:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietzsche'den / Aforizmalar
acemhe
*Kendi alevlerinizde yanmaya hazır olmalısınız: Önce kül olmadan kendinizi nasıl yenileyebilirsiniz?

*Ümit en son kötülüktür, çünkü işkenceyi uzatır

*İnsan ruhu yaptığı seçimlerle belirlenir.

*Özdeyişler halinde ve kanıyla yazan kimse okunmayı değil, ezberlenmeyi ister.

*Bilgi ermişleri olmak elinizden gelmiyorsa, hiç değilse bilgi savaşçıları olun.

*Ve ceza, saldırgan için aynı zamanda bir hak ve şeref olmazsa, cezanız eksik olsun!

*Yele karşı tükürmekten sakınınız!

*Peki siz, dostlar, beğeni ve beğenme tartışılmaz mı diyorsunuz? Fakat bütün hayat beğeni, ve beğenme üstüne bir tartışmadır!

*Kendin alabileceğin bir hakkı, bırakmayacaksın sana vermelerine!

*Neysen "O" ol!

*Ruh, hayatın bağrına saplanan hayattır.

*Her şey birbirinden daha gereklidir.

*Acı der: "Yıkıl!"

*Seni seviyorsam sana ne bundan?

*İnaçlar hakikat düşmanları olarak, yalanlardan daha tehlikelidir.

*İnsanlar eşit degildirler.

*Ne denli yükselirsek, uçmak bilmeyenlere o denli küçük görünürüz.

*Kadını kadının içinde özgürlüğe kavuşturmalı!

*Uçurumları sevenin kanatları olmalı.

*En yüce dağlara tırmanan güler bütün acıklı oyunlara ve acıklı gerçeklere!

*Kadının nasıl bir nimet olduğunu tüm derinliği ile hissetmek gereklidir.

*Neden'i olan, nasıl'a katlanır.

*Bizler arzu edilenden ziyade arzulamaya aşığız.

*Ey ulu yıldız! kendilerine ışık saçtıkların olmasaydı, saadetin nerde kalırdı!

*Zayıflar bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar.

*Gerçekten de hayatın anlamı olmasaydı, ve ben anlamsızı seçmek zorunda olsaydım, bence de en seçilesi anlamsızlık olurdu bu.

*Yaşama karşı sorumluluğumuz daha yücesini yaratmaktır.Daha alçağını değil.

*Siz yükselmek isteyince yukarıya bakarsınız, bense aşağıya bakarım çünkü yükselmişim.

*Bir uçurumun içine baktığnızda, uçurumda sizin içinize bakar.

*İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.

*Ruh arayanda, hiç ruh yoktur.

*Ancak öbürgündür benim olan.Kimileri öldükten sonra doğar.

*İnanç gerçeği bilmek istememektir.

*Yüksek dağda buz içinde gönüllü yaşamaktır Felsefe.

*Şüphe değil, kesinliktir insanı deli eden...!

*Hep öğrenci kalan insan, öğretmenine borcunu kötü ödüyor demektir.

*Bugüne dek varlığa karşı en büyük itiraz neydi? tanrı...!

*Kendini bilgiye adayan için yalnızca düşmanını sevmek yetmez;dostuna da kin duyabilmelidir.

*Tek bir şey olabilmek, tek bir şeye varabilmek için, çok yerde, çok şey olmak, bu bendeki sağduyudur.

*Sanat hakikatten daha değerlidir.

*Nihilizm ne demektir? En yüksek değerlerin, kendilerini değerden düşürmesi.

*Nerede canlı bulduysam, orada güç iradesi buldum; hizmet edenlerin iradesinde bile efendi olma iradesi buldum.

*Ben, iki insanın daha yüce hakikati bulmak için, bir ihtirası paylaştığı bir aşk düşünüyorum.

*Uygarlık tarafından yokedilme tehlikesiyle karşı karşıya olan bir uygarlık çağını yaşıyoruz.

*Bütün yargılayanların gözünden bir cellat bakar.

*Erdem uyumuşsa deha zinde kalkar.

*İnsanlar ışığın çevresinde toplaşırlar, daha iyi görmek için değil, daha iyi parıldamak için.

*Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

*Beklemek ahlaksız kılar.

*Kanmışlıklar, dogruluğun yalanlardan daha tehlikeli düşmanlarıdır.

*Ölümün son iyiliği bir daha ölümün olmamasıdır.

*Beni öldürmeyen şey beni güçlendirir.

Düşünüyorum Öyleyse Vurun...!

Ara
acemhe
Yoldaşlar arar yaratıcı ve hasat arkadaşları: Çünkü ona göre herşey olgun hasat için. Ama yüz orağı yok onun: Bu yüzden yolar başakları öfkeli öfkeli. Yoldaşlar arar yaratıcı, oraklarını bilemesini bilen yoldaşlar. Yıkıcılar denecek onlara, iyi ile kötüyü hor görenler denecek. Hasatçılar ve şenlik edenler onlar halbuki. Kendi gibi yaratıcılar arıyor Zerdüşt, hasat arkadaşları ve şenlik arkadaşları arıyor: Sürülerle, çobanlarla, cesetlerle işi ne Zerdüştün! Ve sen benim ilk yoldaşım, hoşçakal! Ağacının kovuğuna güzelce gömdüm seni, güzelce sakladım seni kurtlardan. Ama veda ediyorum şimdi sana, zira vakit erişti. Bir seherle öbür seher arası yeni bir gerçek ayan oldu bana.
Ara
acemhe
"Evlilik cömert bir şeydir. Her zaman iki kişi olmak için, sevgiyle dolu kalmak için cömerttir. Evet Evlilik bağı kutsaldır..."

"Evlilik bağını koparmanız onun sizi koparmasından iyidir.."

"Yine de en çok çiy damlası, en sessiz gecede düşer.."

"Şimdiki anı yaşıyamıyorum. Ya geçmişte ya da asla olamayacak bir gelecekte yaşıyorum.."

"Şehvet, topuklarımızı kemiren bir orospudur! Ve bu orospudan bir parça et esirgendiğinde bir parça ruh için yalvarmayı çok iyi becerir.."

"İdeal evlilik ilişkisi, her iki insanında yaşamını sürdürmesi için bu ilişkiye muhtaç olmadığı zaman kurulandır.."

Friderich Nietzsche
Ara
riukeen
*Ne denli yükselirsek, uçmak bilmeyenlere o denli küçük görünürüz. derken ben orayı o denli deli görünürüz derim Big Grin

bide bazı havada uçanlar havadan bakınca bazı kişilere kendinden düşük sanabiliyo Big Grin

*İnançlar hakikat düşmanları olarak, yalanlardan daha tehlikelidir.
Doğru söze ne denir..
Ara
okeanos
*Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 05:55 PM