:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aşk Yasak, Hayallerde mi?
icimdekises
Sizinki hiç olmayacak bir hayal, ikiniz içinde yasak bir sevgi ama hayallerde mi yasak? Sevgiliniz varsa, sözlüyseniz, nişanlıysanız ya da evliyseniz kalbinizi kapatır, “aradığımı buldum, çok seviyorum ve bana başkası haram” dersiniz. Bir gün, iki gün aylar hatta yıllar geçer kalbiniz mühürlenmiştir artık. Kalbiniz kaysa da bazen kontrol sizdedir hep doğruyu bulursunuz. Her şey monotonlaştığında, hayattan beklentilerinizin azaldığı, mutluyum sanarak yaşadığınız günlerde sokakta, bindiğiniz bir otobüste yada işyerinizde biriyle tanışırsınız. Başta normaldir her şey… Sonra onun adının geçtiği yerlerde ne iş yapıyorsanız yapın kafanız kalkmaya başlar refleks gibi istem dışı bir anda. Her geçen gün sohbetleriniz uzar, ne güzel arkadaş olmuşunuzdur artık! Sonra onu görmediğiniz günler güzel geçmemeye başlar yavaş yavaş arkadaşım diyerek sadece kendiniz kandırdığınızı anlarsınız. Siz kalbinize ne kadar yasak bir aşk deseniz de, hep sözünüzü dinleyen kalbiniz artık söz dinlemez. Her şarkıda onu bulursunuz:
Küçücük bir bakışın,
Çözer beni kolayca,
Kenetlenmiş parmaklar gibi ,
Sımsıkı kapanmış olsam”
Evet artık küçücük bir bakışı bile çözüyordur sizi… Aşk yasaktır size hayaller demi yasak… Hayaller kurarsınız masumca “Müzik çalıyordur siz el ele diz dize oturmuşunuzdur herkes sevgisiniz; değişik biçimde gösterir ya siz öperek; onu öpüyor öpüyor öpüyorsunuzdur. Hayali bile öyle güzeldir ki. Bir süre böyle gider sonra onu yanlış anladığınızı düşünmeye başlarsınız onun için sıradan birisinizdir belki de… Düşünce beyninizi kemirir hayalleriniz bile yok olmuştur artık onu unutmaya çalışırsınız. Bir süre mümkün olduğunca görüşmezsiniz ama kalbiniz söz dinlemiyor yine bir şekilde bir araya gelirsiniz sohbet derinleşir birden o olmasaydı dersiniz… (?) Bir anda dünyanın en mutlu insanı olursunuz aslında sizi sevdiğini filan söylememiştir sadece o olmasaydı… demiştir. Sizin sevginiz dağdır onunki bir ağaç belki ama o ağacın olduğunu bilmek sizin için o kadar değerlidir ki.. Artık onu göremesenizde kalbinizin bir, ona dokunamazsanız da sizin olduğunuzu biliyorsunuz, seviyorum diyemezseniz de kalbinizin sıcaklığı onu kilometrelerce öteden yakar Hayali bile güzel deyip yine o şarkıyı dinlersiniz:
Bak yıldızlar altında gözlerimin içine
Duy rüzgarların bize anlattığı bir şey var
Bir fısıltı gibi bazen o en büyük çığlıklar
Bilmezler mi gelir geçer en büyük fırtınalar
Biz aşkı meleklerden çaldık
Birbirimize sımsıkı bağlandık...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yasak aşkıma.. blade17hakan 2 589 03-19-2009, Saat: 05:42 PM
Son Yorum: blade17hakan
  ((( Yasak Aşk )))) sevsen 8 913 10-15-2008, Saat: 07:44 PM