:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yen? B?r Kadin Olma Vakt? Gelm??...
kayıp_gölgeler
YEN? B?R KADIN OLMA VAKT? GELM??

Ben, "her ?eyi bilirim" diye bakan kad?nlardan uzak durmak gerekti?ine karar verdim. Hani ??yle, g?zlerini evire ?evire konu?an, fazlaca kar??s?ndaki insan?n g?zbebeklerine bakamayan kad?nlardan bahsediyorum. Her?eye atlayan, her konuya her nas?lsa vak?f olan, arada bir y?zemedi?i halde derin mevzulara dalan, ?slan?rsa e?er boyalar? ??kaca?? halde ?emsiyesiz ya?murda gezen kad?nlar benim dediklerim.
"Her ?eyi ben bilirim" dedi?imiz anda asl?nda "hi? bir?eyi bilmiyorum" c?mlesi gelirmi?.
Babam hep derki "susman gerekti?inde susacaks?n, konu?ma s?ras? geldi?inde konu?acaks?n ve her zaman dinlemeyi bileceksin " Elbette babam gibi az konu?an, iyi dinleyen biri i?in bunu s?ylemek kolay. Peki biz kad?nlar ne yapal?m!
Her ?eyi bilmek demek; tas kebab?n?n en iyi nas?l yap?ld???, gazl? bebe?in en iyi nas?l rahatlat?ld???, en ucuz k?yafetlerin nereden al?naca??n?, km ba??na benzin sarfiyat?n? d???rmek i?in aya?? debriyajda ne kadar tutulaca?? demek de?il elbet.
Farkettim ki, ben asl?nda hi? bir ?ey bilmiyorum. 41 y?ll?k ya?am s?recimde ??rendiklerim, asl?nda sadece hayat?m? bir d?zen i?inde idame ettirmekten ?te de?ilmi?. Ben sadece, kendi ya?am kal?plar?m i?inde olmas? gerekenleri biliyormu?um. Benim bildiklerim, bir hayatl?k ama kolay bir hayatl?k bilgi imi?.

Hayat? kolay ya?ayan kad?nlar?n, bu "her?eyi bilme i?inde" yan?ld?klar?n? asl?nda yan?lma de?il de, hi? haberdar olmad?klar?n? fark ettim. Kolay ya?ama, bizi di?er ??retilerden fark?nda olmadan uzakla?t?rm??. Kolay ya?amdan ?ikayet?i olmak gibi bir bilmi?lik yapmayaca??m elbet ama yoksun kald???m baz? duygular? ke?fedememe duygusu bazen k?vrand?r?yor beni.
??yle bir kenara ?ekilip, arada bir de olsa kendimizi, ya?am?m?z?, i? d?nyam?z? uzaktan seyredebilmek gerekli.
Seyrederken de, b?t?n ?n yarg?lar?, ba?tan verilmi? kararlar?, tarafkir olmay? b?rakabilmeyi de becermeliyiz.
Ge?enlerde b?t?n bunlar? yapabildi?im bir anda, yani g?n?l aynam?n kar??s?na ge?ipte, -ki bu aralar bunu o kadar ?ok yap?yorumki- kendimi b?t?n becerilerimi, yeteneklerimi, k?r?lganl?klar?m? , hissettiklerimi, zaaflar?m?, al?nganl?klar?m? ve duygular?m? s?y?r?p at?p ?zerimden, bakt?m kendime.
"Ne biliyorum ki ben" dedim usulcana.
"Yok yok, sen bir ?ey bilmiyorsun asl?nda, senin bildiklerin kendi hayat?nla s?n?rl?" dedim, yine kendi kendime.
Evimin bulundu?u caddenin k??esinde, yaz-k??, sabah-ak?am, ya?mur-?amur demeden her g?n tezgah?n? a?an, a?mad??? vakitte mutfak cam?ndan g?remedi?imde merakland???m, "acaba hastam?" dedi?im Nalan adl? ?ingene kad?ndan farkl? ya da ortak neyim varki diye d???nd?m. Arada bir sohbet ederiz onunla. Severiz biz birbirimizi. Nas?l ???l ???ld?r g?zleri, g?rmeniz gerek.
??yle yaylana yaylana y?r?y???n?, konu?urken bembeyaz ??kan di?lerini, ucu g?ll? alt?ndan k?pesini, ?i?ekli ?alvar?n?, el ?rg?s? yele?ini g?r?pte anlam?n?z gerek ne demek istedi?imi. Ya?ama ba?l?l?k bu demek i?te. Onun hayat tecr?besinin, ya?ama bak???n?n, olaylar? kavray???n?n ne kadar farkl? oldu?unu hissettim. Kad?n olmam?zdan gayri hi? bir benzerli?imiz yoktu onunla.
Ben arada bir ne kadar k?r?lgan duruyorsam, o da o kadar g??l? g?r?nd? g?z?me.
Hi? yak?nmad???n?, hi? ?ikayet etmedi?ini farkettim, kendi m?zm?zlanmalar? mla aras?ndan. Onun bana "nas?ls?n abla" demelerine,
aman Nalan'c?m bug?n biraz keyifsizim" demekten s?k?lmam???m ben. ?ikayet etmeyi bir al??kanl?k haline getirir olmu?um, bu aralar. Yani fark?nda olmadan k?vr?mlar? olmayan, renkleri matla?maya ba?layan bir kad?na d?n??meye ba?lam???m.
Onun bana verdi?i "ne olsun abla iyiyim i?te", "?ok taze ?i?eklerim var" c?mlelerini k?skan?r oldum art?k.
Bazen nefret ederim ben kendimden sebepsiz yere. Sonra bir ba?ka g?n severim delice.
?nsan niye kendinden nefret eder ?nce, sonra da bir g?l? ok?arcas?na korkak?a sever ki kendini.
Sonra, ben asl?nda y?llar?n beni "ya?land?rmad???n?" aksine "b?y?tt???n?" fark ettim heyecanla. Her ne kadar bu ya?lanma ve b?y?me kelimeleri ?apraz kur gibi karma??k ve de aldat?c? hesaplansa da yine de teselli ediyor beni.
?ok bilmi? kad?n tavr?ndan s?yr?lmak istiyorum, kendi ad?ma. Her konuda s?ylenecek s?z? olan kad?n olmak istemiyorum ?zetle. Her?ey hakk?nda yar?m yamalak bilgiler yerine, az ?ey hakk?nda ?z bilgiler donats?n beni.
Az konu?tu?um i?in ?zenle p?r dikkat dinleneyim,
Dinlemeyi bildi?im i?in, sessizli?in o e?siz t?n?s?n? duyabileyim, herkesin bana anlatacak ?eyleri olsun istiyorum,
Susma vaktinin geldi?i an, sesimin ?zlenece?i dalgas? havaland?rs?n kirpiklerimi.

K?saca, art?k ba?ka bir kad?n olay?m ben istiyorum.

yazar:?
Ara
isyanbitmez
Yorumu Hakedİyor Ama Şu An Vaktİm Yok. Bu AkŞam Yollarim Bİr Sorun Çikmazsa PaylaŞim İÇİn TeŞekkÜrler.(yazar:?)...........
isyanbitmez
YA? 41 OLDU?UNA G?RE BELK? DE GE?M?? : ) HER?EY? B?L?YORUM D?YEN KADINLARDAN UZAK DURMAK GEREKT???NE KARAR VERM??S?N. KEND?N? ?YLE TANIMLIYORSAN BU SEN?N ???N ?OK ?Z?C?. NEDEN ??NK? B?LM??L??E DEVAM ED?YORSUN. ?UNU D???N. HAYATININ MANASIZLI?INI H?SSETT?REN NALAN DA B?YLE D???NSEYD? DURUM NE OLURDU. SENDEN UZAK DURSAYDI. HER?EY? AZ DA OLSA B?LMEK NEDEN K?T? K?? B?R F?KR?N OLACAK KADAR. TAMAM BAZI KONULARI DA EN ?Y? B?L. ?OK B?LMEK DEMEK DE??L M? BU DA?
Babam hep derki "susman gerekti?inde susacaks?n, konu?ma s?ras? geldi?inde konu?acaks?n ve her zaman dinlemeyi bileceksin "
BABANIN HEP DED???NDE B?R EKS?KL?K VAR. SUSMAN GEREKT???NDE YA DA KONU?MA SIRAN GELD???NDE ZAMANI K?M S?YLEYECEK BABAN MI? TAMAM KIZIM ??MD? KONU?ULAB?L?R. DUR BURADA ?K? DAK?KA D?NLEME VAR G?B?. ?NSAN NEYSE ODUR. BU DEN?LEN B?Z? FARKLI B?R YERE KOYAR. ???MDEN KONU?MAK GEL?YOR; KONU?MA SIRASI BEKLEMEK DE??L.

PEK? NALAN NEDEN G??L? K?? Y?R?Y???NDEN M?? YOKSA ?O?UMUZUN NASILSIN SORUSUNA VERD??? KLAS?K CEVAPTAN MI? YOKSA TAZE ???EK SATMA ??? OLUP BUNU S?YLED???NDEN M??

BENCE BA?KA B?R KADIN OLMA. KEND?N OL.......

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  KADIN'a ŞİDDET'e HAYIIIRR!!!! senem albayrak 23 1,580 04-14-2022, Saat: 10:41 AM
Son Yorum: wildfang
  kadin dedigin... gurbetci 7 560 03-31-2022, Saat: 04:22 PM
Son Yorum: wildfang
  Erkeklere göre evlenilecek kadın tipi nasıl olmalı sıla 0 564 01-26-2012, Saat: 12:20 PM
Son Yorum: sıla
  kadın tipleri Seyduna 4 928 06-29-2011, Saat: 08:51 PM
Son Yorum: YasSmin
  Zengin kadın daha çok yaşıyor! MaSaL 13 1,234 12-17-2010, Saat: 01:45 PM
Son Yorum: PCKoPaT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 09:28 PM