:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bari,Sen Unutma Beni
ÇiLeK
barisenunutma2xn4in0.jpg

[b]Son deminde akşamvirgs.gif merhaba dostum hüzünvirgs.gif
Yalnızım yine yalnızvirgs.gif nerdesin iki gözümvirgs.gif

Böyle mi yaşanır ayrılık acısıvirgs.gif
Gözlerimden anla yetervirgs.gif
Gel de al canımıvirgs.gif al da kurtulayımvirgs.gif
Ayrılık ölümden betervirgs.gif

Sende unuttum hayallerivirgs.gif
Sende unuttum sevilmeyivirgs.gif
Bari "sen unutma beni"...

Sende unuttum ümitlerivirgs.gif
Sende unuttum ben her şeyivirgs.gif
Bari "sen unutma beni"...

Yüreğimin kıyısına vurdu minicik bir dalgavirgs.gif
Susmalıydımvirgs.gif tutamadım kendimivirgs.gif
Bir canım varvirgs.gif feda etsem sevdamı bilemezsinvirgs.gif
Bir acım varvirgs.gif anlatsam önünü göremezsinvirgs.gif
Herkes unuttu gittivirgs.gif ben de unuttum her şeyivirgs.gif
Barivirgs.gif bari "sen unutma beni"...
[/b]
Ara
ÇiLeK
aklarnenguzelikz1jf5su5.jpg

Uzaklara dalıyor gözlerim. Bulutlar gri.. Bir rüzgar esiyor ve üşümeye başlıyorum.
Saçlarım yüzümü kapatıyorvirgs.gif elimle açmaya çalışıyorum..
Ama duruyorum sonra.. Belki de rüzgarın elleriyle dokunuyorsun saçlarıma...
Kapatıp aslımı tüm gerçeklerevirgs.gif suretime açıyorum ruhumu..
Sessizliği dinliyorumvirgs.gif içinden sesini duyacakmışım gibi.
Sanki birşeyler fısıldayacaksın banavirgs.gif daha önce hiç duymadığımvirgs.gif hiç bilmediğim bir şey..
Ellerimle toprağı avuçluyorumvirgs.gif onunla karışıyorum hayatavirgs.gif
sen oluyorumvirgs.gif sendeki ben oluyorum biraz da..
Tüm dünyayı susturupvirgs.gif konuşmak istiyorum seninlevirgs.gif fikrimde bile olsa yeter bana..
Artık seninle ilgili en küçük bir düşvirgs.gif en küçük bir anıvirgs.gif en küçük bir sesvirgs.gif ufacık bir düşünce bile avutabiliyor beni.

Tanımlayamadım..
Varlığında içimdeki heyecanvirgs.gif yokluğunda yüreğimdeki korku muydu aşk?
Yarım kalmışları tamamlayamamanın verdiği huzursuzluk muydu yoksa?
Belki de sendin aşk bendevirgs.gif ben bunu hiç farketmedim.

Öğrendim..
Yokluğuna alışmayıvirgs.gif sensizlikte bir başıma savaşmayı.. Bunları hiç bilememvirgs.gif
bilsem de öğrenememvirgs.gif öğrensem de yaşayamam diyordum oysa.. Neleri öğretiyormuş bu hayat insana..

Unutmadım..
Seni unutmak aklımdan bile geçmedivirgs.gif düşünmedim bunu hiç.
Öyle çoktun kivirgs.gif hiç bir yere sığdıramadım seni. Ne aklıma ne de yüreğime..

Sözler bitti..
Böyle bitmemeliydi oysavirgs.gif çok cümlesi vardı kurulacak bu hikayeninvirgs.gif senlivirgs.gif benli "biz" li öznelerle..
Daha o kadar söylenmemişvirgs.gif ertelenmişvirgs.gif yaşanmamış varkenvirgs.gif yazmamalıydı hayat sonunu böyle..

Sustum..
Ağlamıyorum artık..Saymadığım kaç zamandır gözlerimden bir damla bile gözyaşı akmıyor.
Ne sana dair ne de hayatavirgs.gif içimde bir yerlerde gizliyorum onları davirgs.gif seni gizlediğim gibi.

Sızlıyorum..
Zaman sarıyor elbet kanayan yaralarıvirgs.gif gittikçe acısı azalıyorvirgs.gif ama geçmiyor bir türlü.
İnce ince sızlıyor saklı bir yerlerdevirgs.gif dokunulduğunda tekrar başlıyor acımaya.
Bir perde açılıyor önümdevirgs.gif geçmiş zamanlara dair.. Gözlerimi kapatıyorum..
Sendeki ben oluyorum..
İlk bakışın canlanıyor gözlerimin önündevirgs.gif gülümseyişin..
Sonra gidiyorsunvirgs.gif ardından bakıyorum öylece durup ben de..
Durdurmak için bu gidişivirgs.gif sarılmak istiyorum ellerinevirgs.gif yapamıyorum..
Kapanıyor perde...
Suretimi kapatıp aslıma dönüyorum yine..

Şimdilik;
Hoşçakal..
Aşkların en güzelivirgs.gif
Kavuşur elim sana günün birindevirgs.gif
Sarılıverir belinevirgs.gif
Dokunur tenim sana yeniden..
Hangi gün taşınır dönerimvirgs.gif
Bilinmez..
Boş kalacak yüreğimvirgs.gif
Söz verdim sanavirgs.gif
Ölene kadar...
Ben seni sana emanet ettim sonsuz sevdam..
Yüreğimin senli olan yanını alıpvirgs.gif ayak izlerimi bırakıp ardımdavirgs.gif yürüyorum sonu sana çıkan yollarımda...
Ara
ÇiLeK
Yüzün yok...Sesin de...Ama çok gerçeksin ve bu beni korkutuyor.Seni kontrol etmeden yaşamakvirgs.gifcevabı belirsiz yüzlerce soruyu sıralıyor birbiri ardına...Şaşıp kalıyorum ve sadece bakıyorum.Ne oluyor bana?
Hayatını başkasının ellerine bırakmayanvirgs.gifkontrol edemediği olayların içinde yer almayan benvirgs.gifşimdi hangi denize döküleceği belli olmayan deli bir ırmak gibi akıyorum...
Bir yanım 'ak akabildiğince...Özgürce..."diyor virgs.gifcoşkum artıyor.Böyle düşününce yüreğime martılar konuyorvirgs.gifsonsuz maviliklerin kralları martılar ....Nasıl da özlüyorum seni.Özlemek epeydir unuttuğum duygulardandı.Sahi ne güzelmiş hasret çekmek?

[b]Soğuk iklimlere doğan kutup güneşi gibi yüreğimde buz tutmuş o tatlı heyecanı yeniden harekete geçiriyorsun.Sanki hep vardınvirgs.giforalardaydın;ama ortaya çıkış zamanını bekliyordun.Sana dokunabilme ihtimalini düşünmek bilevirgs.gifbu umudu beslemek bile damarlarımdaki kanın daha hızlı akmasına neden oluyor.Bir de dokunsam....Bu heyecana dayanabilir mi kalbim?[/b]

[b]"Aklıma düştüğün an" diyeceğim amavirgs.gif aklımda olmadığın an yok.Yani her an seninleyim.Hiç beklemediğim anda yıldırım gibi düştün sen hayatıma .Bana rastlayacağından çoktan umudumu kestiğim hayatın iyi sürprizlerinden birisin sen.Hatta en iyisivirgs.gifen hoşu en güzeli...[/b]

[b]Neredeydin?Bunca yıldır nasıl sakladın kendini?Şans mı yoksa şanssızlık mı yaşadığım? Öyle ya da böyle buldum senivirgs.gifşanslıyım.Ama bu şansın bana şanssızlık olarak geri tepme ihtimali de var.[/b]

[b]Şimdi bunları düşünmenin sırası değil.Yaşamak istediğim her şeyi kendi tercihimle yaşadım ben.Korkmadan...Sonunu önceden görmüş olsam bile yaşamak istediysem eğervirgs.gifgözümü bile kırpmadan attım kendimi ateşe.Tek bir an bile yaşanacak olsa virgs.gifsadece o an için hayatımdaki her şeyi değiştirebilme gücünü her zaman buldum kendimde.[/b]
[b]Biliyorum şimdi de öyle olacak.Ne kadar korumak istesem de kendimivirgs.gifyürüyeceğimvirgs.gifsonu belirsiz karanlıkların üzerine.Hep yüreğim aydınlattı benivirgs.gifşimdi de öyle olacak.Kaçmak yakışmaz bana.Ama dur orada...Adım atmasan da bana doğruvirgs.gifben yürüdükçe sanavirgs.gifdeğiştirme yerini.Kaçarsan ne diyebilirim ki...Gidene hiç kal demedim.Gidersen......Kendi şansını da alıp ***üreceksin beraberinde.Ve o şansın ne olduğunu asla bilmeyeceksin...Bir soru hep kemirecek beynini..."Ya gitmeseydim..."[/b]
Ara
ÇiLeK

r3dyhk6mo610ig3endsetny6.png

Haykırışlarımı virgs.gif yalvarışlarımı duymadın ki hiç… hep olucam sandın hayatında Bu yalvarışlar sonsuza dek sürücekama olmadı değilmi? Tıpkı sen gibi benimde sabrım tükendi!

S E V D A M mı? Onu sorma … ne alemde olduğunu bende bilmiyorum… yüreğimle haşır neşir değilim bu aralar darılmıs bana … atmıyor eskisi gibi… hani bazen agzında hissedersin kalbinin attığını virgs.gif hani bi başka çarpar ya yüreğin ; ben artık hiç öyle olmuyorum… eskisi gibi bakmıyorum bile resimlerimize… gözlerini virgs.gif güzel günlerimizi hayal etmiyorum… Etsem neye yararki… söylemiştim ;

“Bu gidiş bitişimizdir…”demiştim…ama sen duymadın değil mi?…duymak bile istemedin ki…ama bak bittik… BİZ diye bir şey kalmadı artık …TÜKENDİK… sen ve ben iki yabancıyız Hatta belkide başka ellerde ısıtıyorsun ellerini…başkasının gözlerine bakıyorsun “ben” gibi…

Ben mi ? dedim ya beni sorma…Bıraktıgın gibi yim işte… değmedi ellerim başkasının ellerine… başkasının kokusunu çekmedim içime…Çekememde… ben sen değilim kii…Kolay mı öle geçmişe çizik atmak?Hiç yaşamamış saymak …

demek senin için çook kolay… Öyleyse sen yaşa bensiz virgs.gif ama benden isteme… kıramam seni bilrsin ama bunu da yapam***i… gitmek istiyorsan gideceksindir zaten…Öyle sebep arama… “Bittik “ de GiiiT… her zamanki gibi beni hiiiiiç düşünme…

Ağlamıyorum bakma öyle gözlerimin taa içine[SIZE=1]…Üzülmüyorum ki gidişine… Hadiii gideceksen Giitt…uzaamasın bu veda sahnesi…sadece canım yandı azıcık…Bak haykırmıyorumvirgs.gif isyan etmiyorum Kal demiyorum…Çünkü ayrılmak istiyorum dediğin andan itibaren ben “Yaşamıyorum…”
[/SIZE]
Ara
ÇiLeK
orta karar bir hayat sunulmadı hiç önüme benim.....
ya herşey haddinden fazlaydı....
ya da kocaman bir hiç....
hiçbir zaman orta şeker bir kahveyi tatmayı bilemedi dilim.....
ya çok tatlısı geldi...
ya da gereğinden fazla yandı içim....
Ara
ÇiLeK
aksi2.jpg

Bitiyor zaman. Tüm saatler kum saatinin içinde birbiri üstüne yığılıyor. Sahte mutluluklar giyiniyor sözcükler. Sen-ben savaşında imtiyazsız yarınlara bugünden açıyorum gözlerimi. Savaşacak kadar bile yakın olmayışımızı bilirim. Bilirimvirgs.gif acı verişindir bu kadar sözcük dizdiren. Ömrümü ömrünün ardında sürüyen…

Aynaları kırıldı mutluluğumun. Söz dinlemeyen yanımı artık çok iyi tanıyorum. Ayağım takılıyor bir acıya ve yokluğunun üstüne düşüyorum.
Hala üşüyorum…
İğne deliğinden geçiriyorum sevdayı. Sen oluyor nakışımın adı. Bir an sen oluyorum anlayışsızvirgs.gif vurdumduymaz… Sonra bana dönüyorum. Bak hala ağlıyorum… Harf harf işlerken kelimelerimivirgs.gif şimdiden yerleştiriyorum acılarımı parmaklarımın ucuna. Son düşen cemreyi de ayırıyorum payıma.

Kapatıyorum gözlerimi. Hadi git yârvirgs.gif geldiğin gibi. Acıttığın yerden tüm acılarımı da topla git hadi.
Anlamadım yâr
Sen mi yâr olmadın yoksa ben mi yarenlikten uzaktım? Hangi kıyıya vurmuştu aramızdaki eksik o taş? Hangi şarkıda yarım kalmıştı notamız? Hangi satır içine sığdırabilmişti de seni; sen bulunmazım olmuştun?
Ah yâr sana bağlamazsam sözcüklerimivirgs.gif hep anlamsızlık oluyor yüreğimin dili. Sana bağlandığında da gözyaşına paralel oluyor. Yokvirgs.gif mu önümde senden gayri gidecek bir yol?
İçim yine aynı mısra´ları tekrarlıyor

Yamaçlarımda senli güzel düşerim var
Ama düşlerime damlayan zehir de sensin yâr

Bulamadım yâr. Seni bu kadar ararken kendime bir mutluluğu da bulamadım. Zamandan bir bir çalıp saatleri sızlayan yanlarıma kattım. Ben acıyı aşka yama yaptım. Hafife almadım duyuları. Kuytu köşelerde ölümüne besledim sevdayı. Acıydı bildiğim aşkın ön adı.

Hiçbir şehre sığmadı yüreğim. İstanbul sen de yüreğimi ayaklarına doladın. Ve sen düştün ben kanadım. Ezildimvirgs.gif yarama yine koskoca bir kenti bastım.

Büyük bir uykudan ibaret sandım satırlarda yaşamayı. Kelimeleri vurdum kumsallara. Canımı ağrıttım ardında. Ve bir taş daha attım içimin karanlık dehlizine. Hüzün meskenine kilitli aşk hangi makamı kabul ediyordu ki sözlerine? Hangi yaram düşlerimi sana vurduğumda acı damlatmıyordu?

Gerçeğimde olmayan yâr gönlümden git!
Hadi git!
Ben sarsılan bir şehrin enkazı olmaya razıyım. Benvirgs.gif yine kâbuslar saklarım yatak başlarımda. Ve sana şiirler biriktirmekten vazgeçerim. Sessizliğimin sesini dinlerim bir sonbahar sabahında.

Hadi git yâr!
Daha fazla sen yüklenemiyor kalbim.
Daha derin düşleri kaldıramıyor bedenim. Kalmadı lügatimde içimi yakmayan bir söz. Bendeki resmini sakladığım sandık; bir çift göz…

Yâr! ekseni değişti artık dünyamın. Ne geceleri uykuya teslim ediyorum düşüncelerimi. Ne de sabahları gündoğumlarıyla yeni bir yelken açabiliyorum kurtuluşuma. Her benle başlayıp senle devam etmek zorunda olan günvirgs.gif dikenli bir dal oluyor bana.

Hadi gönlüm
Defalarca düş uçurumlardanvirgs.gif kan-revan ol. Ve boşalt içini. Damarlarından ansızın geçen ve “yar”ı anlamlı kılan ezinci katlet. Bitir bu sonsuz şiiri. Son bulsun ağıt tadındaki sevgi söylemleri. Yâr yüreğimdeki ‘is’ini başka bir yere sevk et hadi.

Ah yâr gün gün mısralar döktün içime. Yüreğimi sana dair söylenmiş mısralarımla yıkadın. Ben hep sana uzaktım. Yollarda kaybolsam sen önüme çıkan tuzaktın. Benvirgs.gif her gece gözyaşlarımla yıkadığım masallarımı saçlarına yolladım. Saçlarından kulaklarına musalla taşı gibi bir soğuklukla inipvirgs.gif beni sana anlatır sandım.
Yanıldım…

Hicran yağmurlarından sıyrılıp ötelerde kendimi aradımvirgs.gif bulamadım…

Hayatımın gençlik satırlarında adı geçen yâr.
Sırtımı her döndüğümde bir can yitirdim bu bahar…

İdama giderken hislerimvirgs.gif güneşim yüzünü görmeyi bekledim hep. Kalemi kırık bir aşkı mühürledim yüreğime. “unuttum” diye haykırırken bile unutmadığımı ispatlıyordum kendime.

Yoruldum yâr
Bütün kapılarımı kapatmaya hazırlanıyorum gönlümün. Kimliğimi hediye edip bu şehrevirgs.gif her bir adımımda anıları sürükleyip ardımdan ve rotamı da ekleyip nabzıma gidiyorum… Mutlu günlerin gelmesini bekleyen çehremdeki çizgileri siliyorum. Ceplerimi dolduruyorum yedekteki acılarla. Her sabah yüzümü yıkadığım tavana asıyorum hayallerimi. Ansızın içime düştüğün günden beri ayakları burkuldu ömrümün. Ve ben her gün bir daha ölmek için uyanır oldum uykumdan. Paslandı gözlerim. Sen kendin için kal yâr ben senin için giderim. Bu defa sürgünlere giden yüreğime bedenimi de eklerim. Bağdat olurum yıkılırım kurşunlara. Filistin olurum kalırım duvarlar arasında. Ama yine de İstanbul’u saklarım alınyazımda.

Nerde olursam olayım unutma yâr; yarın yeni bir gün ve her yeni günde olduğu gibi senli ölüme hazırlanıyor gönlüm.

Sureti kirlenmişvirgs.gif şeceresi katil bir aynanın içindeyim. Hayaletimi arıyorum. Mükellef bir kedere hariçten gazel değil yüreğim. Yolum uçurumdan geçerken mevsimsiz gülüşlerdevirgs.gif keskin harfler kesiyor adımın yolunu: Yüzümü aşka saklayıp ağlıyorum. Manasızlığım kapıların ardında esefle hıçkırıyor. Bütün intizarları intihar ederken kuşlarvirgs.gif ben kendi yokluğuma kefensiz duruşlar uyduruyorum. Seni sensizlikten ekliyorum düşlerime. Ah’ın sürüncemesinde kalıyor kalbim; bizarım.

Ey Aşk! Sonrasızlığımın ıslak saçlarına tutunup dururken dizeler ve kapkara bir karabasan tenimin kuruluğunda yıkanırkenvirgs.gif kaosuna uzanamayan bakışlarımdan başlıyorum kendimi aşkın gamzelerine gömmeye. Geceye muhtacımvirgs.gif yastığımın kenarında tutuşan muamma uykusuzluk için. Bu yüzden uykusuzluğumla perişan uykulara dalıp rüyalarımı paramparça ediyorum. Hayatta kalan yanlarımı zülfikarla kesiyorum sevdiğim görüyor musun? Kanla karışık ağlama şölenlerindeyim iki ucu boşlukta gezinen alfabenin dolaylarında. Kötürüm bir düşümvirgs.gif sesimi kovulmuşluğumla karalıyorum. Hadi düş gel ardıma saat başı yokluk çekerken zaman. Sen yağmurlarda ölmenin bedeli misin sevdiğim?

Sancılı şiir tutanaklarında omuz başlarından asılıyor benim kentlerim. İz taşıyan her acıya maske oluyor yüzümvirgs.gif ki; iğfal edilen çocukluğumda eskiyor hiç yanı titremeyen ikindiler. Diz üstü çöküyorum içimevirgs.gif bağışlanmaz nehirlerde ıslanıyor adanmışlığımın kasvetli iniltisi. Faille meçhulün arasını ben bozuyorum. Şimdi neye dokunsam cinayete münhasır isim olacak ellerin. Bu yalnızlık çok fazla geliyor sensizliğime. Al senin olsun cinnete sığmayan korkulu bekleyişler. Babavirgs.gif ihanetteyim. Ağlamasana.

Ruhumu kundaklayan kanlı kabusları ağaç diplerine gömerek hüznüme sarılıyorum. Vakit: Gecesizlik. Mekan: İstanbulvirgs.gif lamekan. Bu yüzden mekansızım ve hep mekansız kalıyor İstanbul bende. Ben beni ararken ayna yordamıylavirgs.gif kendimde olmadığımı görüyorum. Ama en acısı bulduklarımın aradıklarım olmayışı Usta. Aynalar pas tutuyor parmak uçlarımda. İstanbulluğumu gömüyorum içimin teneşir bahçelerine. Hayaletimin hayaleti miyim yoksa Usta? Biliyor musunvirgs.gif kendi tanrısına eğilen kadının gözkapaklarında çırpınan ayetsizliğinde durulmuyor devrimcinin denizi. Ve kimsenin kimsesizliği kendini terk etmiyor Usta.

Tene dokunan bir tümcedesin. Müntehir cümlelerine gizli özneyim. En kestirme yoluyum leyl-i Leyla gözlerinin. Bu yüzden hep sebep kalıyorsun aşka. Şimdi hangi aşk aralığında susuyorsun ben’li kaderinin? Yüzünü saçlarının arasındaki cam kırıklarıyla tarumar edip şiir mi bekletiyorsun mısra sonlarında avazının inkarı için? Ey Aşk! Yırtılmış yanlarına şarkılarımdan nakaratlar giydiriyorum. Arafta kalmışlığında kanıyor gizli yaram. Bu yara mahrem yara. Bu yara kurtlu yara. Bu yara iyileşmesin dünyada.

Gidersem gelir misin benimle ayrılık için demiştimvirgs.gif geldinvirgs.gif ismin kaldı bende. Kalbime sunulan sevmek kadar sevsem de senivirgs.gif saymıyorum bu imlasız vedayı. Gideceksen ölüm gibi git.

Ama gel ne olurvirgs.gif yüzüm sana açık ruhuma kadar.

İbrahim Sâki
Ara
asi_ve_mai
hilal yine yüreğin gibi çok güzel bir konu hazırlamışsın...
herzaman olduğun gibi yine harikasın hilalim...
o saf temiz yüreğin mutlulukla daim olsun...
Ara
ÐŽeşaren
Mavi Yüreklim ile hemfikrim Smile

Tertemiz güzelim yüreğine mutluluklar dolsun Biriciğim.
Daima sevgiyle kal ..
Ara
нüzüηçiçÑ”ği
Seni bir ben UNUTAMAM KALBİM (:

Ah diyorum şimdi..
Bir yağmur yağsa...

Sen çıkıp gelsen..
Soğuktan üşümüş ellerini alsam parmaklarıma..
Öpsem avuç içlerini..
Sonra bir daha, bir daha..
Koklasam, sarılsam sana..
Ara
Hasretiim
Ben seni sana emanet ettim sonsuz sevdam..

Emegine Saglik!
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yorgunum Hayat ,Üzme Beni .. ROSE 11 1,539 04-12-2022, Saat: 06:14 PM
Son Yorum: wildfang
  Giderken Beni Degil,yuregimi Dinle... >As!_M€L€q< 11 594 04-09-2022, Saat: 10:13 PM
  SEN beni SENSİZ sansanda roket55 1 769 04-09-2022, Saat: 02:02 PM
  Suskunluğumdan anla beni ... ROSE 7 558 04-09-2022, Saat: 12:53 PM
  Beni Sevmek... MasaL_perisi 16 709 04-08-2022, Saat: 08:00 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 08:02 AM