:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bir çocuğun gözyaşlarındaki mana
kimsesiz16
bir hücre evinin verdiği soğukluğu yaşıyordu. kendini attığı sokaklar onu kucaklıyordu bir anne edasıyla NECİP FAZIL ın dizelerini mırıldandı : BEN BU KALDIRIMLARIN EMZİRDİÄžİ ÇOCUÄžUM.. dedi kendisi için.Önündeki evleri gözleriyle atlayarak kendini gökyüzüne bıraktı.. bir uçurtma tavrıyla oradan oraya savrulmaya başladı gökyüzünde... ne olduğunu bilmeden yaşanılası tüm acıları yaşayacak kadar bünyesi bir devden ne olmuştu da bir cüce ye dönmüştü? tüm bunların etrafında kurduğu cümleler yalnızlık kokuyordu, yaşadığı ömrün küflü tozlarını üstünden atamıyordu bir türlü... istediği , yaşadığı gençlik yıllarından kalan beyaz bulutlarda unutmayalı kendini çeyrek asır olmuştu.. artık beyaz sakalları vardı kendinden hesap soran...Gurbete düşen bir güvercin gibi kanat çırpınışları da fayda vermemişti hayata bağlanmak için.. gökyüzünü , özgürlüğünü kısıtlayan kara bulutlardan hesap sorarcasına baktı ama dağılmadılar işte. hepsinde giden gençliğinin parıltıları vardı. hepsinden uzaklaşmıştı. bölünmüştü bedeniyle düşünceleri... güneşi arkasına alıp umutla yürüdüğü yollar artık kan kokuyordu. bir kendimi satmadım dedi sessizce içinden... satılığa çıkarılan düşünceler görmüştü.. parayla satılan fikirler.. zordu artık yaşamak bunlarla ama o satmamıştı hiçbirşeyini... gökyüzüne bakıyordu küçük bir çocuk balonuyla... öbek öbek ışıltılar gördü o ara... annesine seslenecek oldu , konuşamadı... yaşlı adamın gözlerinden akan yaşlar güneşle ahenk içinde dans ediyordu...yol uzundu ve yaşlı adam yürüyecek gücü kalmadığını söylüyordu AZRAİL E... yapılacak işin yerine getirilmesine an kala çocuk gözlerini kapadı o sahneyi görmemek için ve gözlerinden yaşlar boşandı..Çocuk anladı bir insanın daha göçtüğünü bu dünyadan...anlamadığını sandı azrailin, onu görmediğini sandı.. ama çocuk gözyaşlarının içinde kaybolan bir manayı daha kaybetti işte.. düşünmenin zor olduğu bu dünyada düşünen insanlarının kaybolmaması için dua etti YARADAN a... gözleri çakmak çakmak olmuştu... ve sonra güldü : üzülme dedi ben geliyorum ben yetişmeye, filizlenmeye başlayınca çiçek açacağım dedi....
Ara
kimsesiz16
inş beğenirsiniz
Ara
'Belinay'
tşkler çok beğendim canım Big Grin
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 11:45 PM