:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hayat Neden Bu Kadar Sıkıcı ? Diyenlere...
acemhe
Hayat Neden Bu Kadar Sıkıcı ?

DiyenLere …

Akıcı ve sürükleyici bir anlatım İle …

ÖzeL Çalışma ...
Boş Bir zamanınızda Okuyunuz !

“Bugün ne Yaptın ? “ Hiiiç Aynı işte ne olsun ! DiyenLere anlatacak bir çok şeyi olması için …
Şimdilerde insanlığın en büyük sorun bu … Hayatın sıkıcı monoton olması dışarıya dahi çıkmak istememek gün ışığı görmemek … Herşeyin aynı olması insanın canını sıkıyor elbet bunaltıyor depresyona sokuyor … Sonuç ; hayatı suçluyoruz hayata soru soruyoruz neden bu kadar sıkıcı neden herşey aynı diye ? Peki bu soruyu hiç kendimize sorduk mu ?
Bugün neler yaptınız ? Şu ana kadar yaptığın şeyleri bana bir anlatır mısın ? Peki ya dün ? İyi de anlattıklarının dün ile bugün arasında ki farkı yok ki ! Dün ne yaptıysan bugünde aynısını yapmışsın … İşden gelmişsin evine yorgun argın yemeğini yemiş az dinlenmiş bilgisayarın başına geçmişsin .. Ya da okuldan gelmiş yemeğini yemiş az ders çalışmışsın tamam ! Tek değişiklik dünkü okudukların ile bugün kü okuduğun yazıtLar ! Peki dün neler okudun kaç tanesini hatırlıyorsun ?
Biliyorum bende böyle sorular sordukça sorunu iyice büyütüyorum ! Böyle düşünmeniz normal ancak olayın esasî tarafı sorunu kendi kendimizin büyütmesi … Yani sorunun kendimiz olması … Hayatında değişiklik yapmıyorsun hiç ! Demek istediğim şey işini okulunu arkadaşlarını değiştirmek değil … Demek istediğim şey kendini değiştirmek … Yani hayatı değiştirmek çünkü hayattaki herkes senin için varoldu onları lehine çevirmek senin elinde ! Demek istediğim şey işten ya da okuldan eve geldikten sonra her zaman ki gibi olmaman git yeni birşeyler üret ! MeseLa bir spor kulubune üye ol ! Hayır hayır yorulmazsın kafanı hiç yorma ! ya da git bir kütüphaneye al eline değişik bir kitap ! Hiç te sıkıcı değil asıL sıkıcı olan senin bunları sıkıcı görmen ! Kaç kez gittin bir spor kulubüne ya da kütüphaneye müzeye ? Gir bir Lokantaya ya da ne bileyim işte şimdilerde cafe diyorlar hiç yemediğin yemekleri tat ! Hiç giymediğin elbiseleri giy !
İnsanOğlunun özgürlüğü kısıtlanmadık sürece en hızlı yaşadığı dönem çocukluktur ! Neden biliyor musunuz ? Çünkü çocukluğunuzda herşeyi merak edersiniz .. Öğrenmek yeni birşeyler üretmek … Çünkü çocukluğunuzda hayatı galeye almazsınız ! Şimdide öyle olun hayatı kaleye hiç almayın … O zaten sizi alıyor ne gerek var ikinizin de aynı şeyi düşünmesine ! Siz sadece gerekli materyalleri düşünün tamam ! Gideceğiniz ve yapacaklarını yeni şeyler için gerekli parayı kazanın tamam ! Gerisi hiç önemli değil ! Burada ben bile heyecanlandım
Unutmayın siz depresyonada girseniz sesiniz kısılana kadar bağırsanızda hayatın sıkıcı olduğunu o hiç dinlemez … Kum saati devamLı devrilmiş durumdadır ve o kumLar daima akmaya devam eder siz ölene dek … Sizin ne durumda olduğunuzu hiç önemsemeden ! Zamanın ve hayatın bu kazığına göz yummayın bir çocuk olun ve gittiğiniz gördüğünüz yerlere dahi sanki ilk kez gidiyormuş gibi heyecanLa gidin ! Binlerce Kez gittiğiniz yer sıkıcı olmaz çünkü sadece gittiniz hiç araştırmadınız ! Bu sefer gidin araştırın ! Gidin hiç oturmadığınız bir koltuğa oturun ! Bazılarının yaptıklarına apttallık dediğiniz şeyleri deneyin .. Emin olun bazen aptal olmak eğlenceli oluyor
Dediğim gibi zaman akıp gidiyor ve hayatımıza yıllar ekleniyor sürekli ! Peki yıllarımıza hayat ekleye biliyor muyuz ? o zaman durma hadi kalk eline bir kağıt kalem al ve yarın yapılacakların gezilecek yerlerin alınacakların listesini çıkar !
Ve yarın eğer boş bir vaktin olursa buraya da yorum yaz olur mu ? Dediğim gibi boş bir vaktin kalırsa değerli zamanını çalmak istemiyorum …

Eee Bugün Neler Yaptın ? Anlatsana !
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnsan Neden Sever? acemhe 0 417 06-05-2010, Saat: 09:36 PM
Son Yorum: acemhe
  Düşlediğim Kadar İnsanım, İnsan Olduğum Kadar Hatalı acemhe 0 408 06-05-2010, Saat: 01:41 AM
  Erkekler kadınları neden dinlemez acemhe 0 387 05-16-2010, Saat: 10:34 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 01:22 AM