:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Allah askina dogru mu yaptigim yardim lutfen?
snd
1 yildir guzel bir berabelik yasadik, hersey cok guzel ve yolunda gidiyordu. sevdigim kisi yurt disinda yasiyordu...surekli iletisimdeydik internet sayesinde, telefonla falan filan konusuyorduk... ailemle tanismak ve nisanlanmak icin yasadigim yere geldi ailesiyle birlikte...
geldiginde hersey harikaydi sevdigin kisi ile ayni sehirdesin ayni havayi solmak baska bi guzeldi.hersey yolunda giderken nisanlanmaya 1 gun kalmisken onun ailesi maddi sorunlari var diyerek babamdan yuklu miktarda borc para istediler... ben bunu duyunca dayanamadim ve nisani bozmaya karar verdim. yanlis anlamayin maddi bakimdan sorunlari oldugu icin degil babamdan yani yeni dunurlerinden en bastan borc para istenilir mi!?

1 senelik iliskim su anda surmuyor. herseyi bitirdim... o simdi yuurtdisinda ama aramaya halen devam ediyor......sizce dogru bisey mi yaptim?
Ara
kı@ymı@k=)
hımmm değişik bi durum sonuçtaa yeni kaynaşacağı bir aile var hem bu kadar çabuk güvenipp para istemeleri saçmalıkk ama bu bir ayrılık sebebi olabilirmi bilemiyorum kullandımıı sevdiğin ilişkinizi onuda anlamadım sen yinede içinden ne geçiyosa onu yapp doğrudur diyosan doğrudur sana pek yardımcı olamadım kusura bakma...
Ara
nurişş
karşı tarafın para istemeleri yanlış ama ayrılma sebebin buysa bence yaptığın doğru değil
Ara
€BeRimSin
Yaptığın hata bence ..

Çünkü ..

Seni artık kabullenmişler!! Başkasından isteyecekleri yerinde senden yani damatından yahutta gelininden istemiş ..(Kim olduğunu bilmediğimden böyle telafüz ettim) Şimdi sen sırf para istedi diye yani yeni dünürden para istenir mi diye nişan mı atılır ..

Etrafımızda gördüğümüz pek çok insan da ruhsal sıkıntılar olabilir. Komşumuzda yada yolda yürürken tanımadığımız insanlarda hatta sevdiğimiz birlikte yaşadığımız insanlarda da olabilir. Yok saymak görmemezlikten gelmek hiç bir şeyi değiştirmiyor. Yapmamız gereken bilinçli olup önce anlamak sonra ne yapabileceğimizi öğrenmek ve yapılabiliyorsak yardım etmek gerektiğine inanıyorum.. Dışlamadan..

Herkesin hayat şartları aynı olmadığı gibi yaşanan olaylar her insanı farklı etkiler. Birbirimizi anlamaya çalışmak ve varsa yaralarımızı birlikte sarmak gerekir. Hiç kimse sevgisizliği ve yanlız bırakılmayı hak etmiyor..

Bu arada yardım etmek kadar yardım istemek de bir erdemdir.

Pes doğrusu diyorum size açıkcası ..

Biliyorum dediklerim biraz ağır olacak ama demeliyim çünkü içimde kalmasın ..

Sizin Sevginiz nerede kaldı şimdi ..

İyi günde kötü günde tüm olumsuzlukları beraber taşımayacak mısınız .. Allah göstermesin Hadin sizin başınıza böyle bir olay geldi, ve o kadar kapı çaldınız hep geri tepildiniz ve sonunda kötü bi olay olacak her ne kadar incilseniz de dünürünüzden borç para istemezmiydiniz ..?

Soruyorum bende size .. ?

Saçma bir sebepden böyle olmamalı, Bırakın Allah aşkına ..
nurişş
€zBeRimSin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yaptığın hata bence ..

Çünkü ..

Seni artık kabullenmişler!! Başkasından isteyecekleri yerinde senden yani damatından yahutta gelininden istemiş ..(Kim olduğunu bilmediğimden böyle telafüz ettim) Şimdi sen sırf para istedi diye yani yeni dünürden para istenir mi diye nişan mı atılır ..

Etrafımızda gördüğümüz pek çok insan da ruhsal sıkıntılar olabilir. Komşumuzda yada yolda yürürken tanımadığımız insanlarda hatta sevdiğimiz birlikte yaşadığımız insanlarda da olabilir. Yok saymak görmemezlikten gelmek hiç bir şeyi değiştirmiyor. Yapmamız gereken bilinçli olup önce anlamak sonra ne yapabileceğimizi öğrenmek ve yapılabiliyorsak yardım etmek gerektiğine inanıyorum.. Dışlamadan..

Herkesin hayat şartları aynı olmadığı gibi yaşanan olaylar her insanı farklı etkiler. Birbirimizi anlamaya çalışmak ve varsa yaralarımızı birlikte sarmak gerekir. Hiç kimse sevgisizliği ve yanlız bırakılmayı hak etmiyor..

Bu arada yardım etmek kadar yardım istemek de bir erdemdir.

Pes doğrusu diyorum size açıkcası ..

Biliyorum dediklerim biraz ağır olacak ama demeliyim çünkü içimde kalmasın ..

Sizin Sevginiz nerede kaldı şimdi ..

İyi günde kötü günde tüm olumsuzlukları beraber taşımayacak mısınız .. Allah göstermesin Hadin sizin başınıza böyle bir olay geldi, ve o kadar kapı çaldınız hep geri tepildiniz ve sonunda kötü bi olay olacak her ne kadar incilseniz de dünürünüzden borç para istemezmiydiniz ..?

Soruyorum bende size .. ?

Saçma bir sebepden böyle olmamalı, Bırakın Allah aşkına ..
HAKLI ............
Ara
snd
o bastan durum boyle boyle deseydi tabiki onu anlardim, kardesinin son gece babama durumu acmasi sacmalik. neden son gece cunku tum misafirler nisanin yarin olacagini biliyordu ve benim vazgececegimi ihtimal bile vermediler... ustelik abisi babamdan sundan, bundan sen borc para iste demesi...:S
Ara
nurişş
Aileler Arası Bu Tür Konuşmaların Yeri Ayrı Sizin Ilişkiniz Ayrı Kızın Ailesi Babana Böyle şeyler Demiş Olabilir Ama ERKEÄžİN Suçu Ne Bir Borç Yüzünden Sevdiğinden Ayrılıyorsun Kolay Birşey Olmamalı
Ara
snd
ya yanlis anlasilma var ben kizim erkek arkadasimdan ben ayrildim
Ara
€BeRimSin
İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR ..

Türkçe’mizdeki güzel sözlerden veya atasözlerinden birisi de bu ... Bununla verilmek istenilen mesaj şu: Siz istediğiniz kadar konuşun, bağırın, çağırın, biz bildiğimiz yolda gideriz. Sevdiğimize canımızı bile veririz .. (NOKTA)
nurişş
Düzelttim....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Olurda Bu Kadarmi...yardim Lütfen djseninim 14 965 04-14-2022, Saat: 09:24 PM
Son Yorum: wildfang
  ben bu acıdan ölüyom ... yardım djseninim 20 1,069 04-14-2022, Saat: 01:12 PM
  Lacey'ye yardım kampanyası başlatıldı! :)) Lacey 15 725 04-13-2022, Saat: 12:28 AM
  Yardım Lazım,İşin Ehli Birinden Tavsiye Lazım. Namasaki 28 2,280 10-05-2010, Saat: 04:08 PM
Son Yorum: ÐŽeşaren
  biri bana yardım etsin unutamıorm!! wazqecilmezim 21 2,420 07-11-2010, Saat: 01:01 PM
Son Yorum: Hasretiim

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 11:12 PM