:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ressam...
kayıp_gölgeler
Renklerin ustas? olarak an?lan b?y?k bir ressam?n ??rencisi e?itimini tamamlam??. B?y?k usta ??rencisini u?urlarken, yapt??? resmi ?ehrin en kalabal?k meydan?na koymas?n? ve yan?na da k?rm?z? bir kalem b?rakmas?n?,halktan be?enmedikleri yerlere ?arp? koymalar?n? rica eden bir yaz? ili?tirmesini istemi?.

??renci birka? g?n sonra resme bakmaya gitti?inde resmin ?arp?lar i?indeoldu?unu g?rm??.

?z?nt?yle ustas?na gitmi?. Usta ressam ?z?lmemesini ve yeniden resme devam etmesini ?nermi?. ??renci resmi yeniden yapm??. Usta yine, resmi ?ehrin en kalabal?k meydan?na b?rakmas?n? istemi?fakat bu kez yan?na bir palet dolusu ?e?itli renklerde boya ile birka? f?r?a koymas?n? ve yan?na da insanlardan be?enmedikleri yerleri d?zeltmesini rica eden bir yaz? ile b?rakmas?n?
?nermi?.

??renci denileni yapm??. Birka? g?n sonra bakm?? ki resmine hi? dokunulmam??. Sevin?le ustas?na ko?mu?.

Usta ressam ??yle demi?:

"?lkinde insanlara f?rsat verildi?inde ne kadar ac?mas?z bir ele?tiri sa?ana?? ile kar??la??labilece?ini g?rd?n.Hayat?nda resim yapmam?? insanlar dahi gelip senin resmini karalad?. ?kincisinde onlardan yap?c? olmalar?n? istedin. Yap?c? olmak e?itim gerektirir.

[SIZE=2]Hi? kimse bilmedi?i bir konuyu d?zeltmeye cesaret edemedi. Eme?inin kar??l???n?, ne yapt???ndan haberi olmayan insanlardan alamazs?n.Sak?n eme?ini bilmeyenlere sunma ve asla bilmeyenle tart??ma."
[/SIZE]
Ara
p£r!k!z!
Yapıcı olmak eğitim gerektirir.
[SIZE=2]Hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye cesaret edemedi. Emeğinin karşılığını, ne yaptığından haberi olmayan insanlardan alamazsın.Sakın emeğini bilmeyenlere sunma ve asla bilmeyenle tartışma."
[/SIZE]

çok güzel ya çok tşrkelr çok da doru bir laf ...
Ara
*TATLI BELA*
GÜSELMISS SAOL ARKADAŞIM
kayıp_gölgeler
rica ederim bence de doğru bir laf
Ara
gngr
Emeğinin karşılığını, ne yaptığından haberi olmayan insanlardan alamazsın.Sakın emeğini bilmeyenlere sunma ve asla bilmeyenle tartışma."

emeğini belki sunabilirsin, farklı yorumlarda gelebilir,
ancak sen o konuda uzmansan sana gelen eleştirilerden hangisini daha fazla dikkate alacağınıda kestirebilirsin...
ama güzel bi hikaye,
paylaşımın için teşekkürler
Ara
YARGIÇ
Sak?n eme?ini bilmeyenlere sunma ve asla bilmeyenle tart??ma."

Sak?n eme?ini bilmeyenlere sunma kesinlikle kat?lamayaca??m bir c?mle kendi ad?ma d???nsenize ?imdi bizim burada ka? tane farkl? b?l?m?m?z var.Bu b?l?mlerle ilgili herkesinde farkl? bilgisi farkl? tecr?beleri var.Mesela at?yorum bilgisayar ile ilgili b?l?mlerle ilgilenen bilgili arkada?lar?m?z var ancak onlar?n emek verip payla?mas? bilmeyenlerin ??renmesi demek bu en basiti zaten.Konu ile ilgili ?rnekler ?o?alt?labilir.Bilmeyen ile tart??mak evet ger?ekten zordur.Bilmeyen insana ??retmeye ?al??mak gerekir yeter ki ki?i cahil olmas?n.
PAYLA?IM ???N TE?EKK?RLER H?KAYE ANA HATLARI VE HOCANIN TAVS?YELER? A?ISINDAN DE????K AMA ANA F?K?R SANIRIM BEN?MLE BA?DA?MADI EL?NE SA?LIK...
Ara
MasaL_perisi
.... bilmeyenle tartışma."
.............................................
Güzel bir yaklaşım...
Teşekürler...
Ara
kayıp_gölgeler
ya bir?ey sorucam, bir insan bilmedi?i konuda nas?l tart??abilir kiConfusedmiley25: tart??sa bile bo? konu?ur, ??renmek tart??makla olmaz ki, kar??ndaki anlat?r sende anlamad?klar?nla ilgili sorular sorar.. ??rendikten sonra zaten i?i bilir ve ele?tirileri yap?c? y?nde olur...

asl?nda konunun ana temas? insanlar?n bir?eyleri ac?mas?zca ele?tirmeleri ama d?zeltmek i?in eyleme ge?mekten korkmalar?n? anlat?yor... bir i?i ??remeye ba?lamak zaten asl?nda, ele?tiriyi b?rakmak ve bir?eyleri d?zeltmeye cesaret etmek demektir.Confusedmiley2:
Ara
YARGIÇ
kay?p_g?lgeler Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ya bir?ey sorucam, bir insan bilmedi?i konuda nas?l tart??abilir kiConfusedmiley25: tart??sa bile bo? konu?ur, ??renmek tart??makla olmaz ki, kar??ndaki anlat?r sende anlamad?klar?nla ilgili sorular sorar.. ??rendikten sonra zaten i?i bilir ve ele?tirileri yap?c? y?nde olur...

asl?nda konunun ana temas? insanlar?n bir?eyleri ac?mas?zca ele?tirmeleri ama d?zeltmek i?in eyleme ge?mekten korkmalar?n? anlat?yor... bir i?i ??remeye ba?lamak zaten asl?nda, ele?tiriyi b?rakmak ve bir?eyleri d?zeltmeye cesaret etmek demektir.Confusedmiley2:

Can?m arkada??m ?imdi anlad???m kadar?yla cevap bana gelmi? zaten bende sana kendimce cevap vereyim amac?m tart??mak falan de?il yanl?? anla??lmas?n burada tart??mak s?z konusu olmaz.?nsanlar bilmedi?i konuda tart???r.Bunun zaten hert?rl? ?rne?ini televizyonlarda g?r?yoruz.Yani tart??mak bana g?re ??retim ama?l? olmal?.Tart??malar?n art?k c?lk? ??kt? a??k?as? meydan okumak yada a?a??lamak olarak alg?lanoyor yani otomatk olarak cevap verme iste?i uyan?yor anlatmak istedi?im bu..
d?zeltmek i?in eyleme ge?mek s?z konusu olamaz bile helede bizim d?nyam?zda diye d???n?yorum ben sadece somut ?rnek vermeye ?al??t?m.Ele?tiri farkl? bir durum bilende yapar bilmeyende anlayanda anlamayanda ancak bana g?rede ?nemli olan ele?tirilenin bir?eyleri ??retebilmesidir.Ele?tiri b?rak?l?rsa yerinde saymalar devam eder sen insanlar? tan?mak ve ke?kelerle ilgili bir yorum yapm??t?n ya ben bu konuda da hala ?yle d???n?yorum.Yani d???nsene insan o kadar ?eyi g?rmeden bug?n bir?eyleri ??renemiyor.Bug?nk? d???ncemizinde yar?n de?i?meyece?i ne malum.Umar?m yanl?? anla??lmalara mahal vercek herhangi bir c?mle s?z konusu de?ildir.Neticede ama? sizi yada bir ba?kas?n? k?rmak de?il....
Ara
kayıp_gölgeler
ya sen beni yanl?? anlad?n, ben k?r?lmad?m ya da k?zmad?m,tart???yoruz ele?tiri yap?yoruz dimiBig Grin Big Grin Big Grin
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 03:32 PM