:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
diLenci kız ..
aMyLee
BirGün, çeLimsiz, küçük bir kız çocuğu, sokağın köşesine oturmuş; yiyecek, para, ya da aLabiLeceği herhanGi bir şey için diLeniyordu. Üzerinde yırtık, pırtık GiysiLer vardı; yüzü Gözü kir içinde ve perişan bir haLdeydi.

Kız diLenirken, sokaktan Genç, canLı ve iyi GörünümLü bir adam Geçti. Kızı fark etmişti ama belli etmemek için dönüp ikinci kez bakmadı. Büyük ve Lüks evine, mutLu ve rahat âiLesinin yanına GeLdiğinde, çok GüzeL hazırLanmış akşam sofrası onu bekLiyordu. Fakat az sonra düşünceLeri tekrar o fakir kıza takıLıverdi. DuyGuLarı bir şeyLere itiraz ediyordu. Sonra koLay yolu tercih etti ve itirazLarını ALLah’a yöneltti. BöyLe durumLarın var oLmasına izin verdiği için?
Ve şöyLe bir cümLeyLe yakındı içinden:
“-BöyLe bir şeyin oLmasına nasıL müsâade ediyorsun? Neden o küçük kıza yardım için bir şeyLer yapmıyorsun ALLâh’ım?”
Sonra rûhunun derinLikLerinden Gelen bir cevap işitti:
“-Yaptım. Seni yarattım!”

arama yaptın ama verilmemiş sanırım ..
Ara
HÜDANUR
Emegine saglık arkadaşım çok anlamlı bir hikaye anlayana tabiki buna benzer bir hikaye okumuştum aklımda kaldıgınca yazmaya çalışacagım.
Zamanın birinde bir beldede şiddetli yagışlar olmuş ve sel başlamış,herkes oradan uzaklaşmaya çalışıyormuş hayatını kurtarmak için.Orada yaşayan bir zat varmış o gitmemekte direnmiş.Derken evi sularla dolmuş,çevreden kayıklarla gelmişler adamı kurtarmaya lakin kabul etmemiş ve:
-Beni Allah kurtaracak demiş.
Yagmur tüm şiddetiyle devam etmiş.Adam evinin çatısına çıkmış,bu sefer motorlu teknelerle gelmişler,fakat adam yine aynı cevabı vermiş.
-Beni Allah kurtaracak...
Sular çatıya kadar yükselmiş,helikopterle gelmişler yardıma cevap yine aynı ve adam bogulmuş
Artık Allah'ın huzurundadır mahsun mahsun:
-Ya Rabbi beni neden kurtarmadın?
_Ey kulum sana kayık gönderdim,motorlu tekne gönderdim en sonda helikopter gönderdim ama uzattıgım yardım elini kabul etmedin daha ne bekliyordun...
Bu temsili hikayede de anlatıldıgı gibi Rabbimiz bizler için bazı vesileler kılmıştır tıpkı sizin paylaştıgınız konuda oldugu gibi o zatıda yardım etmesi için bir vesile kılmış demekki ama anlayana...
Hak Teala razı olsun.Dua ile vesselam...
Ara
aMyLee
senin payLaışımında GüzeL canım sağoLsın SmileSmile
Ara
HÜDANUR
aMyLee Adlı Kullanıcıdan Alıntı:senin payLaışımında GüzeL canım sağoLsın SmileSmile

Sen de sagol varol.Sayende unutulmaya yüz tutmuş bilgilerim açıga çıkıyor canım.
Dua ile vesselam...
Ara
DERMANN
Muhteşem ötesi bişi ya paylaşanın yüreğine sağlık herşeyden ders çıkarmalıyız !!
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 01:46 AM