:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Size Ne !!!
CaNaT
Şöyle bakalım o halde birde Smile

Sen birini vurdun öldürdün. Bu eylemden sadece senin öldürdüğün kişimi etkilenir.Yoksa onun yanındakilerde bundan etkilenir mi? Sen hapse girdin sadece sen mi etkilenirsin yoksa seninle birlikte çevrendekilerde etkilenir mi ?
Demek istediğim şu hayatta her ne olursa olsun sadece iki kişilik hiç bir şey yoktur öle yada böle o kişilerle birlikte etkilenen bir grup mutlaka olacaktır iyi yada kötü.
İki kişiyi ilgilendirir diyoruz evet özüne bakarsan normal şartlarda tabi dediğin gibi olmalı sadece iki kişiyi ilgilendirir yapılan edilen. Ama her zaman öyle olmuyor. Kim ne şekilde etkileniyorsa yorumunuda ona göre iyi yada kötü getiriyor ve getirecektirde ... Bundan daha doğal ne olabilir ki ama .
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
Alıntı:Şöyle bakalım o halde birde Smile

Sen birini vurdun öldürdün. Bu eylemden sadece senin öldürdüğün kişimi etkilenir.Yoksa onun yanındakilerde bundan etkilenir mi? Sen hapse girdin sadece sen mi etkilenirsin yoksa seninle birlikte çevrendekilerde etkilenir mi ?
Demek istediğim şu hayatta her ne olursa olsun sadece iki kişilik hiç bir şey yoktur öle yada böle o kişilerle birlikte etkilenen bir grup mutlaka olacaktır iyi yada kötü.
İki kişiyi ilgilendirir diyoruz evet özüne bakarsan normal şartlarda tabi dediğin gibi olmalı sadece iki kişiyi ilgilendirir yapılan edilen. Ama her zaman öyle olmuyor. Kim ne şekilde etkileniyorsa yorumunuda ona göre iyi yada kötü getiriyor ve getirecektirde ... Bundan daha doğal ne olabilir ki ama .

:S iki Seyide kendin söylüyorsun. Ben birini öldürsem Olan ölenle bana olur. Digerleri ölünün arkasindn bir kaç göz yasi döker Hapis'e giren zaten suçludur çeker cezasini. Cevre bisey kaybetmez sadece O a'an'Lik üzülür.

Dogru ne yazikki, özel iliskiler bile artik yalniz yasanilmiyor Smile Karisanlar çok oluyor. cevre ne kadar etkilenebilirki o sadece yorum yapar yorumunuda adamina göre secer.Sorun da budur ? Eger yapilcaksa bir yorum Ayrimcilik edilmeden iki tarafinda hakki göz önünde bulundurularak yapilmalidir. Smile
Ara
kı@ymı@k=)
(¯`•._ αѕιρяєηѕєѕ _ .•Â´Â¯) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Saçmalamissin Smile

Benim özellikle birisini burda örnek verip anlattigim bir durum yok 'Uyuz' oldugum bir koyunu dile getirdim okadar.

SIKINTILari dinlemek, destek olmak tabii ki maydonozluk degildir ama 'Sen' Karsi taraf hakkinda ne biliyorsun da Onu suçlaya biliorsun ? Kötülemek yanlistir.

Senin düsüncenede hayran kaldim bu arada Smile Demek senin bir destege ihtiyacin oldugunda hemen bir 'Sevgilinin' Kolunda buluyorsun kendini Smile Iyiymis ..
Destek Sevgiliden beklenmez. Bir sevgiliyi bir digeri için terkedenlerden misin ? Bir sevgiliyi unutmak için hemen bir baska bulunlardan olanlar bu dusunceye sahiptirler CANIM Smile

oo sende konuyu çok saptırmışsın Smile ben birinden ayrılınca başkalarının kolunda bulmuyorum kendimi elbette Smile ben genelde kendim tek başıma hallederimm.. bazıları diyorum çünkü var öyleleri Smile kimse sana zaten şu olaydan yada bu olaydan bahsediyosun demiyoki ilişkilerin genel halinden söz ediyoruz ikimizde dimi Smile hiçbişeye kasıt yokk zaten öyle bi ortak yaşantımızında olduğuna inanmıyorumSmile ve o düşünceye sahip olanlar düşünsün bunu.. çok şükür o kadar karaktersiz olmadım Smile olanlarada engel olmam tabiki.. kötülemeye gelince dedim yaa bir kalpp ve içindeki yüce sevgii ve yine dedimki karşıdaki dünyanın en iyisi olsun farketmez.. sevdiğin tektir ve o ann başının tacıdır öl desinler ölürsün.. karşındaki çokta umrunda olmaz.. neyse boşver birileri ayrılır üzülür bizde dostlar destek oluruz iyi veya kötü o an mutlu edicek ne varsa yaparız hepsi bu .. sende uyuz oluyosan olursun öznel mevzular bunlar ama sen yinde tek taraflı bakma
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
Senin gibi bakiyorum ozaman desene Smile Neyse uykum geldi benim uyuycam Yarin devam ederim.

Ama sunu demeden edemiycem Smile Ihtiyac duydugunda bir sevgili bulmak gibi birsey ima ettin! Destegi yeni sevgiliden beklemek gibi.. Bu düsünceye sahip bir insandan hiç birsey beklenmez Smile Bunu diyebiliyorsan O insanlardansn demektir. Ve ne iyi ne kötü yorumlarin artik umur disi olur Ve Karsilik vermek sana kendi kendime yaptigim 'Bana' Hakarettir Smile
Ara
CaNaT
(¯`•._ αѕιρяєηѕєѕ _ .•Â´Â¯) Adlı Kullanıcıdan Alıntı::S iki Seyide kendin söylüyorsun. Ben birini öldürsem Olan ölenle bana olur. Digerleri ölünün arkasindn bir kaç göz yasi döker Hapis'e giren zaten suçludur çeker cezasini. Cevre bisey kaybetmez sadece O a'an'Lik üzülür.

Dogru ne yazikki, özel iliskiler bile artik yalniz yasanilmiyor Smile Karisanlar çok oluyor. cevre ne kadar etkilenebilirki o sadece yorum yapar yorumunuda adamina göre secer.Sorun da budur ? Eger yapilcaksa bir yorum Ayrimcilik edilmeden iki tarafinda hakki göz önünde bulundurularak yapilmalidir. Smile

Ya Ezgi sen evlisin öyle an gelir seninle eşinin arasına bile girilir bunu bilmiyormusun?
Benim söylediğimi ne şekilde anladın bilmiyorum ama sadece o anlık üzüntü ile yada bi kaç damla gözyaşı ile bitmiyor olay bunuda biliyorsun dur sanırım. Hayatlar etkilenir bu durumdan. Öldürdüğün adam evin geçim kaynagıdır hadi şimdi adam öldü geçimini kim üstlenecek evin diğer fertler yani hayatın geri kalanında da devam edecek o etki. Sen girdin hapse evin geçim kaynagıydın sen geri dönene kadar kim üstlenecek bunu geride kalan senin durumundan etkilenecek olanlar. Yani öle anlık kısa süreli değil.
Sen bi konu açtın nedenide arkadaşın için duyduğun üzüntü yada olanların senin sinirini bozacak şekilde etkilemesinden dolayı.
İsim vermiyorum diyorsun ama biliyoruz ki ikimizde burdaki bahsedilen mevzu emine ile faruğun arkadaşlığı.
Bana ne dediğin gibi. Bana bir karları mı var yada bana bir zararları mı var hayır ne isterlerse yapsınlar bana bi faydası da zararı da yok ki.
Ama sen üzerinden zaman geçmiş bir konuyu açarak bence asıl zararı veriyorsun Smile
Yanlışmıyım tekrar o günlere geri döndürüyorsun arkadaşını Smile
Ara
Aşk_Bu
Ne yazık ki üstümüze vazife olmayan konularda ahkam kesmeye bayılırız milletçe..Arkadaşımız sevdiğinden ayrılmış;en iyi niyetle onu rahatlatmak adına değmeyeceğini,kendisini haketmediğini söyleriz.Oysa ki ayrılık anına kadar o kişinin arkadaşımızın en kıymetlisi olduğunu unuturuz.
E karsındaki böyle bir insanken sen ona değer verdiğin için salakmışsın demekle eş anlamlı değilmidir bu?
İnsanlar en çok acılı anlarında dostlarından destek bekler.Dertlerini açar,söylenir,ayrıldığı kişiler için olur olmaz şeyler söyler..İçini boşaltmanın,rahatlamanın en bilinen yoludur bu..Arkadaş olarak bize düşen nedir peki?Dinlemek,saçlarını okşamak belki ya da hadi gel biraz dolaşalım açılırsın vs.
En son yapılması gereken şeydir karşı tarafı kötülemek.Zira ayrılık sevginin bitmesi değildir ki!Seven kendi söylese bile sevdiği hakkında kötü bir şey duymak istemez.
Tıpkı şairin dediği gibi..
"ayrılıklar da sevdaya dahil
ayrılanlar hala sevgili"
Ara
kı@ymı@k=)
(¯`•._ αѕιρяєηѕєѕ _ .•Â´Â¯) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Senin gibi bakiyorum ozaman desene Smile Neyse uykum geldi benim uyuycam Yarin devam ederim.

Ama sunu demeden edemiycem Smile Ihtiyac duydugunda bir sevgili bulmak gibi birsey ima ettin! Destegi yeni sevgiliden beklemek gibi.. Bu düsünceye sahip bir insandan hiç birsey beklenmez Smile Bunu diyebiliyorsan O insanlardansn demektir. Ve ne iyi ne kötü yorumlarin artik umur disi olur Ve Karsilik vermek sana kendi kendime yaptigim 'Bana' Hakarettir Smile

yoo ben tek taraflı bakmıyorumm Smile ben kötülerim karşıdaki kötüler.. bana çok normal geldiği için umrumda olmaz Smile uyuzda olmam gerek yok çünkü.. ima etmedimki ben sadece böyleleri var ve o aldıkalrı desteği o kadar büyük görüyolarkii ben iğneliyorum.. algı şekli farklı olabilir tabii.. bende sevmem öylelerini merak etme o yüzden bana rahat rahat karşılık verebilirsin Big Grin
Ara
kı@ymı@k=)
Aşk_Bu Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ne yazık ki üstümüze vazife olmayan konularda ahkam kesmeye bayılırız milletçe..Arkadaşımız sevdiğinden ayrılmış;en iyi niyetle onu rahatlatmak adına değmeyeceğini,kendisini haketmediğini söyleriz.Oysa ki ayrılık anına kadar o kişinin arkadaşımızın en kıymetlisi olduğunu unuturuz.
E karsındaki böyle bir insanken sen ona değer verdiğin için salakmışsın demekle eş anlamlı değilmidir bu?
İnsanlar en çok acılı anlarında dostlarından destek bekler.Dertlerini açar,söylenir,ayrıldığı kişiler için olur olmaz şeyler söyler..İçini boşaltmanın,rahatlamanın en bilinen yoludur bu..Arkadaş olarak bize düşen nedir peki?Dinlemek,saçlarını okşamak belki ya da hadi gel biraz dolaşalım açılırsın vs.
En son yapılması gereken şeydir karşı tarafı kötülemek.Zira ayrılık sevginin bitmesi değildir ki!Seven kendi söylese bile sevdiği hakkında kötü bir şey duymak istemez.
Tıpkı şairin dediği gibi..
"ayrılıklar da sevdaya dahil
ayrılanlar hala sevgili"

çok güzel söylemişsin Smile kötü biten ilişkilerden kasıttır bu.. aldatılır insan canı acıır zaten bize kalmaz direk kendi kötüler.. bizdee veririz gazıı veririz gazıı acayip uçurur insanı.. ayrılana kadar kıymetli olanndan ayrılınmaz zaten.. sürer gider.. Smile bitmişse ilişkiler.. ve hala sevgi çok büyükse 2 güne kalmaz tekrar başlanır emin ol herkes bilir yada çok gizlidir.. yasaklanmıştır belkide ilişkiler biter bi şekilde ama severler ve deam ederler.. ama artık bitmişse herşeyy bişey kalmamışa iyi olan.. kötülersin gider.. kim zarar görücekki o an rahatlartmak için söylenenler karşıdakini kötümü yapar hayır o zaman mesele yok Smile
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
Iki tarafta cok sevip baslanamayan iliskilerde vardir veya gercekten bitmesi gerekiyordur arkadaslar benim kastim destek olup olmamak degil zaten ya ben anlatamiyorum galiba mesela insanlar evleniyor dugunlerinde en mutlu gunleri tabiki yanlarinda olacagiz yada ayriliyorlar tabiki bitmemesi icin destek olup elimizden geleni yapabiliriz uzuluyor dostumuz tabiki yaninda olup destek olacagiz ama sonucta arkadasin da dedigi gibi sonunda aldatmis bile olsa o ana kadar o kisi onun en kiymetlisiydi sevdigi can yoldasiydi o seni hak etmiyordu demek bile karsimizdaki dostumuzu aslinda aptal yerine koymaktir o seni hak etmiyordu ama sen aptalsin yinede onla beraberdin demekten farksizdir bu bunun yerine kismet demek yada uzuntusunu hafifletmek icin palyacoluk yapmak bile daha mantikli bence ama karsidaki insani kotulemek cok acimasizca olur onu dinlemeden helede insanlar birbirlerini sevipte iliskiyi yurutemeyebiliyorlar ama onun acisini sadece o iki kisi yasiyor benim elim kesilse onun acisini ben yasarim siz sadece o acidan uzuntu duyarsiniz cektigim aciyi cekemessiniz elimi kestim diyede bicagi firlatip atmak ahmakca olur cunki sonucta bicak keskin bunu bile bile elimi kesmekte benim hatam oyle degilmi insanlara destek olurken karsi tarafin ne yasadigini ne dusundugunu bilmiyorsunuz gozunuze sadece dostunuz gorunuyor normal olarak ama belkide suc dostunuzda bunu sadece o ve sevipde ayrildigi insan bilir !!!
Ara
ѕαкℓı@мѕı@η
Ismimi[zi] Telâfuz bile etmeyin Wink
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Size uyuz oluyorum ... (Anlayana tabi) €BeRimSin 29 876 03-24-2008, Saat: 12:47 AM
Son Yorum: BiRiciGim

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 01:56 AM