:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arkadaşlarınızla İnternet Üzerinden Age of, Counter vs. Oynayabilirsiniz. (Hamachi)
Soupisgoodfood
Hamachi adlı programla bu olay uzun süredir mümkün. Birçok arkadaşımızın haberi olabilir, bilmeyenler için özetleyelim.

Bahsettiğimiz hamachi adlı program, bilgisayarınızda sanal bir ağ sürücüsü oluşturuyor. Bu sayede internet üzerinden tıpkı internet kafedeymiş gibi dilediğiniz arkadaşınızla, dilediğiniz oyunları oynayabilirsiniz. Bu oyunlara Age of Empires, Counter, Fifa, Worms, Red Alert gibi bir çok oyun dahildir. Hız ve bağlantı konusunda da neredeyse hiçbir sorunla karşılaşılmıyor. Sadece teke tek değil, 10-15 civarı arkadaş toplanıp, aynı anda oyuna dahil olabiliyor, bu sayede renkli turnuvalar da organize edebiliyorsunuz.

Yapılması gerekenler:

1- Aşşağıda verdiğim adresten hamachi programını indirin.
http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=logmein-hamachi&lid=2683

2-Programı kurun.

3-Kurulumdan sonra programı çalıştırın. Sağ alt köşeye kurulum sonrasında, program kendi simgesini atacaktır. Bu simgeyi çift tıklayarak Msn' e benzer, koyu renk, boş bir sütun açılacaktır. Açılan bu sutunun aşşağısındaki butonlar aracılığıyla;

- kullanıcı adı ve şiresi belirleyebilir,
- yeni bir ağ oluşturup, arkadaşlarınızı, 'ağ adı' ve 'ağ şifrenizi' vererek bu ağa girmelerini sağlayabilir,
- daha önce oluşturulmuş hamachi ağlarına dahil olabilirsiz.

program tamamen türkçedir ve kullanımı oldukca basittir. Yukarıda bahsettiğim programı yükleyip, arkadaşınızla aynı ağda buluştuğunuz takdirde, oyunları açıp 'Multiplayer/Lan'kısmından oynayabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler:

1- Hamachi sürümünüz sürekli güncel olmalı. Kullandığınız hamachi programının güncel olup olmadığından tam olarak emin değilseniz, programın sağ alt köşesindeki butondan hamachiyi güncelleyiniz.
2- Arkadaşınızdaki ve sizdeki oyunun sürümleri birbirini tutmalı. farklı sürüm oyunlarla network oyunları oynayamazsınız.
3- Bilgisayarınızda virüs varsa bunlardan biran önce kurtulmaya bakın. Çünkü bir çok virüs bahsettiğimiz oyunları network şeklinde oynarken sorun olabiliyor. Bilgisayarlar birbirlerini görmüyor veya Age of gibi oyunlarda oyun dahi kuramıyorsunuz.
4- Açık olan virüs programlarınızı ve güvenlik duvarınızı kapalı hale getirin.

Sıkca karşılaşılan sorunlar:

1- Age of oynarken unaple join game sorunu çıkıyor. Arkadaşımı görebildiğim halde oyuna giremiyorum, neden?
cvp: Modem bazı portlarınızın açılmasını engelliyor. Unpnp adlı ufak tefek bir programcık var. Programı bulup indirin. Kurulum gerektirmez. Direk çalıştırın ve ortadaki kırmızı yazı yeşil olacak şekilde aşşağıdaki butona tıklayıp, programı aşşağıda açık bırakın. Sorun %100 düzelecektir.

2- Age of da oyunu ben kurarsam arkadaşlarım bu oyuna girebiliyor. Ama arkadaşlarımın kurduğu oyunları ben göremiyorum bile.. Ne yapmam lazım?
cvp: Age of' a 'lan game' kısmından değil, 'direkinternet' yazısıyla başlayan, 'lan' ın bir üstündeki seçenekten girin. Bu seçeneği çift tıklayıp, oyunu kuran arkadaşınızın hamachi programının üstünde yazılı olan ip adresini buraya yazın. oyunu bulunduğunuz pencerede göreceksiniz.

3- Age of da oyun kurmak için 'create' dediğimde, '15sn bekleyin' penceresinden sonra ana menüye tekrar dönüyor. Oyunu kuramıyorum neden?
cvp: Bilgisayarınızda virüs var.

4- Counter' da bilgisayarlar birbirlerini görüyor, ama kurulan oyuna giremiyoruz. neden?
cvp: Counter oynayabilmeniz için arkadaşınızın hamachi ip sinin ilk iki rakamı ile siniz hamachi ip nizin ilk iki rakamı aynı olmalıdır. Bunu yapabilmeniz için birden fazla yöntem var. Foruma yazarsanız bir kaçını anlatıyım.

5- Worms' da hiçbir sıkıntı yaşamadık. neden?
cvp: Böyle soru olmaz, geçelim bunu.

6- Red alert oynayabilmek için ne yapmalıyız?
cvp: Bir kaç ayar lazım, sorarsanız açıklayalım.

Kurulumda veya bağlantınızda bir sorunla karşılaşırsanız soru sorabilirsiniz. Konu takip edilecektir.
Ara
Soupisgoodfood
Programı kurdunuz ancak oyun oynayacak arkadaş bulamıyorsanız ben genelde online' ım. Herkesin katılabileceği bir ağ oluşturdum, beklerim.

Ağ adı: duygusuz
şifre: 1
Ara
melankolik41
Saol Biliyordum Ko Priveti Serverde Yardımcımdı :d
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 11:26 AM