:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iltifat Etmenin Incelikleri
_AL0n3_
Stephanie Eldred’in makalesi, erkekleri ilgilendiriyor, hem kompliman yapmanın inceliklerini, hem de yapılan iltifatların süresini de gösteriyor, ilginç, yani bir iltifatın etkisi kaç gün sürer? 'Raf ömrü' ne kadardır?

Evet beyler, kadınların birazcık özel ilgiden hoşlandıkları bir sır değil, onu gerçekten önemsediğinizi böyle anlarlar, siz de ilişkinize yatırım yapmış olursunuz, romantik jestler her kadın için harikadır ama unutmayın, etkisi uzun süre kalmaz, en harika iltifat bile zamanla eskir, unutulur…erkekler genellikle bir hareketin uzun süreli etkilerini hafife alırlar, çoğunluğu bunun etkisinin ömür boyu süreceğini sanır, kız arkadaşları 6 aydır ona çiçek almadığından yakınmadan da bunu anlamazlar!

SAMİMİ BİR İLTİFAT:
ömrü: Daha önemsiz bir iltifat veya söz sarfedene kadardır.
Uzatmak için: Fiziksel özelliklerine iltifat etmek yerine, kişiliğiyle ilgili ve onun için çok özel konularda iltifat etmelisiniz, çok daha iyi sonuç almak için iltifatınızı sadece sevdiğiniz kadın değil, başkaları da duymalı, onu başkalarının (arkadaşları, iş yerindeki çalışanlar, sizin arkadaşlarınız) yanında överseniz çok daha etkili olacaktır.

ÇİÇEKLER
Ömrü: Çiçekler solana kadardır. Yani en fazla bir, iki hafta..
Uzatmak için: Standart bir düzine kırmızı gül yerine, sırf onu düşünerek özel bir buket yaratın, en sevdiği rengi , her burcun onunla ilgili bir çiçeği olduğunu biliyor muydunuz? Çiçekçiye gidin ve yüzlerce çiçek arasında hayal gücünüzü kullanarak bir buket yaratın.

ROMANTİK AKŞAM YEMEÄžİ
Ömrü: Bir ay kadardır
Uzatmak için: Bir lokantada yer ayırtmayı herkes becerebilir ama onun için çaba harcayarak yemek pişirmek herkesin harcı değildir, yemek derken dondurulmuş gıdalardan, hazır yiyeceklerden, catering şirketinden bahsetmiyoruz, onun için yemek yapmakla, evlendiğiniz zaman şikayet etmeden mutfağa girecek, en azından ev işlerini paylaşacak bir erkek bulduğunu düşünecektir. Yemek derken olağanüstü şeyler pişirmenize gerek yok, sizi mutfakta önünüzde önlükle görmesi harika etki yaratır! Masayı güzel hazırlamayı ve şarap koymayı unutmayın, ekstra etki yaratmak isterseniz yemek tarifleri için kızkardeşinizin/annenizin vs. yardım ettiğini söyleyin.

HEDİYE
Ömrü: Tam olarak kestirilemez, birkaç hafta veya ay olabilir
Uzatmak için: Akıllı erkekler doğum günü veya özel günlerde verilecek hediyelerin önemini, romantik bir görev olduğunu bilir, püf noktası şudur: Çok istediği, arzu ettiği bir şeyi almak, bunun için gözlerinizi, kulaklarınızı dört açın! Ayrıca, işe yarar ve pahalı şeyler de alıp sizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz, ipek yatak örtüleri veya çok hoş kokulu vücut losyonu gibi..

ALAKA GÖSTERMEK
Ömrü: Bu doğal olarak en gerçek iltifat şeklidir, örneğin onun sevdiği bir tv programını, dizi filmi izlerseniz, karşılığını alırsınız.
Uzatmak için: Bunu siz teklif etmeniz daha iyidir, eğer onun hobilerini, ilgi alanlarını paylaşmanız için sizi ikna etmek, tartışmak zorunda kalıyorsa, o zaman uzun ömürlü olmaz. Örneğin salsa veya tango öğrenmek istiyorsa, onunla dans kursuna yazılmak yerine, kendiniz gizlice birkaç ders alın ve onu şaşırtın.

HASTALANINCA BAKMAK
Ömrü: İşte asla unutmayacağı şeylerden biri budur..
Uzatmak: Düşünceli bir aşık kız arkadaşı grip olursa, kağıt mendiller getirmelidir, rastgele çıkmak ile gerçek birliktelik arasındaki fark budur, hatta ben olsam grip olan kız arkadaşım için evde yaptığım sıcacık naneli çorba veya bir fincan nane/limon getiririm, patlak lastikler, bozuk musluklar veya aileden birinin ölmesi gibi durumlarda gerçek ve ileriye dönük bir ilişki kurmanın adımını atabilirsiniz, ölen çok sevilen bir kedi/köpek bile olsa acısını paylaşmak, köpeği kaybolunca aramaya çıkmak, annesi için bir hizmette bulunmak, size büyük kredi kazandıracaktır.

Sonuç: Kısaca içten, samimi olun, gerçekten onu düşündüğünüzü belli edecek her tür iltifat, hareket daha uzun ömürlü olacaktır, yaratıcılığınızı kullanın.
Ara
blue_belial
Doğrular Iltıfattan daha guzeldır bence. sımdıye kadar kımseye ıltıfat etmedım, sımartmak ıcın cıcekde almadım. etkılemek ıcın yemege goturmedım yada yersız ılgı alaka gostermedım cok sukur.

bı ınsan bı ınsanı haybeden degıl, harbıden sevıyosa ; ki bunu kız erkek olarak ayırd etmıyorum. dostum, arkadasım, sevdıgım, annem, kardesım farketmez
karsılıksız bı sevgı varsa. dogrular yeterlıdır herkes ıcın. bıde bende oyle kıbarlık falan yok ya Smile allah bana vermemıs oyle bısıy. genelde kazma gıbıyım Smile

demem o kı Stephanie Eldred ın yorumları kendıne kalsın. bıldıgım gıbı devam ederım Smile

saolasın yınede konu ıcın. belkı ısıne yarayan olur bırının
Ara
Seyduna
bana sürekli iltifat eden bir erkekle mutlu olcağımı düşünmüyorum Smile
çünkü bazı sözler sürekli söylenince anlamını yitiriyor...
Önemli olan baana söyleyeceği sözlerinin bende anlam taşıması / bunuda arada bir yapması yeterli bence (:
sürekli hediye alamsını sürekli çiçek getirmesini istemem arada bir yapması beni daha mutlu eder ..

diğer alt başlıklar zaten yapması gereken şeyler..SmileSmileSmile
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 03:15 PM