:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pak?ze Suda'dan...
kayıp_gölgeler
HER ba?ar?l? erke?in arkas?nda bir kad?n vard?r.’

Bilmiyorum ne derece do?ru... Kad?nlar a??s?ndan iyi midir k?t? m?d?r onu da kestiremedim. Zaten pek de ?nemi kalmad?. Fi tarihinde yap?lm?? bir tespit. ?imdi yenisi var.
‘Her ba?? belada erke?in tepesinde bir kad?n vard?r.’

Asl?nda eskiden beri durum budur. Siyah-beyaz T?rk filmlerini hat?rlars?n?z.. . Hepsinde mutlaka kombinezonla gezen bir metres olurdu. Adamca??z bunun isteklerini yerine getirebilmek i?in zimmetine para ge?irir, sonunda da hapsi boylard?.

Art?k e?ler de metreslere benzedi. Bas?ndan takip ediyorsunuzdur emekli pa?an?n ba??na gelenleri... Han?mefendi habire alm??, devlet habire ?demi?. Pa?aya da pirincin ta??n? ay?klamak kald? ?imdi.

* * *

Asl?nda durumumuz ?ok zor. ??yle... ?nsano?lu birtak?m zaaflarla donat?l?p sal?verilmi? ortaya... Sonra da ‘ahlak’ diye bir kavram icat edilmi?. Tam iki arada bir derede b?rak?lma hali.

Kad?n k?sm? mesela... ‘Takma tak??t?rma, s?rme s?r??t?rme’ geni var resmen. Bunu anlamak i?in 3 ya??nda bir k?z ?ocu?unu takip etmeniz yeterli.

Kad?n dergilerini a??p bak?n... ‘Tak?p tak??t?r?n, s?r?p s?r??t?r?n’den ba?ka bir ?ey var m?? Vard?r herhalde bu dergilerin yarat?c?lar?n?n bir bildi?i... Uzaydan gelmedi bu insanlar.

Fahi?eli?in nedeni de bu de?il midir? Paray? al?r almaz kendilerini hangi d?kk?nlara att?klar? malum. Hi? kitap??ya ya da tiyatroya falan ko?turan?n? g?rd?n?z m??

* * *

Erkeklerin zaaf? da buradan otomatikman ??k?yor ortaya... Kad?n.

?ki cinsin uyum i?erisinde oldu?u tek konu bu belki de. Zaaflar? puzzle’?n par?alar? gibi tamaml?yor birbirini.

Ger?i araba, tekne, ?u bu i?in yapmayaca?? ?ey olmayan erkekler de var. Fakat hi? olmazsa ‘Otuz iki tane teknem olsun’ demezler. Kad?n? ise tak?ya doyuramazs?n?z. S?rf say? olarak de?il. Mesela elma b?y?kl???nde tek ta? y?z?k yap?lsa, al?r tak?r, ‘Karpuz kadar olan? yok mu bunun?’ diye de sorar.

‘Sosyetik’ olarak nitelendirilen kad?nlar?n foto?raflar?na bakmaya korkuyorum. Kendilerinden de?il elbet, elbiselerinden ?rk?yorum. Ve de buna ba?l? olarak sonlar?ndan.. . Bir insan?n hayat?nda ne giyece?inden daha ?nemli bir hadise yoksa ve art?k giyilecek ne varsa giymi? bulunuyorsa. .. Benim g?rd???m, yery?z?ndeki hi?bir modac? tatmin edemeyecektir bir s?re sonra bu arkada?lar?... Sonlar? h?srand?r.

* * *

Netice olarak ?u hayatta kimimiz ‘zaaf’lar?n pen?esinde, kimimiz ‘ahlak’?n korumas?nda yuvarlan?p gidiyoruz. Birinciler ikincileri enayi yerine koyuyor, ikinciler birincileri ay?pl?yor, falan filan. Fakat her ?ey kad?nlar?n ba??n?n alt?ndan ??k?yor, ona ?z?l?yorum. Bir tek sava?lar? onlar ??karm?yor, o kadar.

Pakize Suda
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 09:39 PM