:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rock Tarihinin Şok Edici Anları
σfflαчи
1.KURT COBAIN'in Ölümü
8 nisan 1994 yılında Kurt'un ölü bedeni elektrik teknisyeni tarfından bulundu.Bu dünyada büyük şok etkisi yarattı, CNN canlı yayını kesip bu haberi yayınladı, MTV ise gün boyu bunu haber yaptı,Ertesi gün bütün Amerikan gazeteleri bunu manset attı,Radyolar yayınları kesti,pisikolaglar ise tvlerde Aileleri uyarıyordu Nirvana fanlarının Cobain'in arkasından intihar edebileceği hakkında ki beklenildiği kadar büyük bir intihar dalgası olmadı ama 60'tan fazla intihar kayıtlara geçti kayıt dışı olarak ise 100'ü aşkın kişi olduğu belirtidi.ve Cobain'in ölümü hala konuşulmaktadır.5 nisan'da ölen Cobain'in ölümünden 3 gün sonra cesedi bulundu.

2.Sex Pistols'ın Canlı yayındaki Küfür şovu
Punk'ın ve Sex Pistols'un bilinmediği dönemde 1976'da bu olay dünayı değiştirdi.Sex Pistols adındaki grup İngilterenin önemli show programlarından Today Show'a katıldı.Programın bitimine 10 saniye kala grubun Gitaristi Steve Jones eline mikrofonu aldı ardarda küfür yağdırdı.Bu olayın ertesi günü Efsane Sex Pistols'un adını herkez duydu grup manşetlere çıktı.Punk bu olay ile herkezin aklına kazındı.Eğer Steve Jones o küfürleri etmese belkide Sex Pistols şimdiki gibi efsane olamayak belkide Punk şimdiki kadar populer olmayacaktı

3.Ozzy Ozbourne'nin Yarasa Avı
İşte Herkez tarafından bilinen bir olay

Ozzy ozaman efsane Black Sabbath'daydı,uyuşturucu ve alkolden başını kaldırmıyordu.İşte 20 Ocak 1982 yılında Des Monied'de verdiği konsere herzaman ki gibi uyuşturucu alarak çıkan Ozzy bir fan tarafından sahneye atılan yarasanın kafasını ağzıyla koparttı.İşte bu olaydan sonra insanlara Metal müziği yargıladı, İnsanlar Metal müziği değişik şekilde algıladı, Yani bu olaydan sonra insanlar metaliclere karşı önyargıları ile yaklşatı(onlar yarasa kafası koparır, civciv ezer vs... gibi laflar dönmeye başladı)

4.Dimebag Darrell Cinayeti
İşte Müzik Tarihinin en trajik anlarından biri

Dimebag Darrell Pantera'nın eksi gitaristiydi.Dimebag Pantera dağıldıktan sonra Damageplan diye bir grup kurdu.8 aralık 2004'te ilk kez seyirci önünde Ohio'daki Alrosa Villa adlı bir clubte canlı performanslarını sergileyceklerdi.Grup daha ilk şarkısını bile bitirmeden sahneye atlyan silahlı bir genç Dimenbag'ında dahil olduğu 4 kişiyi öldürdü.Olaydan sonra yakalanan zanlı Nathan Gale'nini paranoyak şizofren hastası olduğu öğrenildi

5.JIM MORRISON'um Ahlaksız Sahne Şovu
İşte herkez tarafından bilinen bir olay daha

The Doors'un 27 yaşında ölen efsane Vokalisti JIM MORRISON 1969'da The Doors'un Miami'de verdiği konserde sahnede iiice içiyordu.Ensonunda içe içe iice kafyı buldu ve seyirciyi özgür aşka davet edip kendine eşlik etmelerini istiyordu.Seyirci bir anda şakına döndü.Daha sonra Morrison seyirciye penisini çıkarcağını söyleyip pantulonu'nu indirmeyi kalktığı an tutuklandı.Bu olaydan 2 yıl sonra ise Paris'te küvette ölü bulundu

6.Richey James'in "4 Real" Anı
Manic Street Preacher grubu ilk zamanlarında kayde değer bi fan kitlesine sahipti ama basın olnları GNR'ı taklit etmek ile suçluyordu ve onları bir avuç sahte yıldız olarak tanımlıyordu.Grubun söz yazarı ve gitaristi Richey James is bu durumdan oldukça rahtsızdı.15 Mayıs 1991'de verdikleri bir konsrde NME yazarı Steve Lamaq'ı köşye sıkıştırıp Manic Street Preacher'ın gerçek bir grup olduğunu anlatmaya çalışıyordu ve konuşmasını bitirdikten sonra elindeki jilet ile koluna "4 Real(Gerçek) kelimesini kazıdı.Dehşete düşen Lamq hemen bir ambulans çağırdıRichey'in koluna tam 17 dikiş atıldı.İlbaşlarda bu olayı yayınlamakta tereddüt eden NME daha sonraları bu olayı efsane yaptı.Olayın kahramanı Richey James ise 1995 yılında kayıplara karıştı, şimdilerde ise resmi olarak ölü kabul ediliyor..
Ara
rocker_nergiz
En can acıtıcı Kurt Cobain ölümüydü
yaşasaydı daha neler neler yaratırdı
Yüksek dozdan malessef kaybettik onu

Ellerine sağlık..
Ara
σfflαчи
Alıntı:
[b]Yüksek dozdan malessef kaybettik onu

bir insanın dayanabileceği seviyenin 3 kat daha fazlası ve bir el tüfek kurşunu ... :S
keşke 1 kez bile olsa konserine dinleyebilseydim
eğer intihar ettiği zaman neyin ne olduğunu bilseydim bende intihar ederdim
[/b]
Ara
rocker_nergiz
σfflαчи Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

bir insanın dayanabileceği seviyenin 3 kat daha fazlası ve bir el tüfek kurşunu ... :S

Yok yahu deme öyle nereye intihar ediyorsun o aptallıkla yapmış bişeyleri hiç bir şey düşünmeden kücük kızını bile düşünmeden yaptı bunu olsun ama hala deli gibi cobain seven bizler varız ona yeter bizim onu anmamız parçalarını dinlememiz ama böyle sağlam cobainlere ihtiyac varken yapmamlıydı ama yapmış ve bizim şuanda onu anmaktan ve saygı duymaktan başka yapacak pekte bir şeymiz yok be tatlım yetinemeliyiz bu yüzden...
Ara
renksiz
σfflαчи Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bir insanın dayanabileceği seviyenin 3 kat daha fazlası ve bir el tüfek kurşunu ... :S

kurt cobain'in intiharı şüpheli courtney love'ın kiralık katil olarak tutmak istediği bir adam bile bulundu ama bu ortaya çıktıktan bi kaç gün sonra o adamda yanılmıyorsam bi trenin altında kalarak öldü.. kısaca ben Kurt Cobain'in intihar ettiğine inanmıyorum..
Ara
renksiz
Bunlara bir tane de ben eklemek isterim Smile burzum grubunun kurucusu ve tek elemanı olan varg vikerness..

Kendisi bir Neo-pagandır ve hristiyanlıktan gerçek anlamda nefret etmektedir. Varg suçlu bulunamasa bile, 12. yy. dan kalma Fantoft stave Kilisesi 6 Haziran'da kundaklandıktan sonra, Aske EP adlı albüm kapağına bu kilisenin kundaklandıktan sonraki fotoğrafını koymuştur.
1993-aske-2.jpg

Daha sonraki araştırmalarda ortaya çıkan sonuç Black Metal Inner Circle adlı örgütün işi olduğu ve bu örgütte Varg’ın olduğu anlaşılmıştır. Daha sonra Varg 3 tane kilise yakmaktan suçlu bulunacaktır. Holmenkollen Kilisesi, Skjold Kilisesi ve Ã…sane Kilisesi. Black Metal Inner Circle örgütünün bir üyesi de Mayhem grubundan Euronymous’tur. Varg’ında yakın arkadaşıdır ve Varg onun grubunda bas gitar çalmıştır. Euronymous, daha şeytani ve sert bir imaj yaratmasına rağmen masum yüzlü Varg tarafından öldürülecektir. Varg’ın Euronymous’u neden öldüğü bilinmemektedir. Varg, onu nasıl öldürdüğünü ifadesinde soğuk kanlılıkla anlatmıştır. 9 Ağustos 1993’te O'nu 23 yerinden bıçakladığını ve en son kafasına bıçağı saplamadan önce zaten onun öldüğünü biliyor olduğunu söyledi. 21 yıl ağır hapse çarptırıldı ve hapishaneden müzik yapmaya devam etti.
Ara
rocker_nergiz
renksiz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:kurt cobain'in intiharı şüpheli courtney love'ın kiralık katil olarak tutmak istediği bir adam bile bulundu ama bu ortaya çıktıktan bi kaç gün sonra o adamda yanılmıyorsam bi trenin altında kalarak öldü.. kısaca ben Kurt Cobain'in intihar ettiğine inanmıyorum..

Uyuşturucu gibi lanet bir şeye bulaşmış insanın intihar etmesine şüpheyle bakılmamalıdır. Onu içince kendini kaybeder ve zamanla yetmemeye başlar dozu yükseltincede beklenmedik etkiler verir tatlım ve bu yüzden intihar denilir ve bence cobain bunu yapmışdır...
Ara
renksiz
uyuşturucu müptelasının bile dayanabileceğinin üç katı uyuşturucu alıp ardından kafasını silahla patlatamaya mecali olması biraz zor gibime geliyo :S hem zaten altın vuruş yaptıysa öleceğini biliyordur neden başına silah dayasın ki...
Ara
rocker_nergiz
renksiz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:uyuşturucu müptelasının bile dayanabileceğinin üç katı uyuşturucu alıp ardından kafasını silahla patlatamaya mecali olması biraz zor gibime geliyo :S hem zaten altın vuruş yaptıysa öleceğini biliyordur neden başına silah dayasın ki...

Peki o uyuşturcunun etkisiyle o silahı kafasına dayama ihtimali pekçe yüksek çünkü kafası yerinde değil beyni dolmuş beyni tepki vermez halde olumuşdur ölmek isteyip hala ölememenin etkisiyle dayamışdır benim fikrimce..
Ara
renksiz
bence "uçan" biri böyle bişiye akıl erdiremez ve bunu yapabilmek için güç bulamaz.. her neyse doğrusunu Tanrı bilir..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dünya Rock'ı İstiklal Marşını dinleyecek carpediem 2 540 04-11-2022, Saat: 03:38 PM
Son Yorum: wildfang
  Rock am ring 2007! Pessimist 1 489 04-11-2022, Saat: 01:42 PM
  rock'n roll nedir_? seçici 5 825 04-10-2022, Saat: 10:09 PM
  rock ve metal müzik dinleyenler için dedekelle 12 1,116 04-09-2022, Saat: 08:38 PM
  Jack Daniel's Rock Müzik yarışması devam ediyor. carpediem 2 810 04-08-2022, Saat: 01:41 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 04-19-2024, 07:40 AM