:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tarihde Bugün / Kalın Kafalılar
Firari Fırtına
Tarihde Bugün / Kalın Kafalılar ...

Tarih : 18 Eylül 2008
Saat : 19:55 suları ...........

Günümüz Türekiye si evlatları olarak , görebildiklerimizle , yaşayabilirlilikler arasında hep kalmışızdır . Neyin ne olduğunu bazen biliyoruz yarım yamalak , bazende bilmemize müsade edilmediği için bilemiyoruz . Bazende bildiğimizden dolayı korkup konuşmuyoruz yazmıyoruz . Konuşur ve yazar isekde başımıza neler gelir tahminlerimiz kuvvetli .

Devam etmem gerekiyor ise , Lütfen beni teşvik edinki , şevklenip yazayım . Yada susayım ....

Ne dersiniz ?

Şimdi size bu soruyu ciddi ciddi sorsam bile , sizler hala üstteki üyeye teklif et , alttan kim çıkar , yemek tarifleri vs .. konularından ayrılıpda buraya bakmazsınız bile . Amann der geçek gidersiniz . Neden aman ? Çünkü işinize gelmez , düz ayak yaşantı içerisine birde sanalı koymuşsunuz ki hayatınıza , sorma keyifler fora .

Yani gerçek bu kızmayın bana . Yada kızma hakkını kendinizde buluyor iseniz , konuyla ilgili adam gibi gerçekci yorumlarını yapında okuyalım . Fikirlerimizi paylaşalım . ( Bir itiraf : Sanmıyorum yazasınız )

Kalın Kafalıların Tarihde çok büyük önemleri vardır . Hele hele 2008 yıllarında bu kafalar baya bir çoğalmış durumda .

Düşünsenize , çok basit bir örnek vereyim sizlere .....

Tv de diziler oynuyor . Kahramanlar var . Vayy anam vayy .. Neymiş efendim Kara Şimşek , Dallas , Kartallar yüksekden uçar vs .... Şimdi bu dizilerdeki bölüm bölüm kardeterleri sorsam , yada yeni yetme dizileride dahil olmak üzere , sanırım Türk milleti olarak tek tek oyuncuları sayarız . Geçenlerde msn de birine sordum ,

Deden sağmı ?
Öldü abi ....
Ne zaman öldü ?
Valla 6 yıl oldu herhalde .....
Dedenin doğumu kaç ?
Bilmiyorum ki ...........

Sonra araya geyik muhabbeti koydum , ordan burdan şurdan ... Sonra dedimki ona ,

Dallas da sarı bir kız vardı yavv
Aaaa lussi lussi çok harika bir kız ( dedi )
Şuan nerde dedim ?
Evlenmiş baya bir yıpranmış ikide çoçuğu var ( demezmi )

................

Bir kısa örnek daha .......

Adam dizi seyrede seyrede annesini Latife hanım sanmaya başlamış , Sözüm ona annnesinin adı Emine . İtiraf etti birde , Latife demek daha çok hoşuma gidiyor diye ....

.......................

Özür ama son örnek .......

Kurtlar vadisi Polatı bilirsiniz . Dizi akşam yayınlanıyor bitiyor , bizim kalın kafalılar hala polatcılık oynuyor . Cuma günü haberlerde , Polata özendim mekan bastım diyor , gazetede şamata ya alıp basıyor haberi . Bizlerde okuyup bazen gülüyoruz , bazen üzülüyoruz .

.............................

Tarihde bugün olan kalın kafalıları kınıyorum . Onlara bir tek bir soru soruyorum ..........

Türküye de iş bulamayan nüfus sayımız kaçdır ?

Hadi buyurun .... Dedesinin ne zaman öldüğünü bülmeyen adam , lussiyi hatırlıyor hatta takip ediyor , bu adama bu soru sorulurmu ?

Hepinizden özür .....

Bende bu adama bu soruyu sormuyorum zaten .......................

Sevg ...

Yazan : Firari Fırtına
Ara
Firari Fırtına
Güldüm bu yazıya ......... Big Grin
Ara
rapunzel
katılıyorum sana.şu var ki bende oynuyorum ama buradakileri ciddiye almadığımdandır.
amaç eğlenmek.benim gerçek hayatım dışarda burada sadece tabiri caizse takılıyorum.burdakiler çoluk çocuk hepsi yaşı büyük olupta hala çocukluk yapanlarda yok değil.insanlar insanlığın ne demek olduğunu bile bilmiyorken...
Ara
Firari Fırtına
...............

Ben sadece burdakileri değil , genel anlamda yaşantıları dile getirdim . Ama hak veriyorum sana . Konuyu iyi anlamışsın . Baksana kimse konuya yorum yazmıyor . Buna gülüyorum , hoşuma gidiyor aslında .

Elden ne gelir ki ?

Sevg ...
Ara
DarkLady
FERMAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:...............

Ben sadece burdakileri değil , genel anlamda yaşantıları dile getirdim . Ama hak veriyorum sana . Konuyu iyi anlamışsın . Baksana kimse konuya yorum yazmıyor . Buna gülüyorum , hoşuma gidiyor aslında .

Elden ne gelir ki ?

Sevg ...

Yerden göğe katılıyorum sana.... Yorum yazmak kimsenin işine gelmiyorda ondan yazılmıyor.. Bu hep böyledir.. İşimize gelmeyen şeyleri kulak arkası ederiz... Yanlışmıyım...

Ara
Firari Fırtına
Yani öyle ...............
Ara
_AL0n3_
eveT hakLsın çoq qüzeL ve doqru bi yazı oLmuş teşekküRLer Smile
Ara
Firari Fırtına
Ben teşekkür ederim ............

Sevg ...
Ara
AyyüzLüm
sanirim insanlarimiz neyi en cok eksikse ona agirlik veriyorlar..burada daha cok siirsel duygulu satirlar ön planda birde saten sen bastan korkutmussun milleti yorum yapmassiniz die falan tabi korkacaklar yorum yapmaya Smile
ya bence milletimizde bos insan var ama cokta akilli insanlarimiz var,aslinda her gün yarim saat haber izlesek az cok takip etmis olurus..saten herkes ayni ve dogruyu düsünseydi dünyada bu karisiklik olurmuydu...
Ara
Firari Fırtına
Herkes aynı şeyleri düşünemiyor işte .....

Sorunda burda ..............................
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dün söylediğini bugün unutanlar. halukgta 1 1,037 12-07-2011, Saat: 08:35 PM
Son Yorum: history
  Dün kafa tutanlar, bugün neden suskun? halukgta 0 652 11-16-2011, Saat: 01:38 PM
Son Yorum: halukgta
  7 Mart 1989 Ve Bugun.... riukeen 3 709 02-02-2008, Saat: 03:33 AM
Son Yorum: SABIRLI

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 10:38 PM