:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erdoğan, sabır tavsiye etti 'Oyuna gelmeyin' dedi
ÐŽeşaren
Terörle mücadele konusunda vatandaşlara 'sabır' tavsiye eden Başbakan Erdoğan gençlere seslenerek "Oyuna gelmeyin" dedi..
Terörle mücadele konusunda vatandaşlara "sabır" tavsiye eden Başbakan Tayyip Erdoğan, "Fakat tabii bu sabır nereye kadar olacak. Bunun da endişesi içerisindeyim" dedi. Başbakan Erdoğan ve Lübnan Başkanı Sinyora, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyip gazetecilerin sorularını yanıtladılar.

'İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLUR'
Erdoğan, bir gazetecinin, "Geçmişte ülkede çeşitli çatışma ortamları yaşandı. Dün de İstanbul'da bir vatandaş PKK sempatizanı gruba pompalı tüfekle kendince müdahale etti. Bu konuda vatandaşlara ne tavsiye ediyorsunuz?'' sorusuna şu karşılığı verdi: "Vatandaşlarıma özellikle sabır tavsiye ediyorum. Fakat tabii bu sabır nereye kadar olacak. Bunun da endişesi içerisindeyim. Eğer siz vatandaşın mağazasının camlarını indirirseniz, vatandaşın hayatına kast ederseniz hayatına kast ettiğiniz vatandaş kalkıp da eğer elinde böyle bir tedbiri böyle bir imkânı varsa, o da kendini savunma yoluna gidecektir. Yani bu tür yollara bu bir sevktir. Miting mi yapacaksın kardeşim. Miting yapılacak meydanlar belli. Gidersin bu meydanda demokratik hakkını kullanırsın, mitingini yaparsın. Ama 'Hayır ben istediğim meydanda yaparım' dersen kusura bakmayın istediğin yerde yapamazsın. Şimdi düşünün çocukları kullanıyorlar. 6-7 yaşında, 10-11 yaşında çocuklar, 15 yaşında gençler. Ve bu gençler geliyorlar düşünün benim semtim Beyoğlu, orada Dolapdere'den Taksim'e çıkan o dar yollarda lastikler yakıldı. Orada bu halkın yaşadıklarını düşünün. Evlerinden kaçışanları gördüm ben, bu olacak iş mi Allah aşkına. Bunun insanlıkla ne alakası var?" Gençlere seslenmek istediğini ifade eden Erdoğan, "Bu oyuna gelmeyin. Bakın 10 yıl, 15-20 yıl sonra 'Biz nasıl aldatıldık' diye dert yanarsınız. Ama iş işten geçmiş olur" dedi.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Erdoğan'dan İsrail'e uyarı KoRSaN 1 344 04-11-2022, Saat: 10:01 PM
Son Yorum: wildfang
  Fenerbahçeli Balık İntihar Etti. soyle 2 552 04-04-2022, Saat: 07:12 PM
Son Yorum: wildfang
  Skandal Yanıt Meşhur Etti! Av.bey 5 568 03-25-2012, Saat: 10:43 PM
Son Yorum: Av.bey
  İkna Etti ama.. Av.bey 2 449 03-24-2012, Saat: 02:04 AM
Son Yorum: Av.bey
  Şair Reklam Yazarı Hasan Sancak Kahpe Terör Durmalı dedi. REKLAM YAZARI 0 528 08-17-2011, Saat: 12:41 AM
Son Yorum: REKLAM YAZARI

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 04:22 PM