:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soyuluyoruz...
kayıp_gölgeler
D?KKAT ! SOYULUYORUZ..

Kredi kartlari hepimizin hayatinin bir parcasi haline geldi. Kredi kartlarinin yuksek faiz uygulamalariyla yapilan savaslar hala devam ederken aslinda bir cogumuzun dikkat bile etmedigi ve yasal zannettigimiz asil vurgun KART AIDATI veya UYELIK UCRETI adi altinda bankalarin bizden aldigi ucretlerle devam etmekte. Gecen ay World Card ekstremde UYELIK UCRETI adi altinda benden 25 YTL odeme yapmam istendigini gordum. Musteri temsilcisiyle yaptigim gorusmede bunun ne icin alindigini sordum cevap o kadar komik ve mesnetsizdi ki. Bu odeme kart ucreti degil sadece o karti kullandigim icin yillik odemem gereken bir paraymis. Yani ben o karti kullanarak o bankaya zaten para kazandirirken banka kazandirdigim parayi yeterli gormeyip benden yillik 25 YTL daha para aliyormus anlayacaginiz.
Usenmedim bankaya bir mail yazdim benden kendi kredi kartlarini kullanmamdan dolayi bir ceza olarak aldiklari parayi iptal etmezlerse kartimi iptal edecegimi soyledim ve bir sonraki ay ekstremde bu ucreti iptal ettiklerini gordum.
Daha bitmedi duruuuun. Bu ay da Bonus Kart ekstremde KART AIDATI adi altinda 25 YTL odeme geldi.
Tabi ben ayni hizla musteri temsilcisiyle gorustum arkadan mail yazdim. Sikayet hattindan beni arayan gorevli Bonus Kart kullanicilarinin yillik
7.500YTL( o kadar sinirlendimki rakami tam hatirlamiyorum 5.500YTL . de olabilir ) altinda harcama yapanlarindan bu paranin alindigini ifade etti. Ben karti alirken imzaladigim sozlesmede boyle bir taahhutte bulunmadigimi bunun yasal bir dayanaginin olmadigini ve haksiz kazanc sagladiklarini ifade ettim. Gorevli bu parayi iptal edemeyeceklerini soyleyince de kartimi iptal ettirecegimi soyledim ve iptal islemimi yaptirdim. Iptal gerekcesi olarakta ozellikle KART AIDATINI kabul etmedigimi belirttim. Ayrica bu konuyu cevremde ulasabildigim tum kart sahiplerine anlatacagimi herkesi uyaracagimi hatta Tuketiciyi Koruma derneginede sIkayette bulunacagimi ifade ettim. Ve bilin bakalim ne oldu?????
Bu sabah erkenden Garanti Bankasi Genel Mudurlugunden arayan bir yetkili bana bu konuda esneklik taniyacaklarini bu ucreti iptal ettiklerini ve bir sonraki ekstremde iptal islemini gorecegimi soyledi ve kartimi aktif hale getirdi.
Evet arkadaslar ne yazik ki bu memlekette hakkimizi aramadigimiz surece soyulmaya devam edicez. Dusunsenize sadece Bonus Kartin 9 milyon musterisi varmis hadi bunun 1 milyonu yilda 7.500 YTL uzerinde harcama yapiyor olsun
8 milyon kart sahibinden bu ucret alinsin
200.000.000.YTL yapiyor korkunc bir rakam. Lutfen kendinizi soydurmayin.
Bankalarin kredi karti sahiplerinden aldigi bu ucretlerin hicbir yasal dayanagi yok. Aksi taktirde biraz sesimi cikardigimda bu ucreti iptal etmezlerdi. sadece sozunu ettigim bankalar icin degil tum bankalar icin gecerli bu. Sahip oldugunuz kartlar icin bu odeme talebi yapildiginda mutlaka itiraz edin. Ama yok benim cok param var bana dokunmaz diyorsaniz siz bilirsiniz. O zaman hic olmazsa ulastirabildiginiz kadar cok kisiye mailimi ulastirinki belki onlarin arasinda soyulmak istemeyenler vardir.
Saglikli ve Mutlu Gunler
Ara
MasaL_perisi
Teşekürler arkadaşım...
Güzel paylaşım...
ellerine sağlık...
Neyseki Periler kart kulanmaya ihtiyac duymuyorlarSmileSmileSmile
Herşeyi sihirle halediveriyorlarSmileSmileSmile
Ara
kayıp_gölgeler
Confusedmiley17: ke?ke bizim de kullanmamak gibi bir l?ks?m?z olsa ama insan kullanmaya al???nca da b?rakam?yor taksit olay? ?ok fenaConfusedmiley24: bankalarda ger?ekten i?inin biliyorConfusedmiley36:
Ara
MasaL_perisi
Fazlasıyla biliyor...
Bu yüzden peri oldum kartları kestim... taksitten de kurtuldummmmSmileSmileSmile
Çünkü haklıyken haksız durumuna düşmekten nefret ediyorummmmSad
Ara
kayıp_gölgeler
walla en iyisini yapm??s?n tebrik ederimConfusedmiley17: eee dar?s? ba??m?zaSmile
Ara
MasaL_perisi
AminnnnSmileSmileSmile
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 02:04 PM