:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?eh?t Mektubu.....
€BeRimSin
Sizden fiziksel anlamda ayr?lal? dur bakay?m 93 -2006 13 y?l olmu?.?imdi gibi hat?rlad???m 13 y?l ?nce A?T? de beni t?pk? bir damat gibi u?urlad???n ata (peygamber) oca??na u?urlad???n an halin g?z?m?n ?n?nde.Bana son kez sar?l?rken ki bu hakikaten son oldu.”hadi yavrum Bar???m,vatan sana emanet “ derken g?zlerinden d?k?len,o evlat hasretini unutmak m?mk?n m? anne.

Biliyor musun anne 13 y?l ?nce o kan? bozuklar?n yurdum da?lar?nda,i?te buras? bize ait ?erefsizce ”T.C” de kim oluyor diye bayra??m?z?, namusumuzu,g?klerden indirme c?retini g?stermeye kalk?yorlard? f?tursuzca salyalar?n? ak?tarak.??retmenimi ki bu yurdum insan?, cehaleti yenmek medeniyeti ??retmek i?in ko?ar ad?m gitmi?ti o vatan topra??na ve kalle??e katlediyorlard? bu vatan evlatlar?n?.Hen?z ben daha 25 g?nl?k askerken duyuyordum bu k?peklerin yapt?klar?n? E?irdir de i?im i?imi yiyiyordu “bekleyin ulan,az kald? Bar?? geliyor oraya “diye hayk?r?yordum.

Da??t?m olaca??m?z haberleri yay?ld???nda i?im i?ime s??m?yordu.Bir yandan da i?imi ?ansa b?rakmak istemiyordum i?ten i?e.Daha fazla dayanamad?m,bir g?n b?l?k komutan?m?z?n kar??s?na ??kt?m.Ya oraya ??kmazsa da??t?m?m?n diye uykular?m? kaybetmi?tim.??kr? y?zba??m?z?n kar??s?ndayd?m.Durumumu arz ettikden sonra y?zba??m?z?n g?zya?lr?na hakim olamad???n? g?rd?m i?im titriyordu.T?m b?l???n idolu olan ??kr? y?zba?? a?l?yordu.Bana d?nerek;”evlad?m bir kez daha iman ettim ki,bu millet asla ama asla yok edilemeycekdir.Hele hele 3-5 p**asla bunu ba?aramayacakt?r dedi vakurluca. Tam ??kacakken dur evlad?m dedi Yavuz albay?m?z?n huzuruna ??kaca??z bu i?i ancak o haleder dedi.15 dakika sonra Yavuz albay?n huzurundayd?k.Y?zba??m selam vererek durumu arz etti.Oturun ?ocukalr dedi babacan ses tonuyla,?ay s?yledi.Evet yavrum dedi banamadem bu kadar ?ok istiyorsun seni oraya yollayaca??m dedi. Sonra bana evinizin numaras?n? ver bakal?m ka? zamand?r annenle g?r??medin sen dedi 1 aydan fazla oldu komutan?m dedim verdim numaray? arad? anneme;”anac???m ben Bar?? komutan? Yavuz albay nas?ls?n dedi. Endi?elenme ana Bar?? yan?mda bir ?ey olmad? Bar??a ?ak? gibi ma?allah diyordu ama belli ki annem huzursuz olmu?tu. Tamam tamam anac???m veriyorum Bar??? hadi konu? da i?in rahat etsin dedi” Telefonu bana verdi evet annemin sesi titriyordu halen kalbinin sesini duyuyordum.Tamam anne endi?lenme iyiyi ellerinden ?p?yorum dedim telefonu albay?ma verdim. Bak g?rd?n m? bar?? ?ak? gibi cive gibi ma?allah,ayr?ca b?yle bir evlad? vatana kazand?rd???n i?in t?m T?rk milleti ad?na ?n?nde sayg?yla e?iliyorum anac???m ellerinden ?p?yorum dedi.

Albay?m a?l?yordu,koca komutan kar??m?zda h?ng?r h?ng?r a?l?yordu.Evet yavrum seni Hakkari da? komando karahgah?na Osman Pa?am?z?n yan?na g?nderiyorum dedi.Birazdan ona ula?maya ?al???p bir yi?it geliyor oraya komutan?m diyece?im dedi.

Hakkari ye gittikden 5-6 g?n sonra Osman pa?an?n bizim b?l??? denetlemeye gelece?i s?ylenip haz?rl?klar yap?l?yordu.Evet albay?m?n bahsetti?i Osman Pa?a geliyordu sanki bir tan?d???m geliyormu?cas?na heyecenland?m.2-3 g?n sonra helikopterle piste indi,Osman Pa?a,ha?metli kartal bak??lar? siyah g?zl?kleriyle bir insandan ?ok ulu 100 y?ll?k bir ??nar? and?r?yordu adeta.Gelip karahgah? selamlad?ktan sonra bir s?re komutanlarla konu?tu daha sonra bize d?nerek;Bar?? ?zt?rk 3 ad?m ?ne dedi.. O an sand?m ki y?re?im yerinden f?rlayacak,hemen kar??s?na ??karak selam verdim.Gel yavrum dedi.Askerlere d?nerek;?u vatan evlad?na iyice bak?n analar neler do?uyor,bu asker g?nlerce komutanlar?na yalvararak buraya g?n?ll? geldi biliyor musunuz yukardaki o ?erefsizleri inlerinden indirmek i?in dedi.Yan?ndaki subaydan ald??? madalyay? boynuma takt? anl?mdan ?perek.

??le yeme?i bizimle yiyen Pa?a,saat 3 gibi geldi?i helikopterle giti.Ak?am olmu? e?itimden sonra dinlenme ve herkes kovu?lar?na yatmaya gitmi?ti ki 23 s?ralar?nda gelen bir haberel t?m b?l?k haz?r k?tayd?k.?erefsizler bir karakolumuzu ablukaya alm??alr ve bizden yard?m bekleniyordu.15 dakika sonra olay mahalline intikal etmi? idik.Tanr?m sanki bir cehenneme d??m??t?k kalle??e bir k?ye ko?ullam?? nerden geldi?i belli olamayan yayal?m ate?ine tutmu?lard? karakolu a?a?? yukar? 1,5 saat bu cehennem t?m vah?etiyle devam etti.Bir ka? yerden ate? geliyordu belli ki di?erleri gebermi?ti.Derken nerden geldi?ini fark etmedi?im bir kur?unun sol yan?ma sapland???n? hissettim bir anda anac???m.Sadece bir ?eyim yok komutan?m dedi?imi hat?rl?yorum.Sonras? ?anl? T?rk bayra??m?z?n ?zerime ?rt?lmesi,damad?n?n ?ehidinin,Ankara ?ehitler mezarl???na defni ve mezar ta??na yaz?l? ?u not;

Bar?? ?zt?rk 1972 …….

Bahar? bekleyen k?r ?i?ekleri gibi bende seni kavu?uncaya kadar bekleyece?im yavrum,Bar???m….

ANNEN

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ayse ninenin torununa mektubu... gurbetci 0 522 09-01-2006, Saat: 07:04 PM
Son Yorum: gurbetci

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 07:48 AM