:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Memo Tembelçizer
astralruh
İlk olarak 1997-2000 Yılları arasında L-Manyak dergisindeki MASTDER köşesiyle başladı.Ardından Armutlar , Lombak Şehitleri , Aşık Memo , Ben bir Eşşeğim , İdda Ediyorum , Fevkalbaşer , Rrospu çocuğu memo , Hüzünbaz Otsbrci , İbne Men köşelerini çizdi ve Birazda İğrenelim başlıklı yazı dizisi de bir süre yayımladı.
Memonun çizimlerini her hafta dergide bulamazsınız adı gibi trembel bir çizerdir.Devamsızlıktan heykel bölümenden atılmış ama başarılı bir karükatürist ce heykeltraştır kendisi ve gerçekten de ''yıh yıh yıh'' diye gülmektedir.
aşağıda bazı tiplemeri bir heykeli ve kendi resmini koydum.

Murat Tembelçizer 1972 İstanbul doğumlu M.S.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik ve Heykel bölümlerinden devamsızlıktan atıldı. 1990‘da Pişmiş Kelle’da çalışmaya başladı. O günden bugüne kadar Pişmiş Kelle, Gırgır, H.B.R, L-Manyak, Lombak ve Penguen dergilerinde çalıştı. “Köşebu Boru değil”, “Eşşek Cenneti”, ”Yallah Tazyik(Espriler:C.Üstün)”, ”Yağlı Geçmiş Zaman” adlı karikatür köşeleri, ” Anılar”, ”Memo Tembelçizer”, ”L-Manyak Şehitleri”, ”Lombak Şehitleri”, ”Aşık Memo”, “Çarpışma(Yazan:Oky)”, “Ben Bir Eşşeğim” adlı çizgiromanlar, “Masturbatörler Derneği”, “ Birazda Yiğrenelim” başlıklı hikayeler 1990’dan beri yayınlanmış veya yayınlanmakta olan eserleridir. Bu yayınlanmış eserlerden oluşturulmuş “L-Manyak Şehitleri” ve “Lombak Şehitleri” adlı iki adet çizgi roman albümü ve “Birazda Yiğrenelim” adlı bir adet hikaye kitabı mevcuttur. {{taslak} Cinsellik üzerine eğilimli karikatür ve kısa hikayeleriyle tanınmaktadır. Örneğin, *rospu çocuu memo. Yakın zamanda Penguen'de çizmeyi bırakmıştır. Şuan uykusuz adlı karikatür dergisinde yazmaya ve çizmeye devam etmektedir. Uykusuz dergisinin kurucu ortağıdır.
memokn6.jpg
Aşık memo

rrospuocuujj5.jpg
rrospu çocuğu memo

hykbeyogluhj2.jpg
kendi yaptığı bir heykel

memompp1.png
bizzat kendisi
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 07:20 PM