:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 çocuk sözü verene gelinlik valilikten!
acemhe
Başbakan Erdoğan'ın 3 çocuk tavsiyesini Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, promosyona dönüştürdü. Evlenecek çiftlere, 3 çocuk yapma şartıyla, gelinliklerin ücretsiz olarak valilik tarafından hediye edilecek.

"Kırıkkale'nin gelişmesi için nüfusu daha fazla artırmamız gerekiyor." diyen Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, ihtiyaç sahibi çiftlere, 3 çocuk yapma şartıyla, gelinliklerin ücretsiz olarak valilik tarafından hediye edileceğini açıkladı.

Bir sergi açılışına katılan Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Peker, Sosyal Hizmetler Müdürü Zühtü Bozdemir, İş-Kur Müdürü Nazım Ulu, Kültür ve Turizm Müdürü Yahya Kemal Er, Halk Eğitim Müdürü İbrahim Şimşek il müdürleri, okul müdürleri, kursiyerler ve kalabalık bir davetli katıldı. Serginin açılışını ise Belediye Başkanı Veli Korkmaz'ın eşi Nebahat Korkmaz tarafından yapıldı.

Gelinlik, salon takımları, ev mefruşatı ve takı takımları kursuna katılan 99 kursiyer yaklaşık 500 saat üzerinden düzenlenen kurs sonunda kursiyerlere önümüzdeki günlerde serfikalarının verileceği belirtilirken, kursiyerler günlük olarak iş-kurdan 15 TL yevmiye alarak kurslarını tamamladılar.

Kursiyerlerin bir birinden güzel el emeklerini ve göz nurlarının sergisini Vali Hakan Yusuf Güner, Belediye Başkanı Veli Korkmaz, eşi Nebahat Korkmaz ve il müdürleri tarafından serginin açılışı ile birlikte davetliler sergiyi gezerken izdiham hanımlar arasında izdiham yaşandı.

FAKİR AİLELERE GELİNLİK VERMEYE HAZIRIZ

Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, sergiyi gezmesinden sonra yaptığı açıklamada "Kırıkkale'nin gelişmesi için nüfusu daha fazla artırmamız gerekiyor. Onun için 3 çocuk yapma şartıyla Halk Eğitim Müdürlüğü ile görüştük fakirlerimize gelinlikler ücretsiz olarak valilik tarafından hediye edilecektir. Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından üretilen gelinliklerimiz vermeye hazırız. Bize müracaat etsinler" dedi.

Belediye Başkanı Veli Korkmaz ise "Burada açtığımız 3'ncü sergimiz. Halk Eğitim Merkezimizi böyle bir sergi açtığı için kutluyorum. Kentimiz de her geçen gün sergilerimiz göz kamaştırıyor. Önemli bir katkısı var. Bundan sonra inşallah satış merkezi ile katkıda bulunacak. Yeni yerlerimizi oluşturacağız. Daha modern sergiler açacağız, ayrıca Taşhan binalarımız ile sergilerimiz daha görkemli olacaktır. Satış merkezlerimiz ilgi odağı olacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ederim" diye konuştu.

kaynak: Haber7

Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 01:34 PM