:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tek Gözlü Anne ve OğLu ..
€BeRimSin
Annemin sadece bir gözü vardı ondan nefret ederdim çünkü bu durum beni çok utandırıyordu. Annem ailemizi geçindirmek için okulda aşçılık yapardı birgün ilkokuldayken bana merhaba demeye gelmişti yerin dibine girmiştim bunu bana nasıl yapabilirdi onu görmezden geldim. Ona nefretle baktım ve oradan kaçtım ertesi gün sınıfta bir arkadaşım dediki;

` Eeee senin annenin yanlızca bir gözü var ` Yerin dibine girmek ve annemin ortadan kaybolmasını istedim. Bu yüzden o gün onunla karşılaşınca dedim ki;

''Beni gülünç duruma düşüreceğine ölsen daha iyi'' . Annem karşılık vermedi . Söylediklerim hakkında bir saniye bile durup düşünmemiştim . Çünkü çok kızmıştım onun duyguları beni ilgilendirmiyordu onu evde istemiyordum . Çok çalıştım ve Singapur'a okumaya gittim sonra evlendim kendi evimi aldım çoçuklarım oldu ve çok mutluydum .Hayatımdan memnundum birgün annem beni ziyarete gelmişti . Kaç yıldır beni görmemişti ve torunlarını tanımamıştı . Kapıya gelince çoçuklarım ona güldüler ona ''evime gelip çoçuklarımı nasıl korkutabilirsin HEMEN BURADAN DEFOL!!!'' diye bağırdım bunun üzerine annem sessizce ''Yanlış adrese geldim galiba kusura bakmayın'' dedi ve gözden kayboldu . Birgün mezunlar toplantısı için okuldan bir mektup aldım mezunlar toplantısından sonra sırf meraktan dolayı eski eve gittim karıma ''iş seyahatine gidiyorum'' diyerek bahane uydurmuştum . Komşularım annemin öldüğünü söylediler hiç üzülmemiştim bana verilsin diye annemin bıraktığı bir mektup verdiler ..

''En sevgili oğlum her zaman seni düşünüyorum Singapur'a gelip çoçuklarını korkuttuğum için üzgünüm mezunlar gününe geleceksin diye çok sevinmiştim ama seni görebilmek için yataktan kalkabilirmiyim bilemiyorum sen büyürken sürekli bir utanç kaynağı olduğum için çok üzgünüm biliyormusun sen çok küçükken bir kaza geçirmiştin ve gözünü kaybetmiştin anne olarak senin tek bir gözle büyümene dayanamazdım bu yüzden sana kendi gözümü verdim o gözle benim yerime görüyorsun diye senin o kadar gurur duyuyorum ki bütün Sevgimle Annen...''

.............................................................................

Dipnot: Anne; Kendi rahatsız oldugu durumlarda bile sırf evladının mutlulugu için kendini feda edendir.

Yalansız, riyasız, çıkarsız sevmenin karşılığıdır "Anne" ..
kanatsı@z_meleq
teşşkürler güzel bi konuydu Smile
Ara
Samsun55
saqOlasin.
Ara
gülay
Çok anlamlı teşekkürler hasan...
Ara
bidely
utandığın,hayatından sildiğin kadının bir parçası sendeymiş
şimdi sen utan!..

Paylasım ıcın tşkler Hasan
Ara
göк тαηєѕι
Nasil bir evlattır bu böyle Sad rezil olmayayım uğruna annesinden vazgeçiyor. Anneside oğlu uğruna gözünden vazgeçiyor sırf mutlu olmasi için Sad
bu reva mı ya ? Yazık diyorum :kizgin:

teşekkürler canım güzel paylaşım Allah böyle evlatlara akıl versin.
Ara
ÐŽeşaren
göк тαηєѕι Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Nasil bir evlattır bu böyle Sad rezil olmayayım uğruna annesinden vazgeçiyor. Anneside oğlu uğruna gözünden vazgeçiyor sırf mutlu olmasi için Sad
bu reva mı ya ? Yazık diyorum :kizgin:

teşekkürler canım güzel paylaşım Allah böyle evlatlara akıl versin.

Değil mi Sad

Teşekkürler €zBeRimSin
Ara
€BeRimSin
Allah akıl fikir versin ..

Rica ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MeleK Anne €BeRimSin 4 678 04-01-2022, Saat: 08:15 PM
Son Yorum: wildfang
  Anne / Kaynana PaSCHaM 13 1,593 03-09-2014, Saat: 11:59 PM
Son Yorum: Xesar