:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sizce durum nedir?:)
hayal_gercek
buarada creature haklısın bunu cinsiyet mevzusu yapmak yanlış. her iki tarafta da böyle karmaşıklıklar yaşanabilir. olay sadece şu ben biri yüzünden incinmişim, kafam karışmış, üzülmüşüm ki hala üzülüyorum ve bu kişi de erkek olduğu için öyle bir cümle kurdum. anlık bi tepkidir bu. yani karşısındaki neyse onu genelleyerek suçlamaya gitmek hemen hemen her insan yapar bunu. keşke yapmasak ama maalesef yapıyoruz . erkekler diyor işte kızlar hep böyledir, kızları anlamak zor, her kız hep bunu söyler, kızlar neden böyledir filan die. aynı şekilde kızlar da erkekler için kullanır bu lafları. yani bu bir nevi karşındaki suçlu olan ya da anlamakta zorluk çektiğimiz kişinin suçunu genel bir mantık çerçevesinde anlamaya çalıştıgımız anlamına geliyor. Genel mantık çerçevesi içerisinde de direkt bir cevap bulamayınca başlıyoruz genelleme yaparak suçlamaya. yoksa kasıtlı bir erkek yada kız düşmanlıgı ya da cinsiyet ayrımcılıgı sözkonusu değil.
Ara
Soupisgoodfood
hayal_gercek Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Uuzn bir süredir siteye giremedigim için yazamadım şimdi gördüm yazılarınızı arkadaşlar.Soupisgoodfood ve creature yorumlarınız için gerçekten teşekkürler . özellikle Soupisgoodfood söylediklerinde okadar haklısın ki evet çok fazla egoist bir insan kızlar tarafından begenilmek çok hoşuna gidiyor. Kendini çok begeniyor ve bazı insanlar da işte nekadar yakışıklısın bilmem ne dedikçe bu iyice burnu havalarda bir insan haline geliyor. Dediğin gibi benim ilgimi gördükçe zaten yeteri akdar tatmin oldu oyüzden belkide benimle bir sevgili anlamında ilişki istemiyor. daha başka birilerini daha kendine bağlamak istiyor sanırım. Benimde zaten bu konuyu açarken de kafamı karıştıran en büyük nokta işte buydu yani bu kişi seviyor olabilir ama bu egoistliği yüzünden ne kendisi anlayabiliyor sevgisini ne de ben. yada sevgi yok sadece ego üzerine yoğunlaşan bir ilişki sözkonusu aramızdaki. ama öylebile olsa bir insanın sevmedigi bir insanla çok fazla sırlarını paylaşması, çok sık haberleşmesi, yakın davranmak istemesi bana mantıksız geliyor. Yani seviyor diye düşünüyorum ama o ego tatmin olayı işin içine girince herşey ters düz oluyor. buradaki sorum şu olacak siz benim yerimde olsanız böyle biriyle nasıl bi karar alırdınız???? hala görüşüp arkadaşlığa devam etmek mi (ki bu bana bazen acı veriyorSad çünkü yeri geliyor onun ağzından başka kızları dinlemek zorunda kalıyorum) yyoksa onun da bir gün beni benim onu sevdigim gibi sevmesini ümit ederek ve buna çabalayarak görüşmeyi devam ettirmek mi??? yoksaaa tamamen bu kişiyle alakayı kesmek mi??

Bence sen görüşmeye devam etmelisin. Ona sevgini belli etme ve sende ona erkek arkadaşlarından, birini sevmeye başladığından falan bahset. Önce bırak üzerine alınsın, sonra ise birini uydur. Bu olaya çok bozulacaktır. Yakın zamanda seni git gide kaybettiğini düşünerek hamle yapıcak ve ipleri senin eline verecektir. Ama bu oyunda sabılırlı ve mantıklı olmak senin en büyük silahın olucak. Kesinlikle duygularınla hareket etme, kaybedersin.
Ara
hayal_gercek
Çok teşekkürler denicem kesinlikleWinkbiraz üzülüp kırılıcam ama denicem yine de çünkü bende bi başkasının kendisini sevdigimi bilmesini pek hazmedemem sevmem ama bi süre öyle gibi davranıp senin dedigin gibi bi şekilde de devam edicem. tekrar saol .
Ara
hayal_gercek
ama şöyle bi sorun var bu sıralar bi başka kızla daha ilgileniyor. bu gerçeğe ragmen sence dedigin gibi davranmakmı gerekir? uff okadar okul bitirdim ettim her konuyu hep kendi kafamda çözdüm bi bu aşk meşk olaylarında tıkandımSad resmen birinin söyleyecegi ufacık bi kelimeye ihtiyaç duyuyorum Sad
Ara
Soupisgoodfood
Bu konuyu aşk meşk davası gibi değil, bir oyun gibi gör. Bu konuları oyun gibi görürsen ve oyunu kuralına göre oynarsan sürekli kazanırsın. Kulağa itici, duygusuz gibi geliyor olabilir ama eğri oturup doğru konuşmakta fayda var. Ben bu güne kadar sadece "senden hoşlanıyorum, benimle çıkar mısın" diyen biriyle, sevgili olan birini tanımadım. O içten gelen, duygusal konuşmalar insanları hep yarı yolda bırakır. Ben bunu bir düşünün derim.

Korkma çünkü her flörtümüz bir oyunla başlar. Her şey zaten danışıklı dövüştür ancak bunu dile getirmeyiz. İki tarafta birbirini beğenir ve aslında sözcüklerin bir değeri kalmaz. Duymak istemediklerimizi geçiştirir, unutur, bizi mutlu eden cümleleri ise adeta cımbızla çeker alırız. Yani bu oyundan kendimize dahi bahsetmez, bununla yüzleşmeyiz. Ancak bu oyunun sonucunda unutmamamız gereken tek bir şey vardır; "oyun bittiğinde şah da piyon da aynı kutuya konulur"

Yani, kendin için iyi olacağını, o insanın sana unutulmaz anlar yaşatacağını, seni kimsenin heyecanlandıramayacağı kadar heyecanlandıracağını yani ayaklarını yerden keseceğini düşünüyorsan, bunca eğemeğe değeceğini düşündüğün birisiyle, bu oyuna katılmalı ve mücadeleni vermelisin. Eğer bir kaç yıl sonra hatırlayamayacağın birisiyle gerçekten değmez. Yerinde saymış olursun.(şah veya piyon olman farketmemiş olur, doğru kutuya..) Zamanına ve yıllarına yazık. Böyle durumlarda vakit kaybetmeden dışarı çıkıp seni mutlu edebilecek doğru kişileri bulmalısın. Karar senin..

Bu arada bir de soru sormuşsun, cevaplayım.. Onun bir başkasıyla ilgilendiğini ve sen böyle davrrandığın takdirde onun sana olan ilgisinin tamamen kaybolacağını düşünüyorsun yanlış anlamamışsam.. Şu ana kadar onun dertlerini dinledin, ona karşı cici kız oldunda ne oldu? Peh.. Geçelim bunları.. Bu güne kadar ne yapıyorsan tersini yap. Mesela kendini biraz geri çek ve eksikliğini hissetsin. Veya eskiye oranla kendinde bir takım değişikliklere git. Nasıl söylenir bilmiyorum.. Daha güzel ol =) Şimdi bana "tipim için beni seçicekse hiç seçmesin daha iyi" muhabbeti yapmayın, en baştan eğri oturup doğru konuşalım dedik.. =) Şurda sinsi planlar yapıyoruz, olacak o kadar =)
Ara
hayal_gercek
Smilesinsi planlar haa sevdim bunuSmile söylediklerinin hepsinde haklısın aslında ki zaten ben bunları kendimde bundan belli bi süre önce uygulamaya çalışmıştım geri çekme olayını filan ama dayanamayıp o geri geldiğinde de bende de yelkenler suya olmuştuSmile buarada ben zaten güzelim Smile çok bi değişiklik yapmaya gerek yok da sanırım yaşam tarzı olarak ve güzellik olarak onun aradıgı biraz daha farklı. bana da tam açıklayamıyor ama istekler biraz daha farklılık gösteriyor sanırım onda. bakalım sonuç ne olurs aolsun ben de kendime yakıştıramıyorum zaten sürekli yanında herhalukarda olmayı oyüzden geri çekilmek çok daha iyi mantıklı olanı.
Ara
okeanos
İzmirliler de pek anlamaz aşktan Tongue ..çok doğru bi tespitBig Grin

çocuğun tavrı, hali çekmiş seni ona anladığım kadarıyla ama bence o aşık değil olamazda şıpsevdi bi tipe benziyor nerde akşam orda sabah cinsinden.
Ara
sitera
enteresan Big Grin
Ara
baglamaci
bırak sen onu o ölmüş ya Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  A?k Nedir? tatlı_cadı 3 715 04-12-2022, Saat: 06:42 AM
Son Yorum: wildfang
  sizce ben ne yapmaliyim? bad girl 14 1,363 04-09-2022, Saat: 06:17 PM
  a?k?n panzehiri nedir? bilgeis 3 640 04-02-2022, Saat: 10:42 AM
  Öpücük nedir ..... history 3 852 02-16-2011, Saat: 02:05 PM
Son Yorum: asi_ve_mai
  yardımcı olabilirmisiniz çok kötü bir durum:(:( cihatcı@k 31 2,381 04-04-2010, Saat: 01:30 AM
Son Yorum: Hasretiim

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 06:33 PM