:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Anket Başlığı: öss kalkmalımı yoksa kalkmamalımı?
hayır kalkmamalı..
55.56%
5 55.56%
evet kalkmalı..
44.44%
4 44.44%
Katılımcı sayısı: 9 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
öss kalkmalımı yoksa kalkmamalımı?
EndLess
Egitim Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yurt Dışı kazanasın diye degil ama yurt dılında egitimini tamamladıktan sonra Türkiye'de istedign heryerde basarı saglaman mümkün. Suan Türkiye'de öss kaldırılsa yurt dışı degil bizim ülkemiz daha cok kazanır. Çünkü kimsnein önunde bir engel olmayacagı için, herkes basarı sarfetmek için bişeyleri cabalayacaktır, umuyorum ki bi yerlerde bi basarıyı elde edeceklerdir. nasıl yurt dısında herkes bi basarı elde ediyorsa, tr de de aynısıo olacaktır...

Sacmalamam ulkede ıssızlık var dıyolar....

Nerde hanı..

unı9 okuyan adam ıs be3genmıyo yıne aynısı olucak sacmalayı kesın..*

Bızım öulkemızın sartı belllı kımse aylık 5 6 mılyar maas vermez ama bızım ulkemızde en mboktan unı okuyan adam 5 mılyar maas ıst6ıyo.. hanı ısszılık vardı ıssızlık kıme..SmileSmileSmile
Ara
Egitim
кıумıк=) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:burası Türkiye arkadaşım bir yığın cahil insan var ve birileri bunları ayıklamak zorunda başka ülkeler eğitimi vermiştiir insanlar daha mantıklıdır ve ona göre sistem uygulanır o kadar insan kendileri için çekmez bu çileyi biliyosunki soruları hazırlayan insanlar uzun süre dışarıyla iletişime geçemiyolar zevk için değil daha kaliteli bir gelecek için beğenmeyen gitsin başka ülkelerde okusun!!

evet bir yıgın cahil insan var ve bu şekilde bir yıgın daha olacak. neden milletimizin önunu acıp kolaylastırmıyoruz, bir yıgın cahilden kurtulmak ve onlara daha iyi egitim verebilmek ve herkesin seviyesini bir ust duzeyde tutmaya niey calısmıyoruz. cahil cahil kalıyor, sistem böyle. İsteyen yurt dısına gidiyor ve okuyor zaten. ama baska ulkeyi kazandırmaktansa kendi ülkemizde caba sarfetsek, bircok yenilikler baslatsak hem bu milletimiz için hemde vatanımız için en iyisi olacaktır...
Ara
Egitim
EndLess Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sacmalamam ulkede ıssızlık var dıyolar....

Nerde hanı..

unı9 okuyan adam ıs be3genmıyo yıne aynısı olucak sacmalayı kesın..*

Bızım öulkemızın sartı belllı kımse aylık 5 6 mılyar maas vermez ama bızım ulkemızde en mboktan unı okuyan adam 5 mılyar maas ıst6ıyo.. hanı ısszılık vardı ıssızlık kıme..SmileSmileSmile
bizim ülkemizde üni okuyan biri iş begenmiyor bu dogru! neden: cunku adam kendi kendine soruyor! ben 4 yıllık üni bitirdim ben bu işte calısamam diyor. haklı bir nevi. ama liseyi bitiren biri her işte calısıyor ve kazanıyor. fark burada! Türkiyede üni bitirmişssin yada bitirmemissin bi fark yaratmıyor..
Ara
kı@ymı@k=)
Egitim Adlı Kullanıcıdan Alıntı:evet bir yıgın cahil insan var ve bu şekilde bir yıgın daha olacak. neden milletimizin önunu acıp kolaylastırmıyoruz, bir yıgın cahilden kurtulmak ve onlara daha iyi egitim verebilmek ve herkesin seviyesini bir ust duzeyde tutmaya niey calısmıyoruz. cahil cahil kalıyor, sistem böyle. İsteyen yurt dısına gidiyor ve okuyor zaten. ama baska ulkeyi kazandırmaktansa kendi ülkemizde caba sarfetsek, bircok yenilikler baslatsak hem bu milletimiz için hemde vatanımız için en iyisi olacaktır...

işte senin zihniyetindeki insanlarr vede cahil insanlar baba parası yiyen olsun bazı şehirlerde yapılan haksızlıklar olsunn tüm bunlarla ünv lere yerleşipp ssonrada işe başlayann kişilerinn kuracağı gelecekten pek bişey bekleyemeyiz tabiki.. ve üst düzey kavramı kalkar ortadan kolaya kaçmanız çok normal.. hepimiz insanız bizde isterdikki herşey daha kolay olsun ama hayat bizim isteklerimize göre yönlenmiyor gerçek diye birşey var ve kolay üstesinden gelinmiyor.. herkes gibi emeğinizin karşılığını alıp okumak varkenn bedavacılık nedendir bilmem.. insanın uzun uzun çalışıp hakettiği yere geldiğinde yüzünde oluşan tebessüm kadar keyif verici birşey daha yotur ki siz bilemezsiniz..
Ara
Egitim
кıумıк=) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:işte senin zihniyetindeki insanlarr vede cahil insanlar baba parası yiyen olsun bazı şehirlerde yapılan haksızlıklar olsunn tüm bunlarla ünv lere yerleşipp ssonrada işe başlayann kişilerinn kuracağı gelecekten pek bişey bekleyemeyiz tabiki.. ve üst düzey kavramı kalkar ortadan kolaya kaçmanız çok normal.. hepimiz insanız bizde isterdikki herşey daha kolay olsun ama hayat bizim isteklerimize göre yönlenmiyor gerçek diye birşey var ve kolay üstesinden gelinmiyor.. herkes gibi emeğinizin karşılığını alıp okumak varkenn bedavacılık nedendir bilmem.. insanın uzun uzun çalışıp hakettiği yere geldiğinde yüzünde oluşan tebessüm kadar keyif verici birşey daha yotur ki siz bilemezsiniz..

evet herkez dedigin gibi olmak ister. ama işte bu tr de böyle degil! bu yuzden insalnar egitimin yurt dısında tamamlamak istiyor! cunku daha iyi bir gelecek ve egitim. herkez ister kendi ulkesinde bunları kazanmak! ama bu sartlar oldukca zor oldugu için farklı ulkeler seciliyor, cunku hersey orada dusundugumuzden daha kolay ve daha iyi.. bizim istedigimiz tr deki öss engeli kalkmalı ve daha bi farklı sistem kurulmalı cunku herseyden önce gelen egitim ve egitimi cok zor sartlar altında almak degil. daha iyi bir sistem bulunsa, sınavsız bir sistem yanii, o zaman hersey umdugumuzdan daha iyi olacaktır! insanlarımız yurt dısına degil kendi ulkelerinde zevkle ve herseyi basarıyla tamamlayacaktır. bu ise tr ye hem maddi yönden hemde manevi yonden cok deger kazandıracaktır...
Ara
ѕqρα кJмя
az önce yaptığım şaka bi yana,

olayın gerçek kısmına şöyle bir göz gezdirir,burun koklatırsak ;

Öss

Öğrenci Seçme Sınavı..

Açılımı bile bi garip,ürkütücü.

İçeriğine geçmeden,endişeye sokuyor milleti.

Gelirsek Öss'ye;

kendileri,tamamen bi stres aracı olmakla beraber,hayatımda gördüğüm en saçma şeydir.

Hatta saçmalıkta üst sıralı tek başına zorlamakla beraber,yıllardır üst sıralardadır[öyle de kalacaktır]

İnsan hayatının en kritik bu 3 saatinde herşey biter,yeni şeyler başlar.

Bu yeni şeyler neyle başlıyor biliyor musunuz?

X'in Y'ye olan oranıyla,dengenin O noktasına olan uzaklığıyla,Atomun proton sayısıyla,Hayvanların sınıflandırılmasıyla..

Yani,3 saatin bunlar da gizli.

Ne kadar saçma!

Hemde saçmalıktan da öte,çok APTALCA.

seçeceğin mesleği,18 yaşında belirleyip üstüne 0kuyorsun

kim bilir belki 5 yıl,3 yıl,10 yıl herneyse işte.

e zaten 5 yıl da oraya gitse,

oldun 25'de.

başladın mesleğe 15 yılda orda çalış oldun 40.

ee hani hayatın n'ldu?

kitaplar arasında X'in mutlak değer içindeki karesi,neyine yaradı?

Sadece para kazandırdı sana.

o da ne kadar? [Türkiye şartlarında]

en fazla 3 milyar olsun.

e hiç okumadan torpille okuyup,torpille paranın anasını ağlatanlar?

ohooo

neyse neyse susmak gerek
Ara
MaNeSiA
bende diormki 12 yılda öğrendiğimizi 3 saattemi ispatlayacağıs biz bunu öğrendik die
Ara
kı@ymı@k=)
Egitim Adlı Kullanıcıdan Alıntı:evet herkez dedigin gibi olmak ister. ama işte bu tr de böyle degil! bu yuzden insalnar egitimin yurt dısında tamamlamak istiyor! cunku daha iyi bir gelecek ve egitim. herkez ister kendi ulkesinde bunları kazanmak! ama bu sartlar oldukca zor oldugu için farklı ulkeler seciliyor, cunku hersey orada dusundugumuzden daha kolay ve daha iyi.. bizim istedigimiz tr deki öss engeli kalkmalı ve daha bi farklı sistem kurulmalı cunku herseyden önce gelen egitim ve egitimi cok zor sartlar altında almak degil. daha iyi bir sistem bulunsa, sınavsız bir sistem yanii, o zaman hersey umdugumuzdan daha iyi olacaktır! insanlarımız yurt dısına degil kendi ulkelerinde zevkle ve herseyi basarıyla tamamlayacaktır. bu ise tr ye hem maddi yönden hemde manevi yonden cok deger kazandıracaktır...

bence tek çözüm ders çalışmayı sevdirmek olucaktır.. çalışan her zaman kazanır ya hanii işte o mesele çalış ve ülkende oku gevşek eğitim sistemii kime faydalıki çalış ülkene yarar sağla yurt dışında okuyolar çünkü insan gibi insan çok az kaldı memlekette yeni nesil asabi yeni nedir vurdumduymaz önce onları uysallaştırmalı insan sonra dersi sevdirmeli sonrada olmuyosa gelip bunları tekrar gözden geçirmeli sınav kalkar ve insanlıkt amamen bozulur bide bu açıdan bakın konuya .. kolaysa herşey neden çabalasınki insanlar neden birilerii gece uyanıp şimdi başkaları 10 soru çözüyor uykuyu haketmiyorum onları geçmeliyim diyorki aptalmı bu insanlar değil onlar sadece yaptıkları işi hakkıyla kazanmak isteyenler ÖSS gerçeğini kabullenmiş ve hayatını buna göre yönlendirmiş kişiler siz önce insanınızı eğitin..
Ara
_AL0n3_
merTe kaTıLıorum hayTmda öss kaDar qereksiz bi sınav qörmeDim.dış üLkeLeri qece haytnda qezme tozmada örnek aLmak yerne birazDa eitim yönünDen örnek aLsaydık şuan miLyonLarca insann emeqi boşuna qitmemiş oLurdu.12 yıLda öğrendikLerini 3 saaTte bi sınav kaıdına dökmek.. ne kadaR saçma :S
Ara
Egitim
кıумıк=) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bence tek çözüm ders çalışmayı sevdirmek olucaktır.. çalışan her zaman kazanır ya hanii işte o mesele çalış ve ülkende oku gevşek eğitim sistemii kime faydalıki çalış ülkene yarar sağla yurt dışında okuyolar çünkü insan gibi insan çok az kaldı memlekette yeni nesil asabi yeni nedir vurdumduymaz önce onları uysallaştırmalı insan sonra dersi sevdirmeli sonrada olmuyosa gelip bunları tekrar gözden geçirmeli sınav kalkar ve insanlıkt amamen bozulur bide bu açıdan bakın konuya .. kolaysa herşey neden çabalasınki insanlar neden birilerii gece uyanıp şimdi başkaları 10 soru çözüyor uykuyu haketmiyorum onları geçmeliyim diyorki aptalmı bu insanlar değil onlar sadece yaptıkları işi hakkıyla kazanmak isteyenler ÖSS gerçeğini kabullenmiş ve hayatını buna göre yönlendirmiş kişiler siz önce insanınızı eğitin..

evet ama ne diielim herşeyin en hayırlısı olur insallah bizim için... öss ve biz...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnsan hayatını kendisimi yazar yoksa onu iten hayallermi? PrinceSs 6 490 04-10-2022, Saat: 03:31 AM
Son Yorum: wildfang
  Ben çok güzelim diyen mi güzeldir yoksa ben çok çirkinim diyen mi? Sizce hangisi? PrinceSs 17 707 04-10-2022, Saat: 12:18 AM
  Evmi Yoksa Arabam?? PrinceSs 24 1,029 04-06-2022, Saat: 03:39 PM
  Kalabalık yerdemi yoksa sakin yerdemi yaşamak istersiniz sunurk 6 587 05-21-2009, Saat: 09:18 PM
Son Yorum: angel_from_hell
  sevgılınızlemı yoksa kankanızlamı daha cok zaman gecırıyosunuz chuLsuzz péri! 16 825 10-11-2008, Saat: 05:30 AM
Son Yorum: TiFFi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 02:25 AM