.gif hep aynı balıkçıdan alışveriş yapardı. Sonunda onu bulup:

- Avınız inşaAllah iyi geçmiştir!. dedi. Eğer varsavirgs.gif birkaç kilo alabilirim.

Sandaldaki adamvirgs.gif bir kova içindeki balıkları gösterip:

- Zaten ancak o kadarcık tutmuştumvirgs.gif dedi. Denizde "av" diye bir şey kalmadı.

- Dua etmeyi denediniz mi? diye atıldı çocuk. Ümidinizi sakın kaybetmeyin!.

Balıkçı için her şey tesadüftü. Bunun için de "rasgele" derlerdi. Ama şimdi bir şey hatırlamıştı. Yıllar yılı unuttuğu bir şeyi.

Çocuğun yanaklarını okşarken:

- Dua ha!. diye mırıldandı. O zaman tutar mıyım?

- Tutamasanız bilevirgs.gif duaların sevabı size yetervirgs.gif dedi çocuk. Bunu yeni öğrendim.

Balıkçıvirgs.gif böyle bir sözu ilk defa duyuyordu. Başını ağır ağır sallayarak:

- Ben de yeni öğrendim!. diye gülümsedi. Üstelik de küçük bir öğretmenden.

Çocukvirgs.gif bu sözlerden çok hoşlanmıştı. Artık topun gitmesine üzülmüyordu. Yanındaki yaşlı adam ona bir göz kırparkenvirgs.gif balıkçı tekrar sandala yöneldi ve ağların üzerindeki eski örtüyü açtı. Bir top vardı orada. Henüz ıslak olduğundanvirgs.gif ışıl ışıl parıldayan bir futbol topu.

Balıkçıvirgs.gif onu çocuğa uzatıp:

- Öğretmenlerin hakkı hiç ödenmez!. dedi. Bunu biraz önce denizde buldum.

Küçük çocukvirgs.gif rüyada olmalıydı. Hiç beklenmedik şeylerin yaşandığı bir rüya. Aceleyle sağa sola bakındı. Ama herşey gerçekti. Balıkçı davirgs.gif sandal davirgs.gif ihtiyar da... Topu isevirgs.gif işte ellerindeydi. Ona sıkıca sarılıp:

- Bir daha benden izinsiz gezmek yok!. dedi. Ya dua etmeseydim ne olurdu?

Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 10:55 PM